Supernova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Valley Games, Inc.
Autoři: Mike Roy
Oliver Harrison
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo

KOukám po tom mlsně, recenze jsou vesměs dobré, vypadá to hezky. Chci nějakou scifi hru, TI3 je moc velké do hospody, tohle by se vlezlo. Máte někdo zkušenosti?
27.11.2009 14:54:41

Supernova
Připojuju se k dotazu, taky bych rád "galactic conquest"-like deskovku, váhám mezi EVE a Supernovou a nemůžu se rozhodnout. :/ Obě vypadají hodně dobře, bohužel obě si pořídit nemůžu. :)

3.12.2009 19:36:43

marte
Chystám se to otestovat příští týden tak pak dám vědět.

3.12.2009 20:46:15

uii:D
tak konecne vidim na fotkach, o com si tak basnil popri Dune.. cakal som sice 'trochu viac kozmicke' karty, ale aj tak su celkom sympaticke:) ..som uz desne zvedavy na hru samotnu;)

3.12.2009 21:19:35

rbx

klopcik
ona je to takova designova stylovka, takze fakt nemuzes cekat cerne karty s hvezdnym nebem a galaxiemi:-) Fakt to ale vypada nadherne, i kdyz pro me osobne furt vede Eve-Conquest. To je druha stylovka a ja proste mam ty White Wolfy rad :-)

3.12.2009 21:55:38

sydo
Budu rád, díky. Co jsem si tak četl recenze, Supernova působí výborně, ale když se podívám na obrázky ze hry (třeba tady: http://www.boardgamegeek.com/image/400635), tak jsem trochu nesvůj. Nevědět, o jakou hru přesně jde, tak řeknu, že to je nějaká silně abstraktní hra. Jednolité barevné plochy na sebe poskládaných žetonků atd. S EVE je to sice podobné, ale rozhodně to podle mě není tak extrémní. Na druhou stranu mě recenze k EVE trochu znejistily (hlavně co se týče role kostek nebo systému "upgradování"). Těžké rozhodování.

4.12.2009 00:01:40

marte
Mě to podle pravidel připadá jako takový Cosmic Encounter ve vesmíru, ten je sice taky svým způsobem abstraktní, ale ve výsledku ti to tak nepřijde. S Eve mi to přijde podobné, jen místo koleček tam jsou hexíky :) Nemůžu se dočkat až zahraju, recenze jsou veskrze pozitivní a prý jde o dost konfliktní hru, kde prý člověk pocit z dobývání galaxie má, tak snad to abstrakt nebude, určitě pak dám vědět.

4.12.2009 09:23:44

Karty
Mně se karty líbí, podle mě se hodí k pojetí celé hry.
Hra celkově se mi vizuálně líbí víc než EVE, na něm se mi nelíbí ty "pokerové" žetony.

4.12.2009 11:08:57

rbx
ehm..co znaci to WHITE WOLF? som myslel, ze biele okraje na kartach alebo 'svetle' karty, tak pozeram ten EVE, k comu si to priradil, no vobec mi to nesedi.. tak guglim,ale tiez nic..celkom ma to zaujima:))

inak sa mi na Supenove pozdava ta 'ikonkovost' ,najme katy vyskumu (wormhole, teleport:)) ci kolonizacie..aj tie bojove sa daju..fakt origos diz.

4.12.2009 17:17:33

.klopčík
White Wolf - herní firma, proslavila se stolní sérií RPG z World of Darkness - Vampire: the MAsquerade, Werefolf: the Apocalypse, Wraith, Hunter: the Reckoning, Changeling: the Dreaming atd.

Vydává i deskovky jako Murder City, Vampire: Prince of the City, EVE, Exalted a i karetky jako Pimp: the backhandling a hlavně Vampire: the Eternal Struggle (dříve Jyhad) - dle mého jedna z nejlepších her pod sluncem.

4.12.2009 17:49:55

sydo
Nevíš proč hry od White Wolf má tak málo lidí oproti jiným hrám (podle bgg) a i hodnocení těchto her není valné? (opět podle bgg). Nejlepší pozici (408) má ten Vampire: The Eternal Struggle. Je to tím, že tyto hry nejsou tak masové a vydavají se v malém nákladu nebo prostě nejsou tak kvalitní? Pořád pokukuju po tom EVE, ale stále nevím jestli ta hra stojí za to :)

5.12.2009 12:58:24

White wolf
Mno ja osobně tak jako sydo, považuju Eternal struggle za asi nejlepší sběratelskou karetku co znám a to hlavně propracovaným herním systémem, oproti jiným mě bylo sympatický hlavně to že si se starterem v podstatě vystačíte a další karty kupujete hlavně proto že chcete, ne proto že by ste to potřebovali (teda u mě to tak bylo), ale to odbíhám trochu mimo. Prostě White wolf se soustředí hlavně na temnou fantasy a horror což každýmu nesedí a dělá to většinou trochu jiíným způsobem než ostatní. No a druhej důvod bych vyděl v tom, že dělá hlavně rpg.

5.12.2009 13:38:00

Jouda
nj, ale co z toho vyplývá pro EVE? :)

5.12.2009 13:46:56

rbx

Beholder
Tvoje nervy bych chtěl mít. Preslapovat kolem hry skoro mesic a uvažovat o jeji koupi je fakt jen pro silné povahy. Proč si proste jednu z nich nekoupis? Pátrat na BGG a řešit hry podle jejich žebříčku ... To bych si v zivote nic nekoupil.

5.12.2009 21:49:06

rbx

White wolf
Pro mě jsou to hry se silnou atmosférou a špičkovým zpracováním. A samozřejmě nepřekonatelnou dospělou grafikou. Hunter Deadly Prey a Murder City ma stejně jako Eve nádherné kresby na kartách.

5.12.2009 22:16:35

rbx
ta hra není zrovna levná a nerad bych koupil nějaký nudný ležák :). Zpracování je sice super, ale pro mě je důležitá i hratelnost :). Ale předpokládám, že po vánocích ho asi koupím :)

5.12.2009 22:56:50

rbx, Beholder
No já Beholdera docela chápu, taky nad každou hrou dost rozvažuju a někdy je to daleko víc než měsíc. No a z toho co sem psal o White wolf, nevyplívá vlastně ohledně Eve vůbec nic. No, ono je to tak, že jsem na tom jako ty, ohledně deskovek jim moc nevěřím jinak bych si to Eve koupil už dávno, ale jiný hry dělají fakt dobře, takže si ještě počkám.

5.12.2009 23:21:08

A hrál někdo?
Dojmy ze hry tu moc nejsou, pouze úvahy o tom, jaké to asi je. Najde se člověk, který to hrál a podělí se o zkušenosti ze hry? Sci-fi je moje a tahle hra nevypadá špatně.

25.5.2011 10:21:34

Thales
mám za sebou asi 6 her, líbí se mi to. Je to abstraktnější a hooodně konfliktní. Jsou lidé, kteří nesnášejí kingmaking, pro ně to bude noční můra, ale naše skupina tuhle hru má hodně ráda, musí se přemýšlet od začátku do konce a souboj je správně chaotický ala Cosmic Encounter. Doba hraní je celkem dlouhá, tak kolem tří hodin, ale napínavé je to od začátku do konce. Já už na to chtěl napsat recenzi, ale nějak mi to nejde, v podstatě nevím, co bych o tom napsal, mám u téhle hry nějaký blok :(

25.5.2011 20:07:31

popis
Zkusím to trochu rozvést:

Uprostřed plánu je supernova a kolem ní je vesmír. Hráči postupně od prostředka obsazují části vesmíru. V průběhu hry těží suroviny, za které nakupují karty a technologie. Ty jim umožňují zvefat útok, obranu, počet obsazených území za kolo a počet bojových karet v ruce. Suroviny se získávají každé kolo automaticky, ale hlavně se těží z měsíců. Ty však obíhají kolem planet a neustále se posunují, musíte tedy ideálně kontrolovat větší část jejich oběžné dráhy. Pokud těží te z měsíce, který obíhá kolem planety soupeře, musíte mu platit daň. Při objevení nových planet získáte nějaký technologický bonus (dokud ji držíte), některé bývají bohužel silnější než jiné. Během hry postupně bouchá supernova a hráčům ubírá dobytá území, výbuch bždy řídí hráč, který zaplatí nejvíc surovin a síla výbuchu průběhem hry sílí. Boje jsou hodně psychologické a někdy nevypočitatlené.

25.5.2011 20:40:20

Vybíráme z Bazaru

Target for Today + rozšíření
Target for Today + rozšíření
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas