Summoner Wars: Války Vyvolávačů

xxxxxxxxoo hodnoceno 310x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Války Vyvolávačů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Frakce

Jinak kdyby nekoho zajimaly frakce ci dalsi veci ve hre, vse se da prohlidnout online na http://www.plaidhatgames.com/sum_home.html , jsou tam vsechny karty, ktere jsou ve dvou doposud vyslych starterech a taky info o kartach novych dvou ras...
11.3.2010 14:12:13

Sand Goblins
představení další frakce z Master setu:

http://boardgamegeek.com/image/966394/summoner-wars?size=original

vizuálně se mi opět hodně líbí, ale přijdou mi opravdu hodně slabí, hlavně šampion Kreep - toho bych asi radši nehrál, a i vlastnost jejich Summonera mi přijde nic moc - za 2 MP a ještě možnost že mi zraní/zabije moje jednotky:(

Edit: tak o tom Summonerovi to beru zpět - nevšiml jsem si že to je možné použít na všechny(tedy i soupeřovi) jednotky, takže použitelná určitě je, i když pořád je to za 2MP.

12.4.2011 09:37:19 | Upraveno autorem (porovnej)

zluda
Mi prijde, ze vizualne se to zlepsuje frakci od frakce, tihle goblini mi prijdou fakt pekni... Na druhou stranu herne z tyhle frakce nejsem uplne odvarenej, prijde mi zvlastni. Ale treba praxe ukaze, ze mam jen malou predstavivost;)

12.4.2011 10:03:35

Sand Goblins
Hmmm .. .tak Ti vypadají dobře:-)

Jo a Cloaks jsou na hraní zajímmaví, ale není to snadné. Mají málo životů a nic moc útok, čili to chce hrát moudře:-)

12.4.2011 10:06:17

Aneken
Souhlas, vypadají opravdu čím dál lépe. I když já neměl žádný problém ani s grafikou původních ras. Vím, že někomu se nelíbili např. Cave goblini, mě se přitom libí dost. Možná jen trpaslíci mi přišli takoví nezajímaví (ale určitě ne oškliví).

12.4.2011 11:03:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Deep Dwrarves
předvedení další frakce:

http://boardgamegeek.com/image/972491/summoner-wars

Za každou schopnost musí sice platit, ale i tak mi přijdou velmi schopní a nabízí se pár hezkých kominací...

19.4.2011 08:30:08

Cloaks
Hoj všem, dostal jsem od známého balíček frakce Cloaks, bohužel není kompletní. Chybý jedna zeď (to není takový problém) a základní rozestavení (to je problém). Nemohl by mi někdo napsat, nebo naskenovat tuto kartu. Děkuji moc

10.5.2011 21:20:55

2 Healer
ahoj,
vše mají na jejich stránkách,
konkrétně zde máš požadovanou frakci, hledej u summonera:
http://www.plaidhatgames.com/sum_faction_cl.html

nebo přímý odkaz na rozestavění
http://www.plaidhatgames.com/images/sw/cards/CK_Vlox_Setup.gif

10.5.2011 21:50:10

Poděkování
Aaa, děkuji ti. Už se těším až je otestuji.

11.5.2011 08:30:04

Swamp Orcs a Shadow elves
Nějak to tu usnulo. S dovolením zastoupím zludu:
http://boardgamegeek.com/image/982973/summoner-wars-master-set?size=large
http://boardgamegeek.com/image/977576/summoner-wars-master-set?size=large
Co na ně říkáte?

Mimochodem hrálli jste někdo už za Jungle elfy? Nezdají se vám příliš silní? Jsou levní, rychlý, střílej přes jednotky(zdi) a ty jejich eventy...
Zatím sem s nima hrál jen dvakrát a vždy soupeřili s nemrtvákama, ale hra končila tak ve 3-6 kole jejich výhrou. Možná jsou silní jen proti nemrtvákům, podělte se.

21.5.2011 10:41:19

georgeek
Mě se hodně líbí Swamp Orcové, jak grafikou, tak mechanismem s Vine Wall. Budou se hrát asi dost jinak než ostatní rasy...

21.5.2011 11:26:38

georgeek
no, já si před týdnem Jungle elfy pořídíl, ale ještě jsem je nevyzkoušel... každopádně přesně tohle se od nich dalo čekat, rychlá a přímočará hra...

21.5.2011 11:44:56

Souboj
Tak včera jsme je s manželkou otestovali, sice jen jednu hru, ale i tak to bylo zajímavé. Já hrál Vanguardy a manželka Jungle Elves. Brzo jsem se dostal pod tlak, ale pak přišla dvě kola, kdy co jsem hodil tak to zásah a začal jsem ji dotírat i na summonera. Prevít s 3 útokem na dálku je docela mazec, podařilo se mi ho nahlodat (měl poslední život), jenže jsem ztratil dost jednotek při tom a už se to na mě valilo. Najednou byl i můj summoner pod útokem jezdce na lvu a už jsem se viděl pod drnem. Štěstí přálo nakonec mě, když jsem dolíznul lukaře a ten se dobelhal na dostřel k summonerovi a sestřelil mu poslední život. Uff, byla to velmi zajímavá hra a manželce asi elfové přirostou k srdci. Ještě dokoupíme rozšíření a mám to spočítané asi.

26.5.2011 09:10:59

Orkové vs. Fénixové
Konečně jsem si pořídil také základní sadu Summonerů a pro naučení si zahrál 4x solo. Musím říct ,že mne tato hra opravdu překvapila svou komplexností , návykovostí (a to jsem hrál sám) a jednoduchostí. Mám za sebou jen 4 hry,ale zdá se mi ,že Orkové jsou oproti Elfům opravdu silní .Ze 4 her všechny vyhráli Orkové a vůbec né těsně i když jsem se sebevíc snažil ,aby Elfi měli aspoň trochu šanci. 3x Holomráz a 3x Ledová zeď jsou opravdu silné karty a k tomu ještě, když se podaří vyvolat drahého Krunga ,tak fakt nevím jak s Elfy reagovat ,abych to uhrál. Nebo dělám někde taktickou chybu.Uvidím jak se bude hrát proti "živému"soupeři. Každopádně dokoupím pár balíčků nových ras a jsem zvědav na Orky.

10.1.2015 14:46:15

vyrovnanost
Mám za sebou pár her různých frakcí, ještě v angličtině a nemám pocit, že by byl někdo výrazně lepší. Jen je potřeba hru přizpůsobit konkrétnímu národu.
Vydrž a hledej jak na ně.

10.1.2015 15:17:34

.....
přééésně. Proto je tahle hra tak návyková. Nemáš pocit, že od začátku taháš za kratší konec a záleží jen na tobě. A je v podstatě jedno co ti přichází do ruky. I když někdy to opravdu nas...supí.

"V podstatě záleží jen na..... správném promíchání balíčku a štěstí co přijde,a musíš hrát za orky,jinak nevyhraješ. " :o)

10.1.2015 16:10:19

nn
Ahoj, dovolím si nesouhlasit. Osobně jsou fénixoví elfové mí favorité. Proti orkům už jsem párkrát vyhrál proti dvěma různým hráčům. Naopak mě přijdou hodně slabí léčitelé. Ti zatím pokaždé dostali hodně na zadek. Teď se chystám pořídit ty pralesní. Co jsem četl tak jsou hrozně rychlí. Tak jsem zvědav. Zatím mám základ+ nemrtvý + léčitele a ty léčitele bych vůbec nedoporučoval. I když je možný, že nesedli pouze mému stylu hraní...

10.1.2015 17:12:43

michalooj
Jestli reaguješ na moji druhou část postu v uvozovkách a se smíškem vzadu ......

"Každopádně jako pacifista jsi si dovolil "dost moc" ..... asi Tě budu muset vyzvat s léčiteli na pohovor." :o)

Rozhodopádně pěkný zbytek dne, a příště si odpustím ironii.
Ale to bych pak asi nebyl já. Tak neodpustím. :o)

10.1.2015 17:39:35

:-)
Ne e ..spíš to bylo k tomu před-předchozímu ;-) Chtěl jsem tím říci, že neporazitelní nejsou i když na první pohled to tak vypadá. Taky hezký zbytek dne a ironii si neodpouštěj ;-) Jinak určitě nějakou výzvu klidně přijmu..Rád se nechám přesvědčit, že i léčitelé jsou vítězství schopná rasa ale spíš si myslím, že mi nesedli. I když jejich lučištníci se mi moc líbí pokud jich je víc tak jejich salva je fajn :)

10.1.2015 17:52:52 | Upraveno autorem (porovnej)

michal00j
Tak to jsem rád,že Orkové jsou Fénixy k poražení. Takže někde dělám chybu. Hned si k tomu sednu a dám partičku.Jinak jsem dnes objednal Rebely,Nemrtvé a Pralesní elfy . Těším se na Trpaslíky až budou v češtině(doufám ,že budou).

10.1.2015 19:26:47

Ork vs Fénix
Za fénixe se vždy snažím dostat do hry všechny hrdiny. Jeden má special ovládnutí sousedící nepřátelské jednotky. Což je občas mocná věc. Drak muže zranit vše mezi ním a do vzdáleností 3 polí myslím za 1bod. A hodně používám válečníky myslím (úkrok stranou) napadneš a utečeš :-) a také používám vyvolávače jako odstřelovače ale jen z bezpečné pozice. Pak se ale stane, že chodí blbě karty nebo nepadají kostky a hnedka je to těžší. U nás to je cca na stejno výhry i prohry orků vs fénixů.

10.1.2015 19:58:35

Ork vs Fenix
U nas je to zatim 4:0 pro Fenixe. Za orky se mi proste nedari vyhrat. Proti pasivne hranym elfum se mi hraje vazne spatne a navic mi orkove prijdou hodne o nahode, jakmile to nepada tak se muzes rozkrajet a neudelas nic.

11.1.2015 09:47:18

štěstí
je tu dost významný faktor. Několikrát se mi stalo, že jednotka se 3 životy a 3 kostkami na útok prohrála s jednotkou jednoživitní jednou útočnou kostkou.
To je pak supeeer hraní.

11.1.2015 15:31:37

Štěstí
To jsme tak jednou hráli a kamarádka se ptá, jestli ten útok za tři je jakože trojka na kostce nebo součet z obou kostek. Padly jí dvě jedničky :-)

11.1.2015 16:37:47

orkové vs fenixove
Může mi někdo říct jak to že zaboha nemůžu porazit o r k y?? Hraju na android,tam se d a hrát jenom za e l f y a vždy mě rozdrtí. Při normální hře na stole sem orky porazil.tak nevím..fen.elfi sou hrozně slabí. Nehledě na to pocitac na vyvolavace naráz naháze tři zmrazení a hotovo.nepohnu sním..magie je pořád málo..

16.1.2015 09:03:52

Fénix elfové
Tak mně teda připadají fénixové jako jedny z nejlepších.
Co se strategie týče, tak je prostě dobré některé karty zahazovat do magie a počkat si na draka. Ten hrdina, který ovládne jiné jednotky, mi nepřijde tak skvělý. Hlavně nezahazovat události popálení a duch fénixe. Přece jen, když není potřeba se spolehnout na kostky, tak ten poslední úder zasadíš.
Pokud ti často mrazí Eliena, tak s ním hlavně nechoď moc dopředu a drž si ho zpátky, případně před něj dej pár zdí.
Taky je dobré si nenechávat jen tak zabíjet jednotky. Lučišníci pomohou na delší vzdálenosti, takže s nimi nechodit moc dopředu. Nevím, na tabletu se daří spíš vyhrávat i proti orkům, tak zkus prostě trochu jinou strategii. Fakt užitečný je vyvolat toho draka a přes jejich zdi pak zraňovat soupeřovi jednotky.
Vyrovnané je to náramně! :)

16.1.2015 09:40:48

Vybíráme z Bazaru

Second Dawn for the Galaxy - WARPED UNIVERSE
Second Dawn for the Galaxy - WARPED UNIVERSE
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas