Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karta č. 52 Rozpad Portugalské koloniální říše

Včera při hře s Beholderem jsme narazili na jednu nepřesnost, nebo spíš nejasnost v mém a Sasově překladu této karty. Obzvlášť pro lidi, co s TS začínají je třeba to trošku vyjasnit:

Událost karty "Rozpad Portugalské koloniální" říše přidává 2 body vliv do Angoly a Jihovýchodních afrických zemí. A my jsme nevěděli co jsou to "Jihovýchodní africké země", protože takový region v TS není. Uvažovali jsme jestli tam nepatří Jihovýchodní Asie a tedy jestli na kartě není chyba. Vtip je v tom, že jako začátečníci jsme si nevšimli, že na jihovýchodě Afriky je jeden stát s názvem "SE African States" s číslem stability 1, který politicky a regionálně zastupuje vícero malých státečků Afriky, které byly pod koloniální nadvládou Portugalska. Na kartě je to přeloženo jako přidání bodů vlivu do "Angoly" a "Jihovýchodních afrických zemí", což je sice správný překlad, ale originál anglická karta tam má napsáno "SE African States" což je stejný text jako nadpis té země na mapě. Takže překlad je správný, leč matoucí :).
17.6.2010 08:16:51

kren
Tak na tuhle kartu jsem se nachytal také (v anglické verzi), protože jsem si nevšimnul právě toho státu na mapě a myslem jsem si to samé. :)

17.6.2010 09:18:34

ad karta č. 52
Jestli se mi bude chtít, tak do překladu pravidel na nějaké vhodné místo dám upozornění na tento stát a na kartu opravím nějakým vhodným způsobem text.

17.6.2010 10:05:25

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny rozšíření Dornské písky
Hra o trůny rozšíření Dornské písky
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas