Stronghold - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PHALANX
Portal Games
Valley Games, Inc.
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dufam,ze nesklame

nazdarek.velmi ma zaujala tato hra,krasna grafika a dobyvanie pevnosti,to tu este nebolo.system hry bude v nasadzvani panakov,ako v pilieroch,doba kamenna atd.v seprembri by mali byt aj pravidla,takze sa nechajme prekvapit.autor je poliak,viem ze poliaci este dieru do sveta deskovych hier neurobili,ale toto by mohla byt konecne vynimka.jasny wishlist.
7.9.2009 15:03:51

Longshanx
Mohl by jsi tu svou poznámku nebo spíš výhradu trochu rozvést.
O Stronghodlu jsem také uvažoval, tak by mne to zajímalo.

Prosím

6.11.2009 12:00:13

Longshanx
No zrovna jsem dočetl na BGG thread o tom, jak to je vyvážený a autoři tam tvrdí, že to 40 lidí testovalo jako blázen, dokud to nebylo tak 50/50 a dokud měli jistotu, že neexistuje jasný vítězná cesta.

6.11.2009 12:24:58

oprava
...dokud NEMÉLI jistotu... :)

6.11.2009 12:25:30

hmm...
tak tohle video mě hodně navnadilo...http://www.boardgamegeek.com/thread/459227. Co se týče těch kostek, asi to jinak nešlo :), něco jako u Tta

6.11.2009 13:31:59

Parxel, Richmond
O nevyvazenosti nebyla ani rec, jen jde o to, ze utocnik ziskava body za ruzne vykony, mj. i prolomeni obrany na zdech - za kazdou zed n bodu. Obrance ziskava body s casem a s vykony. Muze ale nastat situace, kdy se obrance v bodove vyhode rozhodne vpustit utocnika skrz jednu jedinou zed, protoze tim se vyvola konec hry a nez staci utocnik zaskorovat dalsi body, je po vsem a obrance vyhral. Herne zcela v poradku, ale logicky mi to nesedi, ani s chabym vysvetlenim autora typu "OK, kluci, zdrzovali jsme je dost douho, psat se o nas bude dobre, tak je pustime dovnitr a balime to."

Nicmene i tak bych si to rad zahral :)

7.11.2009 14:02:05

Zdroje
http://www.boardgamegeek.com/thread/456174 ,
http://boardgamegeek.com/thread/456556 (v posledni tretine recenze).

7.11.2009 14:07:18

Longshanx
Ok. Už chápu. Pak to vede k tomu, že hraješ něco proto, aby jsi získal body a je to proti logice, jaký význam to má ve hře.

7.11.2009 14:10:53

Nezklamala
Hru jsme měl možnost vyzkoušet před silvestrem a opravdu nezklamala. Klidné místo pro dva hráče a za 3 hodiny bylo dohráno i s vysvětlením pravidel. Hráli jsme nějakou zjednodušenou verzi bez beranidla a snějakým základním nastavením strategie pro útočníka. Jako obránce jsem prohrál o 1 bod, poté co mi útočník prorazil obranu na 3 místech najednou. Moje čestná stráž na veží mávala praporem po celou dobu obléhání a dokonce i v době nejtuhších bojů s troly na hradbách :-) Na hře se mi nejvíce líbilo množství možností co by obránce mohl dělat za omezené jednotky času. Útočník měl výhodu už jedné odehrané hry a nedaroval mi ani jednu jednotku času navíc než bylo nezbytně nutné pro vytrvalý tlak na moje unavené obránce. Jediné mínus na hře bylo neustálé přepočítávaní síly na straně obránce a útočníka v jednotlivých částech hradeb. Pomohli jsme si hracíma kostkama, příště bude třeba, ale asi 10ti stěnných kostek.
Ještě se mi líbil systém vyhodnocování zásahu obléhacími stroji, kdy se obsluha postupně zastřeluje a zvyšuje šance na zásah.
Hru si přidávám do wishlistu a doporučuji.

1.1.2010 13:35:33

hratelnost
chtěl bych se zeptat jak je hratelná ve více lidech? Nebo je to čistě pro 2?

9.1.2010 20:43:37

nějaké dojmy
A máte ještě někdo zkušenosti s touto hrou?

9.1.2010 20:44:09

hratelnost
tak co jsem se dočetl tak by to opravdu mělo být spíš pro 2, protože hra na týmy se mě zdá jako nesmysl (viz. třeba tannhauser)

a ještě nějaké dojmy? Trochu mě teda odrazuje to co se tady v diskuzi objevilo a to že obránce pokud má dost nahráno vpustí utočníka do hradu a obránce vyhraje. Stále váhám :(

10.1.2010 10:35:53

pinzeta jen pro wargamery? :)
Po rozbalení Strongholdu (btw vypadá moc hezky :) ) si říkám, že k této hře bude potřeba taky pinzeta :). Tak malé dřevěné kostičky jsem ještě neviděl :)

28.4.2011 12:50:15

Beholder
tak pak napiš dojmy a zážitky z hraní

28.4.2011 13:20:51

otázka na ty co hru hrají
chybí mi dva orci (2 malé zelené kostky ze 100), je to problém? :))

Ale za to mám 20 hnědých kostek zdrojů, místo 16 :)

28.4.2011 13:21:57 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Podle mé jedné odehrané hry bych řekl, že orci Ti opravdu chybět nebudou, ti půjdou rychle na porážku :-)

28.4.2011 13:38:53

Kadaver
věřím, že chybět nebudou, ale oni se nějak náhodně vytahují z pytlíku ne? Čímž snižuji (o zanedbatelnou % hodnotu) pravděpodobnost, že si vytáhnu právě slabého orka a místo něho vytáhnu třeba silnějšího goblina nebo trola ne? :))

btw co na to říkáš (na Stronghold)?

28.4.2011 13:56:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ha, koneečně někdo kdo se podělí o dojmy. Napiš prosím jaký to je po první hře. Už po něm pokukuji cca 2 roky.

28.4.2011 14:05:07

beholder
Práce s pravděpodobností je vypečená - leč závěr je ten, že vytáhneš buď silnějšího trola nebo slabšího goblina :-))

28.4.2011 14:10:47

to Beholder
Ty 2 kostičky ze 100 opravdu moc s pravděpodobností nezamávají, tak si nemusíš dělat starosti :-)
Jinak Stronghold jsem hrál už poměrně dávno s Lumírem v Korunce, takže už si to nějak extra nepamatuju. Vím, že to byla počítačka s omezeným počtem zdrojů a že mě to nějak extra nezaujalo. Opravdu hodně by tomu pomohlo, kdyby místo kostiček byly nějaké figurky, ale pak by ten plán musel být velký jako kráva. Hrál jsem jako obránce a Lumíra jsem tenkrát dost rozbíjel a ubránil jsem se poměrně v pohodě až do konce hry. Ale i Lumír to hrál myslím podruhé nebo tak nějak, takže to neměl ještě vychytané. Pamatuju si, že mě nejvíce štvaly jeho katapulty, se kterýma jsem toho nějak nemohl moc extra dělat, a že jsem si vyplýtval pár sudů s olejem na špatné hradby.
Vím, že to nebylo špatné, ale neoslovilo mě to. A navíc bych to stejně neměl s kým hrát.

28.4.2011 14:44:03

Beholdere
příští Korunku hrajem ať nemusíš louskat pravidla.
Tenhle týden jsem právě zůstal doma, protože jsme s kamošem hráli Stronghold a ve 3 kole byl konec hry, ale udělal začátečnickou chybu a sešli se mi 4 trolové v jednom útoku.

Jinak jsem zjistil, že jsem celou dobu hrál blbě zisk surovin, neb jsem "obětoval" více dělníků a pak mi chyběli v boji. Bylo to dobrovolná činnost, ale i tak hodně lákala a chyběly jednotky na boje.

Obléhací stroje jsou občas kontraproduktivní, protže když si chceš přihodit "zásah", tak dáš obránci tolik bodu, že ti do daného balíčku přihodí "vedle".

29.4.2011 07:41:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Jestli vám jde o nějaké dojmy
tak hra je to velmi taktická, člověk co se do toho fakt zažere musí hodně počítat. Není zde žádná náhoda, kromě obléhacích strojů a i s tou jde pracovat. Myslím si že Útočník si zahraje trošku více, protože Obránce čeká jen na útočníkovy tahy a snaží se odhadnout co bude mít v plánu. V samotné hře se pak dějou tak dvě zteče na pevnost, chce to spíše koordinovat útoky a hrát si s obráncovou psychikou. Opravdu věrohodná kopie reálného obléhání, kdy se ti pod hradbama hromadí vojsko útočníka a nevíš jestli bude útok zahájen v tuto chvíli nebo si na tebe útočník ještě vymyslel jiný ďábelský plán.

29.4.2011 07:49:27

dojmy
Tak ježíšek nadělil a dojmy zatím po první hře pozitivní. Bohužel moje mladíky hra příliš nezaujala, především délkou herní doby (problém větěiny složitějších her) a množstvím přrdmětů a akcí které je třeba vstřebat. Pravidla ale nejsousložitá, chce to jen nastudovat možnosti všech žetonů.
Taky je možná trochu deprimující, že v prvních kolech to vypadá, že útočník nemá vůbec šanci vyhrát, což se láme někdy kolem čtvrtého kola. A taky je důpležité jaké karty si rozlosuje útočník do začátku hry (hráli jsme ve 3 - 2 útočníci a tam je to ještě důležitější)

30.12.2012 15:27:18

Želiv
Nezahrál byste někdo Strongholda na Zatroconu v Želivu ? (Lumiriusi,...?). Hru bych dotlačil.

2.1.2013 13:35:29

panzer
Klidně jí vezmi, tak já bych si tuhle hru rád vyzkoušel.

2.1.2013 14:25:57

Vybíráme z Bazaru

Red Cathedral
Red Cathedral
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas