Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vykradená grafika

Nevím, kdo dělal ten redsign karet, jejichž fotky zveřejnil mrakoplas, ale trošku se mi nelíbí, že pro rub karet byla použita přebarvená moje grafika rubu karet. Kdyby se dotyčný aspoň zeptal, tak by mi to ani nevadilo a řekl bych že to může použít, ale slušnost je se aspoň zeptat.

2.5.2011 16:17:22

kren
Jsou to jen fotky, né hotové skeny připravené k použití a distribuované dále. Proč by si nemohl předělat pro své osobní používání už nějakou hotovou grafiku? Vždyť se nijak neobohacuje na tvém díle.

2.5.2011 16:30:59

Sjone
Kren taky o žádném obohacování nemluví.
Ale když něco vytvořím, mám k tomu podobný přístup - ať si to někdo použije, když se předtím zeptá.
Pokud to navíc někdo zveřejňuje bez uvedení jména autora, je to takové chlubení cizím peřím...

2.5.2011 16:45:59

rbx

kren
ja tedy nechci kverulovat, ale kdyz koukam na original kartu, tak jediny rozdil oproti tve je to, ze jsi dole dal polopruhledne fotky a zmenil si pozadi na svetle, je to pravda? Takze ja bych to videl jako kradez v momente, kdybys to cele vytvoril ty, takto je to hodne diskutabilni.

Pokud by ale vzal tve zdrojove soubory, ktere jsi vytvoril rucne v krivkach, coz dalo dost prace, a to tu potom dal ke stazeni, aniz by se te alespon zeptal, tak s tebou souhlasim.

2.5.2011 18:09:43 | Upraveno autorem (porovnej)

můj názor
Nechci tady vyvolávat nějaké ostré diskuze, protože principielně mi nevadí, když někdo použije mou grafiku a nikdy jsem taky nikoho neodmítl, když něco mého potřeboval. Nejsem profesionál a nijak svou práci nespeněžuji. Jen si myslím, že je slušnost se zeptat.

Co se týče toho, co je mého, tak Radku nemáš až tak docela pravdu, protože písmena nápisu Twilight Struggle je bitmapové, ale téměř vše ostatní (symbol) jsem vytvářel kompletně znovu, aby to bylo ve vektorech, protože se mi nepodařilo kvalitně vektorizovat sken z karet a vzhledem k tomu, že nejsem profesionál, tak mi to dalo tenkrát docela dost práce. Stejně tak mi dalo docela dost práce než jsem našel na webu vektorové logo GMT games.

Takže na závěr mého příspěvku bych opravdu chtěl poznamenat, že mi nejde o nějakou vyostřenou kritiku, ale jen o vyjádření pocitu, že mne to trošku zamrzelo.

2.5.2011 19:09:17

zastání
Já se musím křena zastat. Sám jsem si dal práci na překladu nejmenované hry a pak přijde nějaký hejsek, překlad použije bez zeptání a sám to tady šíří dál ve své úpravě. Nijak se na tom neobohacuje a zmínku o použití překladu použil. Nicméně to, že se ani nezeptá a považuje to za zcela v pořádku, skutečně zamrzí. Proto křenovo rohořčení plně chápu.

2.5.2011 19:25:05

to Kren
keď už sme pri tom...predné strany kariet čo si použil - pýtal si sa tvorcov TS, či ich môžeš použiť? ak áno, tak potom sa mal daný človek pýtať aj teba, či môže použiť rub tvojich kariet. ak nie, tak je to to isté...u nás sa vraví - nerobiť z komára somára...určite sa mohol daný človek opýtať a bolo by to samozrejme slušné, ale nemyslím si, že je to až taký prešľap...horšie veci sa stávajú...iné by bolo, keby to tá osoba vycapila na net a chválila sa, že aha čo som ja urobil...každopádne ťa chápem, ale nerobil by som z toho veľké haló :-)

2.5.2011 19:42:27

rbx

Kren
ano, pokud pouzije tvuj vektorovy format, tak plne souhlasim. Ale takhle jak to ma, tak je to vytvarne dilo GMT, az na to polopropustne foto to neni tvuj napad, ale napad GMT, takze maximalne ukradl dilo GMT. Ale jak jsm rekl, az tu uverejni PDFko s rubem v krivkach, ktere by vzal bez dovoleni od tebe, tak je to sprostarna.

2.5.2011 19:54:25

reakce
Ano,
pouzil jsem grafiku jako základ - tak jako texty CZ na kartách.. Bohuzel vůbec mi nedoslo, ze tim porusuji tve autorske pravo - dodatecne se ti za to omlouvam. Na svou chabou obranu mohu jen uvest, ze to nikde v kompletu nezverejnuji, bylo to predelano pro svou osobni potrebu. Takze jeste jednou se omlouvam.
Jeste dodatek - samozrejme v tomto pripade, jsem zrejme porusil pravidlo o zverejneni obrazku - tak v tom pripade asi poprosim o stazeni mnou uverejnenych obrazku z webu + prislusne bodove sankce. Kazdopadne v tom nebyl zadny umysl..

2.5.2011 20:32:26 | Upraveno autorem (porovnej)

to Mrakoplas
Ne vůbec se nic neděje, myslím, že jsem to vysvětlil dostatečně a už kolem toho nechci znovu rozviřovat flame. Obrázky tam klidně nech a karty dej klidně ke zveřejnění do stažitelných souborů :).

A jen malá poznámka. Každý překlad v grafice a lokalizace herních komponent je tady na Trolovi "ošajstlich" vzhledem k autorským právům vydavatele nebo jejich grafiků. A mimochodem Twilight Struggle je od GMT Games a u těch jsem se shodou okolností před časem ptal ohledně skenování a použití jejich grafiky pro lokalizaci jejich her a odpověděli mi, že pokud to není pro komerční účely, že jim to nevadí ba naopak, že to podporují, protože se jejich hry dostanou k více lidem.

3.5.2011 07:36:31

Vybíráme z Bazaru

Věc (CZ)
Věc (CZ)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas