nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Spinderella

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Gigamic
Zoch Verlag
Autoři: Roberto Fraga
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Mravenci jsou neobyčejně houževnatí, rychlí, ale také věčně hladoví, a tak se není čemu divit, že se za potravou vydávají i pěšinkou plnou nástrah! Na jejich klikatící se cestě jim může sem tam jiný mravenec vlézt na záda a zneužít coby taxi, může na ně spadnout pařez a nebo mohou být lapeni vykutálenou pavoučí smečkou vznášející se ve větvích nad nic netušícími mravenci.

Cílem hry Spinderella je dostat všechny své mravence k potravě. 

Na začátku je nutné postavit herní plán, který se skládá ze dvou pater. Ve spodní části se po vyznačené cestičce pohybují mravenci, v horní části po upletené síti dva ze tří pavouků. Mezi oběma patry hry se pak pohupuje třetí pavouk, propojený s dvojicí svých pavoučích druhů vláknem. Podaří-li se tomuto pavoukovi lapit některého z mravenců, vrací jej na start.

Mravenci nemohou stát na jednom políčku vedle sebe, proto jeden druhému leze na záda. Na jednu stranu zneužívá svého druha pod sebou coby dopravního prostředku, na druhou stranu jej svým vlastním tělem chrání před pavoučí smečkou. Ochranu před zkázou shůry poskytuje také pařez, jež však současně blokuje mravence v pohybu.

Pohyby mravenců, pavouků i instalaci (případně odinstalaci) pařezu určuje výsledek hodu třemi kostkami.

Kdo nakrmí všechny své mravence jako první, vyhrál.

Autor: Gandalfek

Další názvy této společenské hry

  • Gare à la toile