Snow Tails - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Fragor Games
Autoři: Fraser Lamont
Gordon Lamont
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Snow Tails - dojmy

Tak konenecne mam doma reedici ST od Asmodee:) Vyborna zalezitost, chytla me uz v Essenu, ale nechtelo se mi za ni tehdy davat tolik penez a pak nebyla. Podle me je to v soucasne chvili jedna z nejhezcich zavodivek, co vy na to - znate? Hrajete?;)
24.5.2009 23:57:08

ST
To fakt nikdo nehrajete?:) Prazakum ci Brnakum muzu vyhledove predvest, Ostravakum na te jejich chate kdesi v horach:)

25.5.2009 10:57:45

to aneken
tak mě to ukázat můžeš, závody já rád, ale popravdě závodit s čoklíkama mě ani moc neláká.

25.5.2009 13:54:37

rbx

aneken
ja jsem prave koupil posledni vytisky te puvodni essen edice a ted nevim, jestli ji mam rozbalovat, nebo si to ponechat jako sberatelsky unikat :-)) Me se to tema libi, zvlast zataceni sani ci zpomalovani mi prijde jako dobre vymyslena legrace, ale fakt nevim. uz jsem dokonce mel myslenku, ze bych si koupil asmodee edici a toto si fakt nechal :-)

25.5.2009 14:04:06

Paladin
No ti cokli jsou tam docela zasadni, protoze jima urcujes nataceni sani a taky rychlost, pak je tam jeste brzda, je to docela hezky vymyslene;)

25.5.2009 14:04:29

rbx
Tak jako sberatelskej unikat je to urcite, prece jen ty hry bylo tusim jen 1000 ci 1500 kusu;)

25.5.2009 14:05:32

ST
Jo, hráli jsme to asi dvakrát na Palubě a bavilo mě to. Ani jsem si nevšimla, že vyšla nějaká reedice, to je fajn.

25.5.2009 14:51:58

Praxi uz mam zazitou.. troska teorie neuskodi :-)
No tak to musim mit, to je pro mne opravdovy poklad.. Nevite, zda-li jsou k tomu CZ pravidla ?

26.5.2009 08:41:01

Mrakoplas
Az jednou doprelozim Roll through the Ages, pustim se do nich:)

26.5.2009 10:41:48

rbx

aneken
co jsem cetl, tak na Essen si pripravili 500 kusu. Jestli delali pote dotisk, to nevim. Ale jednou to bude rarita, protoze Asmodee pozmenili grafiku. Podle mne teda k lepsimu :-)

26.5.2009 11:36:36

rbx
Jen 500? Ja jsem mel za to, ze Kuba Dobal mi rikal jedno z tech dvou cisel. Kazdopadne raritka to je;) Grafika Asmodee mi prijde hezci jen o malicko. Oni ji maj dobrou vicemene ve vsem;)

26.5.2009 11:50:45

rbx

aneken
tak 1000. Maji to na svych strankach Fragor Games. Takze je to jasne, necham to shrinkwraped :-) Coz me ale na druhou stranu dost mrzi :-(

26.5.2009 13:04:30

hmmm
Tak tohle neznam a davam do wish-listu a mozna rovnou obejdnavam. Tohle vypada totiz dobre....

26.5.2009 14:36:29

to aneken
tak co třeba ve středu to prubnout?

26.5.2009 16:44:51

Paladin
No, do 8.6. urcite neee, to musim odevzdat grant. Ale ten dalsi tyden by sel;)

28.5.2009 23:51:23

překlad
tak dnes jsem vložil překad, snad to zeus brzi přiklepne. Zároveň jak se znám bude tam spousta gram. chyb tak kdyby se někdo odhodlal mi je vypsat tak to rád opravím.

24.6.2009 11:23:19

tom

dojmy :)
No, moje dojmy ze Snow Tails byly prve rozporuplné...na jednu stranu se mi líbil mechanismus hejbání se saněma, na druhou stranu se mi nelíbily obrovský prodlevy mezi jednotlivýma tahama, kdy člověk občas třeba pět minut seděl a čekal, než se 3 lidi před ním rozmyslí. Každej plánoval co kde kam a coby kdyby, žeton pro nejdéle přemýšlejícího lítal sem tam a moc zábava to nebyla. 45 minutám na krabici jsme se neblížili ani hodně zdaleka. Po této zkušenosti zůstala hra dlouho tak nějak mimo...než jsem ji vzal na víkend protože zbylo místo v batohu a jali jsme se ji učit nového hráče. Nevím co byl ten prvotní impuls, možná nám přešel pohyb saní do krve, nebo jsem to dokázal lépe vysvětlit, možná byl kmarád, co to hrál poprvé až příliš chápavý, najednou se ze Snow Tails stala ne taktická bitva, ale výborná oddechovka, kdy jedna trať netrvá hodinu a půl, ale pohybuje se někde kolem půl hodiny, nikdo si nedělá starosti s tím jestli to nepřepálí moc a nevybere se dvěma poškozeníma další zatáčku, protože pak nebude hodinu jen koukat na ostatní.

Samotného mě překvapilo, jak jen jiný pohled na hru dokáže s podivného čehosi, na co se už nikdo ani nepodíval, udělat oblíbenou hru. Místo hledání složitostí se soustředíme na samotný závod a moc pěkně to utíká a hlavně baví.

8.10.2009 21:59:13

to tom
JJ, tak ten pocit znám. Vždycky záleží, co za druh hráčů hraje s tebou. S některými se dobře hraje to a s jinými ono. Vzpomínám, že Bangu, když jsme koupili rozšíření, tak byly všichni otrávení, že hra se zelenými kartami neodsýpá a jen to hru zdržuje, tak jsme všechny zelené vyřadili. Pak jsem hru hrál s jinou sortou lidí a ejhle, zelené karty vůbec nezdržovali a lidi s nich byly nadšení. Vůbec jsem to tenkrát nechápal, ale je to jak říkáš, jde o přístup lidí ke hře.

8.10.2009 22:36:24

Tak dlouho jsem chodila...
se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo :-) teda: tak dlouho jsem chodila kolem výlohy nejmenovaného obchodu s hrama v jedné pasáži u Václaváku, kde byl ST vystaven, až jsem si ho pořídila. A dobře jsem udělala! O víkendu jsme hráli několik her (zatím jen ve dvou) a opravdu jsme se hodně dobře bavili. Ukočírovat psy a vymotat se z některých nástrah = fakt dobrej adrenalin. Zažili jsme i několik zajímavých zvratů, kdy jeden suveréně vedl, pak vyjel z dráhy a než se vymotal a nabral rychlost, tak měl vymalováno...A taky dojezd se sáněma z nichž třísky lítaly na všechny strany...K této hře je tu jen skromná diskuze a já bych ji tedy doporučovala vyzkoušet, aby se dostala víc do povědomí.Jsem přesvědčena, že opravdu stojí za to.

19.4.2010 09:36:00 | Upraveno autorem (porovnej)

tom

další dojmy :)
A přidám další zkušenosti - v poslední době jsme Snow tails dvakrát zkoušeli naučit deskovkami prakticky nedotčené hráče a v obou případech se hra líbila, nebyl problém s pravidly (jakmile pochopí to přece jen trochu kostrbaté zatáčení, tak není dále co řešit) a dojmy ze strany nehráčů veskrze pozitivní (a to jak u pánské, tak u dámské části výzkumného vzorku :) Netradiční téma dokáže zaujmout (reakce typu "to jako fakt? psí spřežení??"), pravidla složitostí neodradí a samotná hra je zábavná.

Navíc, i nováček má šanci vyhrát, respektive poté co si projde první "testovací" hrou už může být rovnocenným soupeřem.

19.4.2010 09:53:53

tom

dodatek
jen ještě dodám, že po první hře se v obou případech nováčci dožadovali více stromků a "tady té zúženiny" a tak. Což mi připomnělo, že velkou váhodou je možnost sestavit si libovolnou trať. Dají se s tím dělat (skoro) doslova psí kusy :)

PS: moc by se mi tu líbila možnost editovat příspěvek :)

19.4.2010 09:58:41

Mé dojmy
Já už jsem Snow Tails hrál před nějakou dobou, ale moc mě nenadchly. Je tam celkem pěkně udělaný ten způsob řízení a rychlosti, ale díky němu je to strašná počítačka. Noví hráči, kteří to hráli s námi, navíc ten princip moc nepobrali a když už si mysleli, že mu konečně přišli na kloub, tak se dostali do zatáčky, kde se jednotlivé stopy chovají celkem dost podivně. Takže pro mě jen další počítačka, která nemá moc dobře udělané zatáčky. Mimochodem, ten závod jsem skoro vyhrál (byl jsem těsně na druhém místě), takže ten můj názor není způsoben prohrou :-)

19.4.2010 10:14:39

rbx

...
Me se ta hra moc libi. Souhlasim s Kadaverem, ze je to pocitacka a ze by tomu prospely nejake presypaci hodiny, protoze pomalejsi hraci dokazou tok hry dost zdrzet. Ale jinak se mi to moc libilo, to ovladani sani je hodne promakane.

A souhlasim s tajemnou, ze nic neni pevne dane a i velky naskok se da docela rychle pokazit. A to se mi na tom prave libi.

19.4.2010 10:46:11

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria
Settlers: Zrod impéria
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas