Star Wars: The Queen's Gambit

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Queen's Gambit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Hasbro
Autoři: Alan Roach
Craig Van Ness
Rob Daviau
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem tato hra je a dá se někde u nás koupit?

Na tuto hru jsem narazil náhodou když jsem si jen tak prohlížel žebříček na BGG a jelikož mám téma Star wars rád v jakékoli podobě ihned mě zaujala. Podle obrázků to vypadá dost zajímavě a pokud je v ní i dobrý herní systém asi bych vážně uvažoval že ji pořídím.
7.9.2009 18:20:46

Star Wars
já už ji mám v hledáčku hodně dlouho a moc bych ji chtěl, akorát se normálně asi nedá koupit a ty ceny na bgg marketu jsou šílené

7.9.2009 18:36:45

Star Wars
Loni v Essenu tam chodili mezi stánky vojáci impéria :-).

7.9.2009 19:57:09

kren
Mno kdyby se tam v nějakém dalším ročníku objevil C-3PO, tak ho ode mne pozdravuj a vzkaž mu že sem jeho velkej fanda.

7.9.2009 20:11:11

Gambit
Tuhle hru bych též chtěl, ale za ty ceny nejsem přesvědčen, že mi za to ta hračka stojí.

8.9.2009 01:13:36

kren
no když jsem byl asi předloni v Hannoveru na Cebitu, tak tam byl i samotnej Darth Vader a o 2 hlavy větší než já :) Jsem se s ním musel vyfotit a pak jsem dětičkám ukazoval, jakej je taťka frajer, že se kamarádí s takovýmhle :-D

8.9.2009 17:22:25

rbx

...
rad bych vedel, cim me jeste dokazi Avalon Hill prekvapit a co za esa vyndaji z rukavu, o kterych jsem nemel ani poneti. Tohle vypada naprosto uzasne a hrozne rad bych to vlastnil. Ale ty penize jsou hrisnejsi nez penize Standy Grosse :-(

8.9.2009 22:55:52

No ...
vypadá to krásně ... dám si to do wish listu ... jestli budou někdy v příštích letech prémie, tak ať vím, do čeho můžu vrazit prachy.

9.9.2009 11:12:58

Wow
Taky jsem na to narazil náhodou na BGG... a jsem ohromen. Ty ceny jsou ale opravdu dechberoucí (jako hra samotná :) ) :-/

15.4.2010 22:45:41

Review
Tohle pro vás asi nebude novinkou, ale stejně:
http://www.youtube.com/watch?v=h8HWAaZ3pZw

16.4.2010 08:46:53

na ebay
se dnes prodala za krásných 152 eur

12.9.2010 21:38:36

...
Musím si zase po nějaké době postesknout nad tím jak se mi ta hra strašně líbí (a přitom netuším jak se hraje :) ). Koukal jsem se zase na videa ze hry...ach jo. Moc bych ji chtěl, ale ty ceny jsou šílené :(. Všiml jsem si že nějak přibylo hodnotících lidí, ale žádné fotky, dojmy ani report :(. Nechcete to napravit ?

29.5.2011 16:18:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Radek to má, ale nechce to se mnou hrát, že prý jsem zlobil :( Búúú, já chci.

29.5.2011 16:44:21

Beholder
Co ti budu povídat. Hrál jsem to s Radkem a je to naprosto boží. A to nejsem fanda do starwars. Když tu není Jenda tak řeknu, že je to takový veselejší twilight struggle. Tedy každá strana má jiné strategie. Hru ovládáš vykládáním karet na střídačku. Tedy ten oblíbený systém z gmt. Rozkládá se to na čtyřech frontách. Na jedné straně taktická bitva na tý praštěný planetě. Tam jsou šance vyrovnané pro obě strany a záleží jenom na tom, kolik do toho investuješ času, resp. karet. Pak je ta bitka v paláci. Federace má jedinej úkol - zdržovat a zdržovat a snižovat stavy. Nejlépe když se jí podaří zavraždit pravou Amidalu. V generátoru se to nezdá, ale tam se zřejmě láme celá hra. Protože tam je ten temný moula proti dvou jedíkům. četl jsem, že když moula sebou nevezme ani jednoho džedáje tak to má federace pravděpodobně prohraný. Mně osobně se podařilo zabít kvajgona i obivana a nasledně pomlátil všechny v paláci. čímž mi to vyhrál. A čtvrtá linie je ten teplej anakin. Tam je to obzvlášt vtipné a pro federaci opět platí zdržovat a zdržovat. Takže obecně záleží na tom, kam soustředíte svůj vliv, jestli spíš hrajete na rozhodnutí v generátoru a tak podobně. Přeci jenom když se vykašlete na jednu linii příběhu, tak to uděláte soupeřovi příliš jednoduché a smete vás. Já z toho měl bezva zážitek a to i přesto, že jsem ten film tuším neviděl.

Pravidlově je to extra jednoduchý. Zpracování odpovídá ceně, snad i té přemrštěné... toho plastu. Kostky to mohou rozhodnout. Ale je pravda, že tam je těch hodů tolik, že to by to muselo někomu padat pořád dobře. Ale to si nemumím dobře představit, že by to někomu padalo celej večer. Radek mi jistě dá zapravdu.

Celkově bych si to za tu cenu nekoupil, ale pro dva jedna z nejzábavnějších věcí co jsem hrál. A prý se to snad dá hrát na týmy, kdy každý dává bacha na ty dvě svoje lajny. ALe ty máš rád ne, hry pro dva?? Tahle byla fajnová

29.5.2011 16:47:55

Elenistar
Já musím mít rády hry pro dva, protože hrajeme převážně ve dvou :). TS se mi moc líbí.

Cena odpovídající...no nevím, momentálně je na BGG nejlevnější za 2600 a stav jen very good (takže horší než new a like new). Takže ta cena odpovídá spíše tomu, že to je OOP a bude to zřejmě raritka.

Škoda, kdybys napsal, že to je trapný, hezky vypadající, nevyrovnaný, dice fest, tak bych měl klidnější spaní, takhle tu hru budu pořád moc chtít :). Btw opravdu to není dicefest typu Nexus Ops? :).

29.5.2011 16:59:24

Beholder
Hele, tím, že je tam toho tolik.... těch hodů. Tak to nevidím. A záleží hodně na skillu. A trapný to neni ;) A drahý to taky je... ne že ne. A taky nevím už kolika kostkama se hází v nexusu. Ale tady to jsou vždycky hrstě. Takže tím se to taky více blíží k nějaké té statistice. A já tam trošku tu podobnost s TS viděl. Tedy hraji karty a snažím se bodovat na různých frontách, nebo alespon nedovolit bodovat soupeři. A jestli jsi fanda... tak bych řekl, že by se ti to líbilo. Ale raritka to asi je. Třeba to ještě vydají.

29.5.2011 17:03:24

Elenistar
fanda SW určitě jsem. Mám sice daleko raději všechny ostatní díly než ten, kterému se věnuje tato hra, ale nepohrdnu ani tímto dílem, patří do celé sextalogie a bez něj by to prostě nešlo :)

No jde mi o to jestli tam jde i o něco jiného než hodit hrst kostkama a určit zásahy podle jednoduchých statistik jednotek. Jestli tam je i ten prvek - card driven a nějaké možnosti strategického rozhodování, tak by se mi to určitě líbilo.

Ale na ten reprint to nějak v případě AH her nevidím :(

29.5.2011 17:13:06

Beholder
Hra mi rok leží doma, sehnal jsem ji jako novou z Koreje za 150 EUR. Nákupu nelituju a nikdy litovat nebudu. Jedna z nejlepší her, co mám doma. Před 14 dny jsem se rozkýval a zahrál asi 7 nebo 8 partií zatím a musím říct paráda. 4 herní plány, každý s trochu jinou strategií a taktickými možnostmi. Hromada skvělých gumových figurek, parádní těžké kostky, čtyři kupy karet. Plánovat se musí a to na všech 4 frontách současně, je potřeba to koordinovat. Kostky rozhodují hodně, takže pokud má někdo smůlu a nepadá mu to, asi prohraje, ale i tak je to prostě super zábava. Dokonalé zpracování scén z filmu, vůbec netuším, jak se to těm lidem povedlo vymyslet a skloubit. Postnu nějaké fotky, co jsem zatím nafotil a nahodím popis, abyste si udělali obrázek o čem to je. Ale pro fandy Star Wars asi nic lepšího neexistuje :)

29.5.2011 20:30:49

tangram
Hehe... myslím, že přesně tohle beholder potřeboval slyšet.

29.5.2011 20:33:43

Tangram
Když jsem přečetl první Elenistarův poslední příspěvek a pak první větu tvého příspěvku, tak mi poskočilo srdce a myslel jsem, že ji chceš prodat :)).

No láká mě to moc, ale ty peníze (2600 bez poštovného z Kanady za použitou hru, navíc s nejistým zasláním do ČR) fakt nedám.

29.5.2011 20:45:45

Beholder
No klidně bych Tě pozval na test, abys věděl, jestli to za to stojí nebo ne. Ale chápu, že je to trochu z ruky.
Co se týče těch peněz, tak to ber tak, že jsi se zbavil Descentu, tak by to byla taková výměna :). Ony ty Descenty taky byly asi v té ceně :).
Já jsem do toho šel na slepo a zbavit se jí určitě nehodlám :)). Tak kdybys měl někdy cestu na Olomouc, tak dej vědět a můžeme dát seanci ... ale pak budeš ztracen a začneš uvažovat ne o Kanadě ale o té nové za 225€ z Holandska :D.

Já teď po tom intenzivním hraní začínám uvažovat nad Star Wars Epic Duels ...

29.5.2011 20:56:04

Tangram
Ty jsi z Olomouce? Já tam teď dva dny byl, příště se ozvu a mohli bychom dát hru v nějaké malebné hospůdce :)

29.5.2011 21:19:04

Tangram
No náhrada za Descenty už proběhla :) a zdroje jsou opět vyschlé :). V Olomouci jsem tak zhruba jednou ročně (v srpnu), ale na hraní to bohužel časově není :(.

Věřím, že je to super hra, ale nevěřím že stojí za 6 litrů :)

29.5.2011 21:19:22

sydo
Škoda, že ses neozval :) ... rozhodně jsme to mohli využít a něco zahrát, fleky s točeným a místem u stolu jsou na každém rohu.

29.5.2011 21:22:29

Beholder
No jsou lidi, kteří dali víc za sběratelskou edici Pána prstenů :) ... už ani nevím jak se to jmenuje. ... prostě ceny jsou relativní.

29.5.2011 21:26:44

rbx

Beholder
Ja byl hrozne mile prekvapen. Je tam sice hodne kostek a kdyz jsem ponekolikate za sebou na dvou kostkach hodil sedmicku, tak me to dost otravilo, ale pak se zase zadarilo a proletel jsem asteroidy jak nuz maslem.
A je to tezka card driven game, protoze si pomoci karet planujes sve tahy ale pozadu, tedy to co das prvni, hrajes jako posledni. Vetsina karet na sobe ma dve akce, takze i vybrat je z ceho. A jeste jsem snad nehral hru, ktera by vypadala jako nekolik naprosto rozdilnych miniher, ale tak krasne propojenych, ze jsem valil bulvy. Ja koupe nelituju, i kdyz jsem to dostal k narozeninam :-))

ad reprint: s tim bych nepocital, protoze slo o hru, ktera podporovala marketing Star Wars. Ted uz neni duvod to vydavat znovu. A taky nevim, kolik by dnes stala.

29.5.2011 22:16:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 575 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas