Small World: Leaders of Small World

xxxxxxoooo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Small World: Leaders of Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Michael Ormesher
Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úprava pravidel

Neuvažovali jste o úpravě pravidel pro Leaders? Smallworld je pro mě naprostá špička, ale Leaders mi přijdou docela slabí, takže s nima v podstatě nehrajeme. Možná by neuškodilo je trošku vylepšit. Měl bych dva nápady, ale asi by nebylo dobré je uplatnit oba naráz:
1) útok na všechny sousední pole z místa, kde byl vůdce, by byl o jedno levnější (vůdce zvedá morálku)
2) vůdce by mohl útočit o jedno levněji (je to hrdina a navíc by se tak často dostal do první linie)

Vzhledem k tomu, že by byl takto zvýhodněn, bylo by nutno zvednout taxy, pokud je zajatý. Například za 2 vítězné body ho lze vysvobodit ze zajetí. Pokud v zajetí zůstane, věznitel dostane na konci hry 4 vítězné body...

Co si o tom myslíte? Klidně to i zkritizujte :) Osobně jsem to ještě nezkoušel... Máte ještě jiné nápady?
3.12.2010 13:22:58

Agca
Nezní to špatně, ale spíše bych zvýšil hodnotu za najmutí lídra při volbě rasy

3.12.2010 13:30:05

DD

Vitezne body
No problem je ze pokud nastavis ruznou hodnotu za vykup ze zajeti a kolik za nej dostane veznitel, tak celkem zrusis dilema zda vykoupit nebo ne, protoze se to vzdycky vyplati ho okamzite vykoupit.

3.12.2010 13:32:42

původní cena
A není náhodou v oficiálních pravidlech, že vykoupit se dá za 1 vítězný bod a pokud zůstane v zajetí, že za něj věznitel dostane 2 body? Myslím, že se nemusí vždy vyplatit ho ze zajetí koupit. Např. když ho vězní hráč, který hru s největší pravděpodobností prohraje...

EDIT: Teď jsem to dohledal, opravdu i v původních pravidlech byla různá cena za výkup ze zajetí a odměna věznitelovi. Ale možná by mohla být i stejná. Chtělo by to otestovat :)

to Beholder:
Myslím, že když se zvýší cena za najmutí vůdce, že to zase sníží jeho popularitu... Kdo vůdce nechce, tak si to zahraje bez nich a kdo je chce, tak ať to stojí za to - má to svoje výhody i nevýhody, takže bych cenu asi nechal na tom 1 VB

3.12.2010 13:42:04 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

omluva
Jj pravda, nejak jsem mel pocit ze vudce dava VP vzdy, ne jen kdyz je v zajeti. Takze pravda, ne vzdy se vyplati za nej utracet VP.

3.12.2010 13:55:24

Agca
tak vzhledem k těm bodům 1) a 2) mi přijde takový vůdce za jeden peníz extra silný

3.12.2010 18:05:19

nějaká ta náhoda
A co tam zahrnout trošku náhody? Když by se někdo rozhodl vzít si vůdce, hodil by si kostkou, aby zjistil, jestli má jeho vůdce nějaké vlohy:
- pokud by na kostce nepadlo nic, byl by to jen žeton národa navíc
- pokud by padla jednička, byl by to obranný vůdce, který by zvyšoval obranu políčka o 1
- když by padla dvojka, byl by to útočný vůdce, který by měl +1 k útoku (všude by útočil o jedna levněji)
- no a pokud by padla trojka, byl by to velice schopný vojevůdce, který by umožnil, že z daného políčka lze útočit na všechny sousední pole o jedno levněji (sousední ve smyslu hry, takže pro katapult jsou to i ob jedno pole, pro létající rasu jsou to všechny pole, atd.)

6.12.2010 13:16:41

anebo
to nechat tak jak to je

6.12.2010 13:39:35

...
Problém je v tom, že s vůdcema nikdo nechce hrát... Proto jsem se snažil vymyslet přitažlivější variantu... Ve vaší skupině s nima hrajete?

6.12.2010 13:50:10

to Aqca
ja je beru kdyz potrebuju. manzelka pokazde. ostatni podle toho jak jsou v smallworld zbehli. zacatecnici neberou a spekulanti porad (e;

6.12.2010 20:53:12

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited jedi set
Star wars: unlimited jedi set
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas