Small World: Realms

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Small World: Realms - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

překlad

potřebovala bych poradit:

"The player whose (active or in decline)
race occupies this Region receives a tribute of 1 Victory Coin for each players’
(active or in decline) piles of race tokens that occupy one of the 5 Regions
sharing a border with the Peak and its Rusted Throne. When a Lost Tribe
occupies one of these Regions, the player on the Throne collects its tribute
directly from the Victory stash."

celkem mě mate co to přesně znamená - nějak jsem pochopila, že hráč na trůně dostává 1minci od každého hráče, který má žeton v regionech kolem, ale pokud je to žeton zapomenutého národa, tak si bere žeton z banku

zkouším angličtinu i němčinu a nějak nepobírám díky
8.11.2012 13:57:25

Ella
Je to tak, jak píšeš - hráč, který má daný region obsazený (a je jedno, jestli aktivní rasou, nebo rasou v úpadku) dostává 1 minci za každý sloupeček žetonů (i.e. obsazený region) v okolních regionech, které s tímto sousedí. Pokud je sousední region obsazen Zapomenutým národem, bere si hráč tuto minci přímo z banku.

8.11.2012 14:02:40

Ella
Přesně tak to jest. Minci za každý okopuvaný okolní dílek mapy.

8.11.2012 14:05:41

Ella
Z textu je poměrně jasné, že hráč na trůně vybírá daň z okolních obsazených území. Ovšem kdybys neuvedla druhou větu, tak by vůbec nebylo zřejmé, že daň má vybírat přímo od hráčů (vyber 1 VC za každého hráče, ne od). Až ta druhá věta tomu dodává jiný rozměr... člověk si holt musí domyslet, že má tribut vybrat přímo na hráčích, ne si ho jen vybrat z banku.

8.11.2012 14:11:21

Morthe
to mě právě zarazilo

díky moc všem

8.11.2012 14:13:33

chápu to správně?
"Monsters attack
Once all players have finished playing a turn, before the Game Turn Marker
advances one spot, all Monsters attack, one Vein of Gold at a time, from West to
East. These Monsters use the standard Combat rules, attacking with all Monsters
in that vein except 1 per Region they occupy, rolling a Reinforcement die for their
last attack, etc. They always attack the least protected Regions first (in case of a
tie, roll a die). Unused Monster tokens (in the case of a failed Reinforcement roll)
and Monster tokens under attack are all redeployed into the highest unconquered
Vein of Gold region - or in the Region from which the attack originated, if all the
Regions of this vein have already been conquered."

před začátkem dalšího tahu budou útočit příšery. Ty útočí na každém regionu se zlatou žílou ze západu na východ. útočí všemi příšerami až na jednu, která zůstává na původním regionu, aby ho kontrolovala.
příšery napadají nejdřív nejslabší regiony (v případě remízy hážou kostkou)
Přeživší příšery (v případě neúspěšného hodu) a žetony příšer, které vedly útok jsou přesunuty do nejvýše položeného regionu se zlatou žílou nebo do regionu, odkud začaly útočit, v případě, že si již podmanily všechny regiony se zlatými žílami.

jsem z toho zmatená, příjde mi to blbě popsané
např. když tedy prohraju tak odstraním jeden žeton potvory? a pak je vrátím zpět na původní místo? a v případě, že vyhraju, tak zase vezmu všechny žetony a kupičku plácnu na další region se zlatem byť je o kilometr dál a zase útočím?
prostě bych to potřebovala víc polopaticky ...

díky moc

13.11.2012 12:11:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Shadows in Kyoto
Shadows in Kyoto
Akt. cena: 115 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas