Takenoko: Panďátka

xxxxxxxxoo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Takenoko: Panďátka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Takenoko
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Bombyx
Matagot
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Antoine Bauza
Corentin Lebrat
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Políčk zahradníkův altánek

Toto políčko mi přijde celkem nevyvážené. Tím, že umožňuje opakovaně vyměňovat nepohodlný úkol s libovolným vrchním úkolem v balíčku (a tím třeba i rovnou získat splněné úkoly) svádí k tomu, že zablokuje postavu zahradníka.
Modelový příklad 3. hráčů:
1. hráč přiložil zahradníkův altánek
2. hráč jel zahradníkem na altánek - vymění si úkol
3. hráč - chce využít zahradníka na nějakém poli, ale očekává (a nejspíš právem), že když zahradníkem z altánku vyjede, tak s ním 1. nebo 2. hráč hráč opět zajede zpět, aby si mohl vyměnit úkoly (např. v naději, že najde již splněný úkol). A zároveň může očekávat, že se toto bude opakovat i v dalších tazích. Tedy zahradník uvízne v altánku.

Zatím u nás nikdo altánek nevyložil (vždy se zatím spíš hodily ostatní políčka), ale jaké máte zkušenosti s touto kartou ? Případně, nechápu ji špatně ?
9.2.2017 02:01:47

...
Chápeš jí špatně :)
1. Když vstoupí zahradník na toto políčko, tak si nevyměňuje kartu úkolu, nýbrž dobírá novou a to tak, že si vezme od každé hromádky jeden vrchní, vybere si jeden, který si chce vzít a zbylé dva dá dospod příslušných balíčků.
2. Pokud to nehrajete s malými dětmi, tak silně doporučuji hrát "pokročilou" variantu, kde si nemůžeš dobrat již splněný úkol. Prostě pokud je splněný (a to platí i pro pandí), tak jej dáš dospod příslušného balíčku a taháš nový, můžeš si vybrat i jinou hromádku. Pokud byste na to nehráli, tak štěstí má na partie až moc velký vliv.

A můj názor na toto políčko:
Jelikož úkoly nevyměňuješ, ale dobíráš nový, tak je to vlastně to samé jako akce dobrání si úkolu, jen výhodnější díky možnosti si vybrat ze tří různých. Ale stále máš limit karet na ruce a navíc musíš mít zahradníka dobře situovaného, tak abys tam mohl dojet. Navíc díky tomu nemůžeš hýbat zahradníkem (pokud ti nepadl vítr) takže si nemůžeš plnit tak dobře zahrádkářské úkoly, takže toto políčko většinou každý z nás využije max jednou za hru. Většinou když mi přijde na ruku, tak ho položím jen v ten moment, když rovnou na něj můžu dojet zahradníkem, nebo pokud předpokládám, že mi toho zahradníka nasměrují v dalších tazích ostatní hráči. Jinak je hloupost to tam položit, když z toho může těžit někdo jiný před tebou.
Imho je to trochu vyvažovací pole, protože s tímhle rozšířením je plnění zahrádkářských úkolů mnohem snažší než tomu bylo v základu. A toto pole zahrádkáře může trochu brzdit, takže lze jej i umístit jako jakési blokační pole :)

Snad jsem pomohl :)

9.2.2017 03:01:51

Dík
Díky za odpověď!
Máš pravdu. Nejde o výměnu, ale o nový úkol. Nicméně i tak mi přijde, že možnost vybrat si úkol může být leckdy velké lákadlo. Ale jestliže jak říkáš tam chodíte jen výjimečně, tak to asi nebude tak horké.

Pokud jde o pokročilo variant, tak hru hrajeme převážně s malými dětmi, takže ta bych zatím neaplikoval.

9.2.2017 23:33:10

.
Po asi 50ti hrách dvou hráčů jsme tohle políčko nikdy nevylozily vždycky je nějaké praktičtější :)

10.2.2017 06:43:21

mrhaa
a to je škoda :-) schválně při příští hře jej zkus vyložit, když tam rovnou můžeš ve stejném tqhu najet zahradníkem, nebo pokud zahradník nemůže tam v příštím tahu dojet a soupeř má zahrádkářwké úkoly které musí plnit a ty třeba tolik ne. Když z toho vytěžíš jen ty, tak je to dost velká výhoda, protože si můžeš vlastně vybrat ten nejlehší a zároveň nejlépe bodovaný úkol. :-)

10.2.2017 14:23:27

zahradnikuv sklad
hral jsem vcera poprve a zahradkar chodil furt jen sem tam sem tam :( takze byl skoro po celou dobu hry bloklý :(

6.3.2017 16:24:58

Vybíráme z Bazaru

Europa Universalis
Europa Universalis
Akt. cena: 2175 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas