Spyrium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ystari Games
Autoři: William Attia
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Včera jsme to dali poprvé a rovnou v 5 hráčích a myslím, že to všechny bavilo. Moc jsme od toho nečekali, ale bylo to lepší, než se na první pohled zdálo. Můj dojem je, že to není překombinované, ale pořád je tam dostatek prostoru pro různé strategie a postupy. Pravidla jsou docela jednoduchá, design hry je vzhledem k tématu steampunk hodně povedený. Hodně se mi líbil systém, kde se cena karty nebo výtěžek peněz z karty odvíjí podle počtu hráčů, kteří kolem karty mají figurky. Tohle jsem ještě nikde neviděl a je to super věc. Hra se hraje na 6 kol, kdy první tři kola se používají karty věku A, další dvě kola karty věku B a v posledním kole karty věku C. Karty se zamíchají a na začátku kola se na stůl vyloží 9 karet do čtverce 3x3. Poté si hráči umísťují dělník mezi karty a pak si můžou uvedené karty aktivovat nebo z nich těžit peníze. Karty tam jsou 3 typy. Budovy, technologie a osobnosti. Technologie se kupují a pak dávají hráči výhody v dalším průběhu hry, budovy se kupují a pak se v každém kole dá každá budova jednou použít a pak se vždy tapne. Nakonec osobnosti dávají okamžitou výhodu a jako jediné po aktivaci zůstávají na stole a můžou je využít i ostatní, co si dali okolo karty dělníky. Nejlepší na tom je, že aktivace karty vždy stojí cenu na kartě + 1 peníz za každého dělníka kolem karty. Takže často jsou to nervy jestli ještě vydržet a čekat na zlevnění nebo už aktivovat. V 5 to bylo parádní, protože kolem karet byla docela tlačenice a často to dopadlo úplně jinak než člověk plánoval. Otázka jak to bude ve dvou nebo třech hráčích. Každopádně z docela velkého vánočního přírustku ve sbírce je tohle překvapivě asi nejlepší věc.
5.1.2014 10:11:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vítkovice...
haha... tahle hra opěvuje dobu kdy Ostravské Vítkovice byly na vzestupu na přelomu 19.století. Fakt v tom nevidím žádný stýmpank ani tajemný londýn. škoda jen, že autoři nepocházeji z ostravy. To by pozvedlo jméno zapomenutého města, dnes už ne černého města ani ocelového srdce česka, ale spíše jen města duchů.
když si kupuju fabriku tak vím přesně, kterou v centru města, když si kupuju důl, tak vím který v Michalkovicích a když kupuju palác, tak slintám bo je honosnější než Rotshieldův ve Vítkovicích.
Hru prostě miluju.

26.8.2014 15:14:16

Eščě raz povym...
kdo se narodil v městě s důlním a ocelářských průmyslem, v domku v jedné z mnoha dělnických čtvrtí, a půlku svého života prožil mezi dřevěnýmy ploty ohrazující tovární uzemí a všude v dohledu viděl nad střechami domů nekonečné propletence rezavých potrubí, tak si tuhle hru zamiluje. Když slovo Londyn nahradite slovem Ostrava, tak prožijete začátek 20.st ve Vítkovické dělnické čtvrti. Kdo by se nechtěl stát stejně bohatým jako byl sám Rothschild, židovský majitel oceláren a dolů, a žít si svůj život bohatého továrníka. Herní systém je zajimavý a mě se tahle hra zažrala pod kůži.

16.9.2015 14:43:13

Vybíráme z Bazaru

For Glory - Premium edition s expanzí
For Glory - Premium edition s expanzí
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas