Stronghold - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PHALANX
Portal Games
Valley Games, Inc.
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bude reprint?

Nemá někdo informace o tom zda bude reprint a pokud ano, kdy zhruba by se dal očekávat? Na BGG jsem četl, že některé obchody po tom co prodaly všechny kopie Strongholdu už s ním nechtějí mít nic společného (přestože vědí že to je skvělá hra) a jaký k tomu mají důvod? Pravidla. Jsou prý složitá a spousta lidí si pak v těch obchodech stěžuje, že mají problémy s pochopením hry a odkazy na FAQ a diskuze na BGG, kde najdou odpovědi na svoje otázky prý hráče moc neuspokojí (navíc když ještě někteří neumějí anglicky). Celkem to chápu, studování před hrou dlouhých FAQ a ještě pročítat dlouhé diskuze na BGG může od hraní odradit a člověk raději sáhne po hře, ke které stačí naučit se pravidla co jsou v krabici.
18.2.2010 12:37:09

Ella
jsou tam na ně odkazy pod tím game statusem ;)

18.1.2011 16:08:00

Funagain
tak funagain poslal newsku ze Maji Stronghold pre-order. COMING SOON

5.2.2011 03:20:59

pravidla
ž dodělám pravidla resident evil, tak se do toho pustím

5.2.2011 09:18:25

Shipping to Retailers
http://valleygames.ca/our-games/modern-line/stronghold/

25.2.2011 18:25:14

tak pořád nevím
Téma úžasné, herní plán super, pravidla přepracovaná, ale trochu se bojím jestli ta hra vůbec funguje.
Zkusil už někdo zahrát podle těch Karlových doplněných pravidel ? Cena šla proti prvnímu vydání nahoru, na BGG se ta hra stále drží ve slušném ratingu....
že já blbec jí před půl rokem nezkusil. Měl jsem tu možnost ale majitel hry mě trochu odrazoval, že nejsou dotažená pravidla, tak jsem se na to nakonec vybodl :(
A teď prostě nevím.

17.3.2011 00:21:14

těším se
Na reprint se strašně těším, vlastnictví této hry mi utekl o jednu krabici, chtěl jsem dvě krabice a nakonec mi z Polska poslali jen jednu, protože druhá už nebyla. V Essenu jsem ještě zahlédl jeden kousek v nějakém zapadlém stánku, za docela přijatelnou cenu, ale nebyly by pak peníze na novinky.
Pravidla jsou občas neintuitivní, ale jinak se mi hra moc líbí, určitě to enní na první zahrání.
Za útočníka jsem ještě nikdy nevyhrál, chce to mít vymyšlený koncept a toho se držet, nedělat chyby a nedarovat obránci ani jeden žeton času pokud nemusíš.

17.3.2011 06:24:20

Everybody
Bude u nás k dostání?

17.3.2011 13:37:17

JoeK
No vím o jednom nejmenovaném eshopu, kde ohlásili putování balíku směrem jejich sklad.

17.3.2011 14:12:59

Lumirius
Díky, rébus vyřešen.

17.3.2011 16:51:31

Reprint
Podle všeho Portal na Essenu představí novou verzi a podle toho co je na stránkách Portalu dostupné (http://portalgames.pl/new_en/all-guide-list/stronghold-has-a-new-awesome-edition/), tak těch změn asi bude celkem dost. Nechystáte se náhodou někdo na překlad pravidel? (http://portalgames.pl/new_en/wp-content/uploads/2015/09/stronghold_rulebook_www.pdf) Ještě otázka do placu: Nemáte někdo tušení jestli tahle nová verze bude u nás k sehnání?

5.10.2015 22:32:26

druhá edice
Po pročtení pravidel je druhá edice zjednodušená. Některé věci vyřadili, některé pravidlově zjednodušili, ale přijde mi že k lepšímu. Zrušili beranidlo, upkeep v táboru útočníka.
Už jsem našel první botu v pravidlech (možná bude upřesněno na kartě).
Vydání rozkazů (orders): V pravidlech je napsáno že jsou dva zpúsoby umís´tování, ale vysvětlen je jen jeden - odhalený. Co zkrytý, kolik se platí času, atd.

6.10.2015 09:58:56

Lumirius
Těch "bot" v pravidlech bude asi víc, když sám Portal uznal, že ty pravidla jsou zprasené. Každopádně už údajně stihli provést nějaké opravy a vydat novou verzi pravidel, takže jsem zvědav kdy začne distribuce.

27.10.2015 13:46:43

druhá exice
Tak už jste někdo měl tu druhou edici v ruce? Zajímalo by mě, jak moc je to jiný a jak hodně se ty pravidla změnily. Chtěl bych si ji koupit, ale nevím jestli zhánět strší verzi a nebo si koupit tu novou :)

26.12.2015 00:29:52

IN

Re
Ano, mam ji. Pravidla zustala dost stejna, jen se sem tam neco vynechalo. Uz se nehraje na body, ale jakmile je nekde prorazena hradba, utocnik vitezi. Je to uz jen pro dva hrace. Varianta pro 4 je zrušena. Do obrazku jsem postnul porovnani hracich planu, tak az to nekdo schvali bude videt. Zmenily se komponenty. Dobyvatele jsou porad jen kosticky, ale obranci uz maji tvary (lucisnik, apod.). Celkove bych rekl, ze je hra primocarejsi, coz u tohoto typu nemusi byt na skodu. Kdyzpak pravidla jsou na Portal Games ke stazeni.

26.12.2015 09:26:26

první vs druhá edice
Obligátní otázka. Půjde hrát první edice podle pravidel druhé ?

27.12.2015 11:33:37

IN

Re
Par zetonu tam chybi. Ale mam dojem ze Portal slibil upgrade pack zacatkem roku 2016.

27.12.2015 11:56:38

Vybíráme z Bazaru

Agricola + Farmers of the Moor + FR, NL, FL decks
Agricola + Farmers of the Moor + FR, NL, FL decks
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas