Stronghold - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PHALANX
Portal Games
Valley Games, Inc.
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

libi se vam druha edice?

videli jste uz druhou edici? je to jen muj soukromy nazor, ale ta grafika je otresna. mam prvni edici a jsem rad. v zivote bych to nevymenil za toto, co nyni vzeslo.
jak to vidite vy?
je to v pravidlech nejake odlisne? nechapu duvod reedice, myslim, ze ta prvni je super.
14.1.2016 18:25:03

Dojmy
Viděl jsem unboxing Deskofobie a za mě můžu říct zklamání z komponent, grafiky a herního plánu. Jsem zvědav na recenzi.

14.1.2016 19:12:35

IN

Re
Osobně jsem vymenil prvni edici za druhou. Co se opravilo mi prijde pomerne logicke. System ziskavani bodu slavy byl nesmysl a ted se proste hraje o to, zda dobyvatel nekde zbori hradby nebo ne. Hra je primocarejsi. Trochu me mrzi, ze zcela zmizela moznost ztece na branu (stavba beranidla), ale jak autor sam psal, nikdo to prakticky nepouzival. Nad grafikou muzeme dlouze diskutovat. Pro nekoho muze byt krasna, pro nekoho krok zpet. Kvalita komponent je na skvele urovni. Zvetseni herniho planu je take fajn. Mozna je dobre reseni pockat na upgrade kit a hrat v grafice prvni edice dle pravidel z druhe.

15.1.2016 12:53:24

IN
pokud bude upgrade kit, tak to bych byl spokojen. me se ta nova grafika proste nelibi

15.1.2016 13:26:47

IN

Re
Ano, tento nazor zazniva pomerne casto i na jinych serverech (BGG). Jeste zminim, ze za krok zpet povazuji odstraneni staveb primo z herniho planu a nahrazeni zetony staveb, tak ze si je tam obrance vysklada jak chce... vypada to pomerne neusporadane. Naopak kresby staveb a karet jsou krasne.

15.1.2016 13:33:17

Ja som teda tuto hru zaregistroval až z druhou edíciou.
Pravidlovo to neviem porovnať, ale graficky mi príde hrací plán krajší v prvej, najmä teda tie budovy, ktoré sú v 2. edícii sa prekrývajú takými bielymi doskami budov, čo dosť kazí dojem z grafiky hradu, v 1. edícii to bolo krajšie. Celkovo mi ten grafický štýl pripomína takú nedbalú grafiku Robinsona Crusoa, ale tuto sa mi nehodí.

15.1.2016 13:33:18

Re
I ta barevnost 2.edic mi přijde taková podivná. Ne že by 1.edice nehýřila barvama, ale v té druhé hnědá dohromady s fialovou, zelnou, zkrátka nelíbí se mi to.
Každopádně až vyjde upgrade kit (pokud) - jasná volba. Věřím že zjednodušení pravidel hře prospěje.
A beranidlo jsem sice taky nikdy nepoužil, ale líbí se mi tam :-)

15.1.2016 17:50:25

Vybíráme z Bazaru

Kingdomino
Kingdomino
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas