Star Trek: Expeditions

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Star Trek: Expeditions - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: WizKids
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Tak tohle bych od Knizii teda nečekal. Vypadá to fantasticky...

http://www.boardgamegeek.com/video/6684/star-trek-expeditions/drakkenstrikes-star-trek-expeditions-components-br
23.4.2011 10:30:35

Pěkné
jen bych radši grafickou upravu dle starších dílů Star Treku :D a taky doufám, že to nebude nemastné neslané jako některé hry od Knizii (často totiž používá téma, pouze jako vatu na systém a díky tomu jsou některé jeho hry docela bez atmošky, to je teda aspoň můj názor) Snad se mu to podařilo a atmosféra hry se krásně spojí s jistě promyšleným mechanismem této hry.

23.4.2011 19:14:59

Jouda
jj, s tím já souhlasím. Kooperativní LOTR vypadá hezky, ale příliš jsem v něm cítil tu Kniziovu abstrakci, která přebila téma. Ale tohle podle mě hlavně díky množství textu na kartách by mohlo být lepší, co se týče atmosféry. Co se týče grafiky, tak bych taky raději uvítal starší díly. Ale to by nepřitáhlo ty co znají ST až od té doby co viděli poslední díl v kině :)

23.4.2011 20:52:04

Drakkenstrike
Čtvrthodinový rozbor hry od Drakkenstrikea: http://www.youtube.com/watch?v=tsWPHGMOXfw&feature=channel_video_title

EDIT: Ach jo, kdybych si Beholderův odkaz dočetl do konce a neskončil u boardgamegeek... :-S

23.4.2011 21:27:06 | Upraveno autorem (porovnej)

...
vypadá to moc pěkně, ale taky jsem zklamanej z toho, že nepoužili klasické postavy...
navíc mám pocit, že to bude jen taková trošku jiná Battlestar bez Cylona...

24.4.2011 09:23:48

ST
Mno vypada to rozhodne dobre. Jako fanda ST bych samozrejme nejvi uvital verzi z universa DS9 ale i tak dobre. Apropo existuje nejaka jina ST hra??? Teda vim o karetni hre ale to je tak vse.

24.4.2011 09:37:13

BMAJTZ
taky máš rád DS9 :)...

Je jich hafo, stačí si to nechat vyjet na bgg - http://www.boardgamegeek.com/boardgamefamily/7392/star-trek

Ale Drakkenstrike tvrdí, že tahle je rozhodně nejlepší :)

24.4.2011 09:47:11

ST
Beholder> DS9 je nejlepsi serii ST, i kdyz mam ST rad takovy jako je vcetne puvodni serie. Jinak podle me ST nema zadnou dobrou deskovou hru (obdobne ani B5), zatim je to dle meho nazoru pomerne nevyuzity potencial. Na druhou stranu si uvedomuji ze zakoupit si takhle silnou znacku k vytvoreni deskove hry asi nebude uplne levna zalezitost.

Nevite kdy ma tohle presne vyjit?

10.6.2011 15:44:05

rbx

BMAJTZ
melo byt venku ted v cervnu.

10.6.2011 15:55:34

rbx
Tak doufam ze az to bude mit nekdo tady v brne tak pozve na zkusebni partii :-D. EDIT: Beru zpet Babylon 5 ma mnohem vice zajimavych deskovych her nez ST.

10.6.2011 16:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

ST Hry
Ja mam ST The Adveture Game a ST The Encounter Enterprise a nejsou vubec spatny. Karetni CCG bylo taky ok, i kdyz ne tak dobry jako Star Wars od Decipheru.

10.6.2011 17:42:54

funagain
tak zrovna mi prisel mail ze uz to maji :) tak panove kdy to vidite u nas ? :)

doufam ze to bude lepsi nez ta hruza galactica ;)

15.6.2011 21:07:45

rbx

Falco
ze Star Treku ted vyslu dokonce dve hry od Wizkids. Ta druha se jmenuje Fleet Captains a tady mas predstaveni obou: http://www.gamesalute.com/?p=2578
A videl bych to tak jeste tyden, dva tydny.

15.6.2011 23:33:04

rbx
Tak na to koukam a rikam si ze ta druha hra Star Trek: Fleet Captains bude asi pro me urcena vice. Osobne moc nemusim kooperativni hry a Fleet Capitans se mi zamlouva vice. Uvidime jsem zvedav kdy presne to vyjde.

16.6.2011 01:20:18

rbx
Fleet captains taky vypada zajimave, mno jsem na to zvedav, sice Star trek nezeru tolik ale i tak to vypada pekne :)

16.6.2011 11:55:15

rbx

Hohoo
.opcik me vicemene donutil, abych si to rozbalil, coz jsem tedy nemel vubec v planu. Kazdopadne jsem si precetl recenze na Geeku, synopse o co v te hre vubec jde a pod tim dojmem jsem do toho sel. Obsah krabice vypada luxusne, figurky jsou velmi detailne namalovane a materialu fakt pozehnane. Vytku mam vuci mekkym kartam, ktere jsou zvlastni, polaminovane plastickym laminem a tak nejak nevim, jestli jsou umele, nebo papirove. Kazdopadne jsou celkem tvarne :-) Hodne veci je tam kartonovych, takze kvalita zpracovani je super.

Domluvili jsme se s .opcikem, ze to na Warconu dame, protoze z toho atmosfera jen sálá. Jak se to hraje, to jeste nevim, ale treba spusteni krize vypada hodne dobre, protoze podle toho, jak se dany ukol splni, tak se vytahnou dalsi ukol, ktery muze jit bud horsi nebo lepsi cestou a tyto urovne jsou tam tri, takze jedna mise muze mit 4 ruzne konce.

22.7.2011 16:23:55

.opcik vola mustek!
rbx> Ja ze som Ta donutil! ved to bol predsa Jenda, co podpichoval! ..ale dobre spravil!:))

Inak fakt mozem potvrdit, krabica je napechovana a aj ked nepatri medzi tie velke, miesto je vyuzite imho dost efektivne a herneho materialu je tam pozehnane.
Osobne sa mi paci taky specialny vyberatelny insert na miniatury.. Tieto su dost podarene a co sa mi pozdava, ze clixy su riesene inak ako ostatne doteraz - dvojdiskova zakladna hodne prispieva ku ulahceniu manipulacie, palec hore. (Radek: 'No ze ich to aj napadlo, pouzit clixy konecne aj v deskovke!' -ze!!!:)

Atmoska z toho fakt ide uz odpohladu, a to nie som ziadny ST-fan.. hra ma tri obtaiznosti.. rozne zakoncenia misii.. a ide to aj na soliter! Udajne je to cele riana hracska vyzva a vyhra nie je jednoducha.. som na vas zvedavy, pan Knizia!

No, neviem sa dockat, idem studovat pravidla! ..co tak asi znamena siesta strana kostky, kde je miesto 6ky uvedene ze: '7-1' what?? :D :D

..tady mustek, prestupovat!

22.7.2011 17:40:02 | Upraveno autorem (porovnej)

fota
nechcete udelat nejake obrazky a upnout je sem?

22.7.2011 21:18:03

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Akt. cena: 2700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas