Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

význam Headline karty

Dotaz pro někoho z těch, co mají nahráno hodně her: nevíte, jaký má z hlediska herního mechanismu význam Headline fáze ?
Přijde mi to jako první akční kolo - oba hráči zahrají jednu kartu jako Event, jediné, v čem se to liší od ostatních akčních kol, je to, že ji vybírají oba najednou a že jsou donuceni hrát Event, ne Ops. Ale v čem je to tak zásadní, že to musí být hráno jako zvláštní fáze ?
27.5.2010 21:34:46

zajímavý dotaz
Takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel... Bral jsem to jako součást fluffu, něco jako "a hlavní událostí této pěliletky je soudruh Fidel, který převzal nadvládu nad Kubou"

27.5.2010 22:58:17

trohat
Obecně nevím k čemu tahle fáze je, ale díky ní mi přítelkyně dokázala pěkne zatopit a v podstatě během jedné akce úplně otočit hru.

Stalo se to nějak takhle. Záhrál jsem bodovací kartu. Ona zahrála Missile envy. Dostala nějakou rudou kartu se 4 body. Doplnila si body vlivu do oblasti, kde se mělo bodovat a pak už jenom počítala body. Detaily si nepamatuji, ale vím že mě tím tenkrát docela dostala.

28.5.2010 07:07:05

Vyznam Headline karty
Dva male priklady:

1) SSSR pouzije kartu na snizeni vlivu USA v nektere zemi. Ihned pote, jelikoz je prvni na tahu, si danou zem vezme pod kontrolu.
2) USA da ctyrkovy event na snizeni Defconu, aby dosahl urovne 2. Sovetsky Svaz nemuze pouzit prevrat a pokud nahodou pouzil event na snizeni Defconu, tak nejspise prohral hru.

28.5.2010 17:30:10

Vybíráme z Bazaru

Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas