Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaký udělat formát karet TS ???

Včera jsem se dal tak lehce do pokračování práce na CZ kartách a chtěl jsem tady vznést do pléna takové 2 dotazy.

1) Karty mají takový netypický formát. Zachovat ho, nebo karty udělat víceméně standardně, aby se vešli do nějakých standardních laminovacích kapes? Navrhněte rozměry v mm! Nepište prosím udělej je jako v takové a takové hře a nebo pokemonovský formát, nebo MTG formát, protože všechny hry nevlastním a nevím jaké mají které hry formáty karet - prosím opravdu v !!! mm !!!

2) Rub je černý. Mám ho zachovat a nebo černou předělat na bílou a bílou v nápisu na černou - prostě graficky vyladit pro nejmenší spotřebu barev?
18.6.2009 13:12:07

návrh
já bych udělala klasické karty - prostě cca velikosti agricoly myslím, že je to 5,9x9cm ???
A ruby bych udělala dva ať si každý vybere - to zas není snad tolik práce navíc :-)
Je fakt, že barvy by se vyplácalo zbytečně moc

18.6.2009 13:21:30

rbx

kren
ja jsem pro, zachovat original. Mam karty naladovane v Ultra Pro obalech, kam sednou naprosto perfektne. Co se tyce cerne nebo bile, tak jsem pro cernou, ta bila mi prijde takova "levna", pokud udelas obe verze, tak by to bylo super.

18.6.2009 14:29:25

to kren
Jsem pro zachování co největší podoby s originálem ať velikostí, tak i barvou. Do Ultra Pro obalů se bez problémů karty vejdou..

18.6.2009 15:20:43

rbx suhlas
som za zachovanie povodneho formatu,nakolko karty fakt paradne sadnu do obalov.

18.6.2009 15:39:42

to všichni
Vy všichni víte jak já jsem zásadně proti strkání karet do prezervativů :-(. Nicméně jste většina, tak si ty standardní rozměry udělám jen pro sebe, aby to sedlo do laminovacích kapes. Pro vás to teda udělám podle originálu a můžete si to nastrkat do těch vašich oblíbených pytlíků :-). Ten rub udělám taky ve dvou verzích - celkem mne překvapilo, že jste za zachování tak velké černé plochy. Samozřejmě, že originál je originál, ale až to budu tisknout, tak bych se za černý inkoust pro ty stovky karet dost prohnul.

18.6.2009 15:51:15

rbx

kren
je to 105 karet, pricemz na A4 se vleze 9? Tedy cca 10-11 papiru. To snesu :-)
BTW: taky to budu laminovat, ale proste mam rad kopie 1:1.

18.6.2009 16:52:52

kren
jsem pro tvůj návrh, standard, s bílým zadkem...mě se bíla moc líbí, je bílá a nebo modro červená, takové odstíny co jsou na krabici...ne bílá je super

18.6.2009 18:47:56

original
Souhlasím s většinou a zachoval bych originál. I když sám osobně pokukuju po španělské a italské verzi z BGG, takže možná nakonec budu dělat i takovou variantu.

18.6.2009 23:28:16

obaly
ak môžem menší off topic (nechce sa mi kvôli jednej otázke začínať zbytočne tému)...čo za obaly na karty to tu spomínate...niečo také, do čoho sa dávali napr. kartičky hokejistov? formát A4 a 9 kusov na jednu A4?

3.9.2010 12:00:37

obaly
Bavíme se tady o obalech na jednotlivé karty. Nikoliv o alběch na sběratelské karty hokejistů a jiných sportovců.
Tyhle obaly se dají buďko koupit ve speciálních obchodech s deskovkama nebo v e-shopech na netu.

3.9.2010 12:29:59

to monkeyml
S těmi sběratelskými alby by se ti dost blbě hrálo :D.

3.9.2010 12:38:09

jj
veď preto sa pýtam...totiž to, ja hrávam stolovky tak dva roky, takže úplny amatér, ale nikdy som sa nestretol s hraním kariet v nejakých obaloch, preto sa pýtam, že ako to vlastne vyzerá, lebo si to neviem absolútne predstaviť a nevidím v tom ani tým pádom zmysel...vopred sa ospravedlňujem vyznávačom obalov za moju neznalosť :-)

3.9.2010 12:40:00

monkeyml
Prostě je to takový nasouvací pytlíky, ze 3 stran zavařené. V klasických obchodech se nejčastěji setkáš s obaly od firmy UltraPro, které ale mály kdy přesně velikostně sedí na hry. Spíš to jsou obaly na Magic, ale většina hráčů je používá a nebo používala do doby, než firma FFG začala vyrábě různé velikost obalů. Ty jsou mnohem kvalitnější a sedí přesně na milimetr. Ale cena tomu samozřejmě odpovídá.

3.9.2010 12:46:10

ad obaly
Já taky nemám rád obaly na karty. Nicméně jestli chceš lokalizovat (přeložit texty na kartách), tak máš několik možností:
1) vytisknout na samolepící papír texty a přelepit to na originálních kartách
2) vytisknout si celé karty znovu a zalaminovat je
3) dát karty do obalu a přeložený text tam vložit.

Někdo tu třetí možnost používá i u karet, kde nejsou texty a používají to z důvodu ochrany karet, aby se neopotřebovaly.
Lidé co hráli sběratelské karetní hry jako MTG to znají.
Můžeš se na ty obaly podívat třeba tady:

http://www.tomovyhry.cz/kategorie/Doplnky/11573-Obaly-na-karty---Standard-European.html

Akorát pozor na to - různé hry mají různé velikosti karet

3.9.2010 12:49:24

je mi to už jasné
tak už mi to je jasné...a ďalšia jasná vec je, že si ich nikdy nekúpim...ja proste musím mať kontakt s kartou :-D viem, že sa tak hra ničí, ale zase až tak často sa tie moje hry nehrajú :-) a anglické texty mi až tak nevadia a pravidlá mi stačí raz prečítať po česky a potom to už po anglicky ako-tak zvládam :-) a dunu karty budem riešiť cez artscow, takže mám o design postarané...vďaka za objasnenie o obaloch :-)

3.9.2010 12:59:19

FFG obaly?
Jaky je standartni format karet - ktere obaly od FFG zvolit, aby sedely co nejlepe?

6.10.2010 11:20:13

SHaitan
FFG - Standard Card Game

6.10.2010 11:30:12

sydo
Jen doplnim...
Rozmery karet 63x88 mm 110 karet
http://www.maydaygames.com/sleeves.pdf
Taky jsem se mohl nejdriv poradne podivat namisto pleveleni diskuze :)

6.10.2010 11:45:15

Vybíráme z Bazaru

The Brigade + The Way of the Wardens
The Brigade + The Way of the Wardens
Akt. cena: 19 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas