Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Sci-fi wargame? Proč ne? Ačkoliv jsem PC hru nehrál, téma i provedení vypadá moc dobře, takže jsem na tuhle hru opravdu zvědavý. Co vy? Těšíte se taky? :-)
5.5.2011 12:49:02

KungPao, POlda
Diky, to jsem potreboval slyset. Ted se jen modlit, aby me to dnes nechytlo a prasatko, otresene Dreadfleetem, muze chvili vydechnout. Alespon nez do Tomovek dorazi Talisman Dragon a nez vyjdou Axis Empires...

29.9.2011 07:51:38

Ringo
jasne, klidně. Nevím jak muže kren, ale já muzu 12. Října. A korunka začíná od 16:00

29.9.2011 08:01:23

to Beholder a Ringo
Přinejhorším se smířím s Korunkou. Jinak ale tím moc nadšený nejsem, protože mi v Krunce strašně vadí ten příšerný hluk, jak se jedna skupina překřikuje s druhou. U her co znám nebo u Eurovek se to ještě jažtakž dá překousnout, ale u složitější hry co se chci naučit mi to tedy dost vadí.

Jo minule mi Cauly sliboval, že se dá odemknout nějaká místnost, kde bychom měli klid. Nevím, ale nakolik je to po rekonstrukci Korunky aktuální.

Jo a pokud by bylo místo, tak bych určitě jako čtvrtého přibral Tobiáše, protože doma to budeme spolu hrát ve dvou, takže by se to naučil zároveň se mnou.

29.9.2011 08:35:42 | Upraveno autorem (porovnej)

POlda
Mně to právě přišel celkem fofr. Jasně není to fofr jako starcraft, kde se rubeš od druhého kola. Nicméně první tři kola, lze hrát naprosto simultáně. A pak už je to důležité. Dnes bych hrozně rád zkusil hru ve čtyrech na dva týmy. Kde by stačilo vybombit soupeřův domov. Obecně si myslím, že by to bohatě stačilo. Dle mého soudu není důležité ho úplně eliminovat. Jsem zvědav na ty miny. :) JInak space empires je naopak jedna z prvních her od gmt, která mne naopak zaujala natolik, že uvažuji o koupi.

29.9.2011 08:42:45

SE4X
Toz me se to libi pomerne dost, po pravde vice, nez bych cekal, s ohledem na to, ze sci-fi hry moc nemusim. Hra je pomerne dost komplexni, propojeni ekonomicke, vyvojove a bojove stranky je docela fajn. Technologie tu maji opravdu velky vliv na hru.
Na druhou stranu chvilama mi to prislo dost neprehledne a porad jsem na nejake sve lodicky zapominal;) Vzato kolem a kolem me to ale mile prekvapilo...;)

29.9.2011 08:43:42

kren
tak jedine zvolit jine misto, u nas doma to ale s dvemi malymi detmi moc klidnejsi nebude:-)

29.9.2011 08:57:05

Průměrná herní doba ve 2, ve 4 základní hra ???
Můžete se vy co jste to už hráli vyjádřit? Herní doba kdy jste se s hrou seznamovali a váš odhad herné doby, když už budete mít hru nachozenou ???

29.9.2011 09:14:56

kren
Já to hrál s Jendou . Jenom ve dvou. A bylo to na kola poměrně rychlá hra. Asi. A měli jsme to i s vysvětlováním dobrý tři hodky. Ve čtyrech počítej určitě víc. Ale tam to prodlužuje ta podmínka vítězství, která se mi nezdá. Když by se hrálo king of the hill nebo, že zařveš, když přijdeš o domov, tak to tak dlouhý není. Takže vyšetři si minimálně tři hodiny. S tím, že to možná nedohraješ, ale na všechno si sáhneš a příště se to zrychlí.

29.9.2011 09:36:51

kren
mě osobně Korunka nevadí a je to pro mě nejpřístupnější místo z hlediska času a mobility. Když si sednem do té větší místnosti dozadu, tak si myslím, že budeme mít relativně klid. Jak jsme hráli tenkrát TS, tak to bylo v pohodě.

Co se týče počtu hráčů, tak s tím taky nemám problém, klidně můžeme přibrat Ringa i Tobiho, ale je třeba počítat s tím, že to asi nedohrajeme

29.9.2011 10:24:34 | Upraveno autorem (porovnej)

To Beholder
OK, já se přizpůsobím. I když ten čas mi v Korunce taky příliš nevyhovuje. Holt pravidelné schůzky v Korunce nejsou stavěny pro wargame hráče, kteří by to táhli až do pozdních hodin. Jsou tam sice nějaké víkendovky, ale to už si zase zahraju spíš u někoho doma, nebo unás. Nicméně se opravdu přizpůsobím a do Korunky dorazím. Určitě předpokládám, že to nedohrajeme. Jde mi spíš o seznámení s hrou a korektní partii můžeme pak dát ještě někdy jindy.

29.9.2011 10:40:59

kren
já se určitě nebráním i jiným možnostem, pokud jsou nějaké reálné, ta korunka není moje podmínka :). Jen mi to z hlediska času a přístupnosti nejvíce vyhovuje, protože tam se dostanu, alespoň 1x za 14 dní, jinak mám každý týden zabitý ve škole. Víkendy jsou jediná možnost, ale to má zase každý svůj program, takže nevím zda bychom se shodli na nějakém místě v nějaký den. Ale klidně to můžeme zkusit :)

Nicméně už jsme dost offtopic, takže buď se pojďme všichni domlouvat přes SZ nebo do klubového fóra

29.9.2011 10:45:37

kren
a je nejaka dalsi alternative ke Korunce? Jestli mas nejaky prostor, tak se vubec nebranim:-)Cas a hodinu uz bysme nejak naplanovali dle nasich potreb.

29.9.2011 11:01:35

Polda, Elenistar
"...čekal jsem krátkou vesmírnou strilecku a vyklubala se z toho brutální strategie..."

Přesně tak. :-) Já jsem doufal v tu propracovanou sci-fi strategii, z čehož také plyne má absolutní spokojenost. Stejně tak je mi ale jasné, že tohle nebude hra pro každého, ani pro klasického wargamera. My, co na podobných sci-fi strategiích ujíždíme už tolik let, jsme však v sedmém nebi. :-D

"Když by se hrálo king of the hill nebo, že zařveš, když přijdeš o domov, tak to tak dlouhý není."

Ono hra také končí, když soupeři zničíš domovskou planetu. ;-) Jinak v pravidlech Jim píše, že povětšinou je konec hry zřejmý pár kol před zničením domovského světa a doporučuje hru ukončit v takový moment, aby se to zbytečně nenatahovalo. Stejně jako když v šachu vidíš nevyhnutelný mat, tak si podáte ruce, protože nemá cenu se dál trápit (nebo spíš trápit protihráče, muhehe :).

29.9.2011 11:12:31

Thales
Ahá! To jsem nevěděl. Tím pádem se vše vysvětluje. Já čekal kompletní eliminaci. Dík yza osvětlení. (ještě jsem pravidla nečetl) Jinak už mě napadá spousta domácích scénářů. Fakt se mi to líbí. :)

29.9.2011 11:16:48

King of the Hill
Můžete mě hloupému vysvětlit co tenhle pojem o kterém pořád tak zasvěceně mluvíte ve hře znamená?

29.9.2011 11:25:49

kren
přeložit si to jistě dovedeš a je to pojem známý asi původně z RTS (real time strategies). Kde hráči zpravidla začínají kdesi na okrajích mapy a uprostřed je "kopec". To muže být cokoli a závisí to na atmosféře hry. Ale mohou to být nějaké monumenty apod. Většinou je úkolem hráčů obsadit kopec a rčitou dobu tam vydržet. Několik kol, minut ... Ostatní se mu to samosebou snaží překazit. A mydlí se o ten střed.

29.9.2011 11:31:07

to Elenistar
A tam SE4X se mydlí o nějaký cíl? Podotýkám, že já to ještě neviděl ani z rychlíku.

29.9.2011 11:55:05

kren
Já právě taky. Ale mám pocit (thales mne asi opraví), že ne. Jde tam prostě o to, vybombit soupeři domov. Ale ta hra nabízí spoustu možností jak si hru obohatit po svém. Vymýšlet si scénáře atd. Speciální tajné úkoly a tak dále. Proste autor ti dal svět, hraj si a objevuj a hlavně tvoř. Aspon tak to vidím já

29.9.2011 11:59:46

kren
tak jak znam Space Empires IV z PC, tak ono by to spise melo byt tak, ze se mydlis o konkretni lukrativni mista, velke obyvatelne planety a pod. Jestli je v deskovce nejake scenario King of theHill stylu hrani, je to docela mozne, ale nejspise to nebude primarni napln hry bojovat o jeden jediny bod v galaxii.

29.9.2011 11:59:51

ringo
neviděl jsem to tam. Ale může to být. Ať už je to Arrakis, který tam snad taky je... :)

29.9.2011 12:02:19

Elenistar
tak ono to k ruznym modum primo vybizi, uz na PC byla Space empires nejlepe modovatelna zalezitost mezi 4x strategiemi a nasly se Star trek Mody, Dune Mody, Star Wars Mody a pod. Deskovka sla koukam podobnym smerem cose tyce modifikovatelnosti a to je dobre. Sice nejsem nejaky modovaci fanatik a mam rad puvodni veci, takze se mody obvykle nenecham zlakat, nicmene udelat tu deskovku k obrazu svemu bude jiste lakave.

29.9.2011 15:08:05

Uaaaaa
To je masakr damy a panove! Skvela zalezitost, jsem unesen!

29.9.2011 18:39:12

druhy den
Porad na to musim myslet! Ta hra me neskutecne chytla a to jsme hrali jen se zakladnimi pravidly. Ten system uplne praska spoustou moznosti jak ho rozsirit a autor pry uvazuje o rozsirenich stylu modulu k ASL - tedy ruzne tematicky spriznene veci. Jenda povidal, ze Aneken si na tom liboval tu ekonomiku, podobne jako v Paxu a ja si uvedomil, ze to je presne ono. Sprava rise se vsim vsudy a placeni kazdeho dobyteho uzemi. Jsem opravdu nadsen a tesim se na dalsi hru a pokrocila pravidla. Neskutecny epic, doporucuji.

30.9.2011 12:51:19

kurňa
Už je to na cestě a jak tady stále slyším samou chválu, tak se čím dál tím víc nemůžu dočkat.....
Je to totiž moje "krevní skupina": sci-fi, nelítostný souboj, žádná diplomacie, spousta možností.

30.9.2011 13:00:30

chyba
Vec, kterou jsme hrali spatne: do asteroidu nebo nebuly se da vletet pouze pokud s timto systemem primo sousedite. Moje asteroidi skoky u Elenistara by tedy nevysly. A minery a kolonizacni lode nemohou objevovat samy o sobe.

Heh, a ted zasadni vec: "decoys may not explore" Razem jde vic o hubu :)

30.9.2011 13:45:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 23 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Obleva
Obleva
Akt. cena: 981 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas