Small World: Underground

xxxxxxxxoo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Small World: Underground  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecně obecný potlach

tak mi dneska psali days of wonder, ze underground je v prodeji
31.5.2011 19:57:48

ndru
Nebyl jsi asi sám, komu email poslali ;-), taky jsem ten mail obdržel.

31.5.2011 20:55:25

to Deth
sakrys. uz jsem si myslel, ze jsem neco extra

31.5.2011 20:59:34

Hm...
A já myslel, že jsem jediný.... :,-(

:-D

31.5.2011 20:59:47

dojmy?
Může se už někdo podělit o dojmy? Hlavně mě zajímá srovnání s původním SW a jestli má smysl vlastnit obojí. A samozřejmě co je nového oproti předchůdci. Díky

21.6.2011 13:36:03

PJ

Včera jsem poprvé hrál
A dobrý. Akorát se pořád koukalo do pravidel na nové schopnosti. Po první hře mně připadá, že jsou hrozně silné artefakty a posvátná místa, ale možná to bylo danou kombinací a tím, že jsme hráli jen v počtu dvou hráčů. Každopádně právě díky zmíněným artefaktům a místům to hru posouvá trochu jinam, než kde byl původní SW.

Jinak se jedná prakticky o totožnou hru pouze s mírně pozměněnou mapou a kopou nových národů a vlastností. Zdá se mi také, že přibyl důraz na čachry s úpadkem a je i více vlastností, které platí právě v úpadku...

30.6.2011 12:55:13

PJ
"Každopádně právě díky zmíněným artefaktům a místům to hru posouvá trochu jinam, než kde byl původní SW. "

Mohl bys to trochu rozvést, kam to hru posouvá? Jde mi o to že se rozhoduju jestli koupit či ne, když mám původní SW, včetně všech rošíření. Díky

1.7.2011 12:45:50 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

zluda
Po první hře bych to rozváděl nerad :o) Nicméně se věc má tak, v první partii jsme se hned v prvním kole vrhli na artefakty a boje se dost točily právě kolem těchto území. Přeci jen např. efekt, kdy máš díky kombinaci dvou artefaktů z jednoho území zisk 6 bodů, to se nedá moc přehlížet. Tedy v tomto ohledu mně tato novinka připadá jako poměrně silný zásah do původní hry a prvek, díky kterému je nutno zásadně měnit strategii, ergo to zatím vnímám tak, že to výrazně posouvá hru jinam. Ale je to jen dojem po první hře; třeba příště nebudou artefakty tak silné/nakombené.

1.7.2011 19:43:21

PJ
Zcela s tebou souhlasím ohledně posunu - trochu mi to připomnělo, když jsme kdysi po X hrách Carcassonne začali hrát s věžemi - a celá herní taktika šla do kopru a hra se úplně převrátila. Zde to není tak brutální zásah, ale je to poznat. Také jsme hráli pouze ve dvou lidech, ve hře byly trollí ponožky, svatý handgranát a hrobka Lary Croftové.
Hra byla dynamičtější a bodové zisky vyšší, ale je to tím, že některé schopnosti nebyly podchycené a odhadnuté - manželka skórovala 21 bodů za kolo s upířími drowy + rasou v úpadku, ale příští kolo byla na 7 bodech...bude to chtít, aby se to maličko usadilo. Dnes večer zřejmě další test.

8.7.2011 13:46:31

šialene malý záujem
Mám taký pocit, akoby o túto hru/rozšírenie bol minimálny záujem, hoci SW vlastní dosť veľký počet ľudí. Mňa osobne takisto SW:U skôr odpudzuje ako láka. Myslíte, že už tých rozšírení bolo dosť alebo je to tým, že nové veci (artefakty, ...) už nezapadajú do pôvodného konceptu hry a radikálne ju menia?

4.11.2011 13:04:09

to acedrac
ja ti nevim. underground jsme porizovali bratrovi (at ma taky maly svet). jednak se tesim az si to pujcim a zahraju a pak az sezenu tunely a udelame megaakci
spis by me zajimalo jestli dalsi rozsireni (pokud vubec budou) budou kompatibilni jen s jednim zakladem nebo s obema apod.

4.11.2011 14:12:40

to aderac
Mě osobně teda vadí téma a prostředí u Undergroundu. Už tak moc neholduji fantasy, ale původní SW (vlastním 3 rozšíření) se mi líbí právě proto, že fantasy nebere příliš vážně, dělá si legraci z ras, je to vtipně pojato. Ale Underground, tam jsem už úplně mimo mísu, ty národy a potvory vůbec neznám, přijdou mi už moc přehnané, mapa mi přijde jako omalovánka. Takže i když SW mám moc rád, toto rozšíření není vůbec pro mě.

4.11.2011 14:33:23

ad Venca
Z Undergroundu mám podobný pocit :/.

4.11.2011 14:53:18

pozitivní dojem
Já se přiznám,že když jsem ho viděl prvně,tak mě taky moc nelákal,ale pořídil si ho kamarád a hrajeme střídavě buď klasiku nebo podzemí.
Kombinace se základní hrou(včetně všech rozšíření,krom karet) není špatná a o možnosti různých kombinací ani nemluvím..Ale přece jen je underground celkově víc akčnější,takže raději mám každý smallworld ve svém světě samostatně.Naposledy jsme zkoušeli i tunely a nebylo to vůbec špatné,ale zatím hodnotím po jedné hře a je to zase o krok vytuněný underground - to znamená další možnosti v rozhodování kam se vlastně vydám v dalším tahu.. :-)

4.11.2011 19:28:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Underground
Také jsem si včera zapůjčenou hru po prvé zahrál a mám z toho stejný pocit jako píše Kody a souhlasím s tím co napsal Venca. Tento typ SM je až moc fantasy, mapa se mi také nelíbí. Samozřejmě, že máme odehranou jen 1 hru, ale ze straého (který sem tedy už prodal) si toho pamatuju hodně a také se mi líbil víc. Zde v této hře jsou opravdu artefakty (např. potrubí - které dokáže udělat sousedním ten region, který je druhově shodný s tím, na jehož území tento artefakt leží) a památky hodně silné a ukázalo se to i ve hře. Já jsem nahrál jen 43 bodů, děti 70, 72 a 100 ! Už při výběru prvního národa sem neměl štěstí a hned po druhém kole sem šel do úpadku, kdy mi ve třetím kole nezbyl na plánu ani jeden žeton. Asi to chce hru zahrát vícekrát a trochu si zažít nové národy a vlastnosti. Pokud nejsem úplný fanda SM, asi bych si koupil starý - původní SM. Ten kdo má tuto hru rád a má ji s kám hrát, může to být pro něj něco nového a neotřelého. Dnes si dáme klasiku. :-))

13.5.2012 08:00:18

Kent
To se ti asi děti proti tobě spikly co? A pak mi prosímtě vysvětli, čeho nejsi úplný fanda? :P představuji si pod tou zkratkou všelicos

13.5.2012 09:20:41

to Elenistar:
Nejsem úplný fanda série her Small World. :-))
Je to dost jasné?
Ano, děti mi daly nakládačku. :-(

13.5.2012 12:08:26

Vybíráme z Bazaru

Dobyvatelé jednotek pozornosti
Dobyvatelé jednotek pozornosti
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas