Stronghold: Undead

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Stronghold: Undead - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Stronghold
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: IELLO
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrál to někdo?

to vypadá dobře...
26.3.2011 12:13:49

...
vypadá to, že zatím asi nikdo. Vydají to taky Valley Games?

Každopádně mě to na první pohled až zas tak super nepříjde. Pokud jsem to dobře pochopil, tak Orky/Gobliny/Troly nahradí Skeletoni/Fantomové/Vampýři, hraje se jen na 8 kol a nehraje se na slávu. Ok, nemrtví, super, ale jsou to pořád jen zelené, bílé a červené kostičky :). Další věc je, že se vyměňují komplet všechny budovy v hradě a to takto - http://www.boardgamegeek.com/image/845607/stronghold-undead?size=large . Chápu, že chtěli ušetřit, ale vypadá to dost divně a nechápu proč neudělali jednu spojitou desku která by byla "orámovaná" zároveň s hradbama (respektive těsně před hradbama ze vnitř by končila) a celý vnitřek hradu by se jen přeplácl. Spotřebovalo by se na to o něco malinko více kartonu a barvy, ale bylo by to podle mě daleko elegantnější než přeplácávat každou budovu zvlášť.

Jinak nevím, příjde mi to prostě jako Stronghold 2, který nepřináší nic moc nového, jen se všechno jinak jmenuje, ale vypadá to stejně. Možná se mýlím, ale na první pohled to tak vypadá. Navíc už to není díky některým kartám jazykově nezávislé.

Začínám být na tyto "rozšíření", či reartworkované hry alergický :). Ale jak píšu, nerad bych této hře křivdil, protože jsem se jen koukal na obrázky a zlehka projel pravidla.

EDIT: Na druhou stranu, jeden nejmenovaný obchod to má teď v nabídce a cena je zhruba poloviční oproti základu, což se dá akceptovat :). Nicméně, stejně ty budovy jsou podle mě děsně neohrabaně vyřešené a zajímala by mě jak velká je motivace hrát Undead a "složitě" chystat hru (budovy, vyřazovat kostky z pytlíku, protože nemrtvých je méně) a ne základ. Jestli to fakt stojí za to a odlišnost od základu je dostatečně velká

10.5.2011 15:45:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Jumbo
Jumbo
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas