Starship Catan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Kosmos
Mayfair Games
Tilsit
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výtečné

máte někdo tuhle hru? Mě právě dnes přišla a odehráli jsme první zkušební partii a první dojmy - na to v jak malé krabičce sehra skrývá jde o neuvěřitelně komplexni taktickou hru pro dva hráče a jen první příprava a učení se pravidel nám zabraly hodinu. Pak jsme dohry pronikly a já zjistil jednu milou věc. U téhle hry kostky opravdu nevadí a je to příjemná hra jak pro náročného hráče, takhráče který moc na beznáhodnou taktiku není. Další věc je, že jak jsem přejezený Osadníky, tak jejich klony me fascinují. Nepokoušejí se hrát s ina taktickou strategii, kterou stejně ovládnou kostky, ale přinášejí zajímavý děj akostky se stávají jakousi přirozenou náhodou jako v běžném životě, kde kostka rozhoduje asi v tom smyslu, jestli když jdete po trávníku do toho psího exkrementu šlápnete či nikoliv. takže pro mě osobně, milovníka absence náhody jsou třeba kostky v klasických rádoby strategických osadnících obrovský problém, ale u Starship Catan jspou pro mě čímsi úplně normálním. Atmosféra hry je pro mě absolutní fantasie. Cestování vesmírem, zakládání kolonií na planetách, obchodování a také řešení úkolů na různých planetách + boj s piráty, tohle všechno mě fakt naplňuje a baví. Je to v podstatě osadníkovská hra německého typu, ale podle mě je to hra, která se velmi prolíná s tolik diskutovaným ameritrashem a podle mě je to smrtící kombinace. Sakra jak já se u té hry pobavil...svěží větřík do mé sbírky her. Podle mě jedna z nejlepších hr pro dva hráče. Kdo najde lepší, ať mi to sdělí:-)
11.2.2009 23:55:33

sakra
jezis sorry za ty preklepy. Samozrejme pak jsme do hry pronikli....to vino dneska udelalo asi sve:-D

12.2.2009 00:00:42

Ringo
Tak když už paní Ringová překousla tohle scifi, můžeš nakoupit ten Galaxy Trucker, ne?

12.2.2009 09:09:56

2 SYDO
prekousla scifi a hodne se ji ta hra libi:-) Otazkou je jestli jeste GHT vubec potrebujeme, Starship Catan nabizi presne neco takoveho co jsem chtel. Vesmirny let, objevovani planet, zakladani na nich kolonii, vylepsovani lodi, boj s vesmirnymi piraty, plneni specialnich questu zadanych galaktickou radou...

12.2.2009 09:31:47

2 SYDO
a taky jsem vcera odhalil, ze to je typ hry ji presne sity na miru. Ma proste rada takove to budovani osadnickeho stylu, s kartama, kostkama, spetkou nahody. Uplne jsem koukal, jak nadsene provadi akce a cela rozzarena si buduje svou vesmirnou lodicku, uplne asi zapomela, ze je to sci-fi a ze buduje vesmirny korab letici vesmirem:-) asi budu muset kouknout po nejake dalsi osadnicke hre. Vypada to na Elasund.

12.2.2009 09:38:37

to Ringo
Elasund mi připadá o třídu lepší než vesmírní osadníci.

Možná jsme už jich přehraná (je to oblíbená hra dětí). Vadí mi jistá nevyváženost (řekla bych, že většinou vyhrává ten, co má špionský modul - ten, jak nakukuješ na horní karty v sektoru). Taky se nám s manželem jednou stalo, že jsme se dostali do fáze, kdy nikdo nebyl schopen vyhrát. Oba jsme měli těsně pod výherním počtem a k poslednímu bodu jsme se nebyli schopni dostat (nebyli jsme schopni odhrábnout kolonie z doplňovací hromádky).

Ještě k Elasundu: doporučuji, ale nevím, jak paní Ringová stráví škodicí charakter hry (většinou se i boří). Osobně mám El. dost ráda, navíc tam není počítací lišta na body (vadí, když hra skončí a ještě se 10 minut počítá), prostě udáš 10 kostiček a hotovo.

A jak radí Sydo: GT určitě zakoupit.

12.2.2009 10:12:48

2 Sodovka
ja pro manzelku potrebuji hlavne neco i s kostkama, aby veskere nezdary nebyly svadeny na me, pak je na me nastvana a hra ji prestane bavit. Kdyz o tom neduhu rozhodne karta ci kostka, tak ji to paradoxne vadi mene. U me je to zase presne naopak:-) Ale musim uznat, ze kostky nekostky, Starship jsem zhltnul jako malinu a me nadseni vcera pri hre nebralo konce. Je to hodne atmosferou, mam rad sci-fi a ty karticky mi pripominaji kapku mou oblibenou adventurni serii na PC - Space Quest. Ale to samozrejme neni ,vse, potesil me herni mechanismus, vse je velmi promyslene - naleznu planetu, posluz kolonizzacni modul, zalozim tam oolonii, pak z ni tezim matros kdyz je dobra sezona (rozumej hod kostkami), dale lze ve hre obchodovat a take plnit rozlicne ukoly. Samozrejme zalezi na padnutych kartach. Co se mi libi je, ze hra tlaci hrace kapku i na pamet a pokud si pamatujes, co vsechno se na chazi za karty v kterem ze ctyr sektoru, muzes nahodu znacne eliminovat a vybrat si balicek karet, kde je treba ta planeta, na niz potrebujes zalozit kolonii.

12.2.2009 14:11:03

2 ringo
Pokud mám manželka ráda kostky ve hře (v rozumné míře pochopitelně) a nevadí jí římské téma, zkusil bych ještě Řím (Revolt in Roma). Taky pěkná věcička pouze pro 2.

12.2.2009 14:15:49

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ / EVERDELL - 3D doplnek - Perlorodka
DIVUKRAJ / EVERDELL - 3D doplnek - Perlorodka
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas