Small World: Underground

xxxxxxxxoo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Small World: Underground  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Pravidla - otázky & odpovědi

Vlákno věnované pravidlům - nové kombinace národů, schopností a nově i artefaktů a posvátných míst vytváří kolikrát pěkné brikule, které původní Small World strčí do kapsy...
30.6.2011 12:51:57

PJ

První várka nejasností...
1) Úplně na úvod - v prvním SW bylo několik možností, jak získat v průběhu "kampaně" nový žeton - typickým příkladem jsou Čarodějové a Kostlivci. Také je těchto žetonů v balení patřičně víc. V SW:U je těchto možností rozhodně více: artefakt Shiny Orb, schopnosti Vampire či Reborn. Předpokládám však, že když prostě žeton není momentálně v krabici k dispozici, nelze artefakt/schopnost použít. Je tak???

2) Artefakt Shiny Orb (korunovační jablko) - chápu správně, že to funguje stejně jako Vampire/Sorcerers? A v návaznosti na první otázku - nejde to tedy použít vždy, jen když mám vhodného souseda a alepoň jeden žeton v zásobě??? A pokud jsem tedy podmínky pro aktivaci Orbu splnil - prostě přesunu žeton Orbu k vhodnému sousednímu regionu a pak v tomto regionu "zkonvertuji" žeton na svůj???

3) S tím souvisí další otázka - lze artefakty přesouvat, aniž bych je chtěl použít? V pravidlech se píše, že se artefakty přesouvají do regionu, ve kterém byly naposledy použity => pokud artefakt nepoužiji, nemohu ho tedy přesunout. Je tak???

4) Jak je to s Ogres vs. Gnomes? Vlastností Ogrů je vlastně Commando (jakékoliv dobytí o jeden žeton levnější), vlastností Gnomů je imunita proti všem schopnostem. Teoreticky se vlastnost Ogre/Commando vztahuje k Regionu... ale selským rozumem bych řekl, že jsou proti tomu Gnomové imunní. Souhlas?

5) Chápu správně efekt Diamnod Cave? Že hráč dostane extra bod za každý region, který je stejného typu jako ten, na kterém byla objevena Diamond Cave?

6) The Scepter of Avarice - vysloveně se v pravidlech udává, že nelze zkombinovat s Dolem ztraceného trpaslíka. Lze tedy zkombnovat s jiným artefaktem a/nebo schopností. Např: Mám schopnost Muddy (+1 bod za bahnité regiony) a v bahně jsem objevil výše zmíněnou diamantovou jeskyni (všechna bahna +1 bod) => tj. 3 body, po aplikaci žezla by to dávalo 6 bodů. Je to tak správně? Je to celkem síla...

7) Jak je to s Vengence žetony? Jakmile se nějakému hráči udělí, tak už je má prostě napořád? A pokud má nějaký hráč těch žetonů víc, tak se jejich efekt sčítá?

8) Drow - předpokládám správně, že pokud sousedím s regionem, kde mám jiné Drow, pak se to nepočítá jako sousedství s jiným národem/nestvůrou, zkrátka že extra body dostanu. Je tak?

Díky všem anďákům :o)

30.6.2011 14:04:40

PJ
Četl jsem oficiální FaQ a tady jsou odpovědi:

1) Ne. Pokud ti dojdou žetony v zásobníku, můžeš používat ty, které máš v ruce. Není to tak výhodné, ale pořád lepší, než kdyby jsi vlastnost nepoužil vůbec.

2) Ano, funguje to stejně, ale můžeš to použít jen 1x za kolo celkem. Vampire/Sorceres můžeš používat 1x na každého hráče. Zbytek jsi popsal správně.

3) Ne. Přesouvají se do regionu, kde byly naposledy použity. Pokud je tedy nepoužiješ, zůstávají na místě, jelikož se jedná o region, kde byly naposledy použity.

4) Ano. Gnomové jsou rozhodně nejsložitější rasa, přestože má dost jednoduchou definici. Jakákoliv vlastnost/místo/artefakt pomáhající při dobývání regionu nemá na Gnomy efekt. Ogři tedy musí použít plný počet žetonů.

5) Ano.

6) Ano. Lze získat z jednoho políčka až 12 bodů! Příklad - 3 Vystrašené Houbičky v houbovém regionu s Keep on the Motherland, s Diamond Fields na jiných houbách a se Stonehedge v jiném regionu s vlastností Dobrodružní. Ale to je dost nepravděpodobná kombinace. Kdyby se Scepter of Avarice dalo kombinovat i s dolem, tak by stačilo mít třeba vlastnost Kamenní a aby byl důl taky v horách a hned by bylo 8 bodů. Tomu se chtěli autoři vyhnout. Jinak ale musím dát za pravdu, že je to velmi silný artefakt.

7) Ne. Přečti si pravidla. Je tam vysloveně napsáno, že se žetony vrací na konci tahu hráče s Vengeful do jeho ruky.

8) Ano. Své body dostaneš.

14.7.2011 13:59:42 | Upraveno autorem (porovnej)

překlad pravidel
ahoj. nevíte někdo jesli se už nekdo pustil do překladu a případně za jak dlouho by se tu mohl objevit?

20.7.2011 16:07:43

Překlad
Viz. list v sekci překlady - podle něj na něm pracuje hpy - postup cca 70%.

20.7.2011 16:47:21

hpy

Překlad
Počítám, že během dneška ho dokončím, takže zítra (22.7.) by to už snad mělo být zveřejněno.

21.7.2011 08:01:56

překlad ras
Bude někdo dělat přehledovou tabulku ras vlastností?

3.10.2011 20:35:48

Vampire
Lze s vlastností vampire vyměnit žeton na libovolném místě, nebo musí sousedit s územím kde je žeton národa, který má vlastnost vampire? V pravidlech není toto jasně uvedeno. Já to považuji za speciální variantu běžného útoku a tudíž předpokládám, že národ s vlastností vampire může toto provést pouze na polích, které sousedí s některým jeho polem. Je to skutečně tak?

28.12.2014 23:09:12

Vybíráme z Bazaru

Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas