Star Trek: Ascendancy

xxxxxxxxxo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Star Trek: Ascendancy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Gale Force Nine
Autoři: Aaron Dill
John Kovaleski
Sean Sweigart
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Z 4X hry na válečnou hru

Po vydání nového rozšíření - Dominion War bude možné hrát na týmy s "rychlejším startem. V naší herní skupině hrajeme většinou v pěti, ale určitě bude zajímavé hrát 3 na 3, jen nevím jak velká změna ve hře to bude. Těším se, co vy? Mají pro vás vůbec nové rasy význam pořizovat?

30.9.2022 09:12:50

Hravame pomerne casto, ale v dnasi skupine je nejcastejsi pocet hracu 3. Cela hra je vlastne koncipovana pro 3 az 4 hrace. Narazim na herni desku (podlozku). Mam oficialni (modrou) a prikoupil jsem i tu borgskou (zelenou). Pokud hraate v 5, tak jak se vubec vlezete na stul? Hrali jste uz Dominion (protoze tam je moznost prihodit Gama kvadrant, ktery nelze prio propojovat s Alfou), jak to ovlivnilo vasi herni desku? Jakou mate prumernou herni dobu v 5 hracich? Pridavate i Borgy?

V nasi skupine mame kompletni StarTrek (se vsema rasama i escalation packama a kostkama) a nejcasteji hravame dle UCR 3.0 (neoficialni pravidla dostupna na bgg). Pokud jde o rasy, tak se hravaji temer vsechny a zadna z nich nema nejaky nadstandardni pocet vyher. Temer nikdo nechce hrat za Vulkance, protoze jejich ukonceni zneprehlednuje hru (osobne se domnivam, ze jsou pro hru 4 a vice hracu).

Ted nove jsme prihodili Dominion a Breeny. Mame za sebou od kazde frakce po jedne hre, takze tezko soudit.

Na tymovou variantu jsem zvedavy, ale nedomnivam se, ze bude v nasi herni skupine vitana, protoze hravame spis ciste kompetetivni hry. Uz s Borgama je v nasi skupine problem, protoze v nejakych castech hry nuti hrace postupovat proti spolecnemu souperi, ktery je NPC. 

2.10.2022 12:16:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Příšerky ze skříně
Příšerky ze skříně
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas