Stronghold - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PHALANX
Portal Games
Valley Games, Inc.
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozdíl mezi 1 a 2 edicí?

Jaký je rozdíl mezi první a druhou edicí? Pouze v pravidlech, nebo i v grafice a herních komponentech?
11.7.2011 17:35:43

pasin
v grafice a herních komponentách se vůbec neliší, jen pravidla jsou lépe strukturována (možná, že ani nejsou nějak změná, jen ta struktura je přehlednější)

11.7.2011 17:39:08

Beholder
Takže Stronghold nezaujal, že ho prodáváš ?

11.7.2011 21:36:26

panzer
Zaujal, ale mám s tím Trzewiczekem prostě problém :). Stalo se mi to i u 51st State. Zajimavé téma, zajimavé mechanismy, ale vždycky mi u jeho her něco nesedne, ale bohužel takovým způsobem, že se přes to nějak nemůžu přenést. Přitom má opravdu zajimavé hry se zajimavými prvky, ale vždykcy (v těchto dvou případech) tam byl nějaký blok.

11.7.2011 23:57:03

beholder
Pomoz mi clovece.Dnes som smejdil po obchodoch a mal som v ruke Arkham horror,Ghost stories a Stronghold.Co je podla Teba najlepsia hra pre zaciatocnika ktory chce prebehnut od eurohier?Dik.

12.7.2011 00:03:28

Joe

brblo
ech, to sú otázky typu "Čo mi bude viac chutiť, čučoriedkový alebo čerešňový lekvár, poraďte mi!"...

Na tvojom mieste by som si prešiel galérie, obrázky a pravidlá... teda ak vieš po anglicky, tak máš zdrojov neúrekom.

12.7.2011 00:50:33

joe
tak dik,myslel som to tak ze ten clovek ma nieco odhrane a poradi.Po anglicky neviem ceknut.

12.7.2011 01:04:15

a
este nieco.Lekvar je len slivkovy,cucoriedkovy a ceresnovy je dzem.

12.7.2011 01:06:46 | Upraveno autorem (porovnej)

brblo
No tak to je opravdu těžké odpovědět, protože budu dost subjektivní. Já osobně mám problém s kooperativkama. Nebaví nás s přítelkyní moc hrát, jen občas v klubu ve více lidech něco snesu, protože u toho bývá sranda, ale jinak kooperativky nemusím a nevyhledávám je. Každopádně Ghost Strories jsem hrál asi 2 partie a nějak extra mě to neuchvátilo (znovu bych to už nemusel hrát) a AH mě celkem zklamal, nesedl mi a raději mám Mansions of Madness. Stronghold je jak jsem psal kvalitní hra a docela počítací, takže má ke euru nejblíže z těchto tří (takže by to nebyl tak razantní přeběh :) ), ale zase že bych ti mohl s klidným svědomím napsat kup si Stronghold nebudeš litovat, to taky nemůžu :).

Nejlepší je opravdu vyzkoušet (v klubu) co ti sedí. Jestli tě budou bavit kooperativky, tak se ti budou GS a AH třeba líbit.

Ale přece jenom zkusím nějaké tipy do pranice :)...Twilight Struggle je podle mě super hra (říct na cokoliv nejlepší je vždycky takové těžké, raději to už nedělám) na přechod k NEeurovkám.

Druhý tip je Cosmic Encounter, tohle je opravdu bomba hra, u které je kopec srandy. (ale je to třeba hrát minimálně ve 3, lepší ve 4)

A poslední Chaos in the Old World, to je spolu s CE pro mě nejlepší hra (a přece jsem to napsal :) ) od FFG. Je to taky trochu eurovité, ale ne tak moc. Bohužel je to třeba hrát ve 4 lidech.

EDIT: Ale jinak je to dost off-topic :)

EDIT2: Jo a podle mě nic nezkazíš tou novou Sid Meiers Civilization, pokud se ti nechce počešťovat karty, tak co nevidět výjde česká verze.

12.7.2011 10:52:08 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
Dakujem.

12.7.2011 12:26:32

Vybíráme z Bazaru

Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas