Small World: Be Not Afraid...

xxxxxxxxoo hodnoceno 65x (Seznam vlastníků)

Small World: Be Not Afraid... - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

SLAVA

Tak tohle musim mit! Hlavne ten poradac na vsechny narody (dokonce i budouci). Jsem naprosto nadsen :)
15.9.2010 08:56:52

hmmm
no na rychlosti chrlení rozšíření a jejich cenách je vidět, že DOW zas objevil novou dojnou krávu... No nevím, ale za dvě stovky pár žetonů, za čtyři stovky pár karet, moc se mi to nelíbí a nevěřím, že to s tímhle nebude totéž - málo muziky za hodně peněz...

15.9.2010 09:03:55

PJ

Drussbarb
Já se taky moc těším - z essenovských novinek asi nejvíc. Tahání peněz nebo ne, Small World je boží a větší množství národů a vlastností hru pořád vylepšuje o zajímavé variace a siutace.

Na pořadač jsem se také hodně těšil. Ale pak jsem si pořídil tohle - http://jdem.cz/hdef5
Do dvou zásobníků se mi vejdou všechna dosavadní 4 rozšíření a mmyslím, že se tam vejde i tohle páté. A žetony se ukládají naležato, což je také výhoda (nepadají a nemusí se "vyšťourávat"). Takže vůbec nevím, zda použiju ten nový dodávaný zásobník v "Be not afraid..." nebo zůstanu u těch pořadačů.

15.9.2010 09:37:38

Já vám nevím ...
... každý básní o Small Worldu, ale za sebe můžu říct, že mě osobně nějak extra moc k srdci nepřirostl. Je to dobrá hra, o tom žádná, ale nějako to pro mne není až zas taková pecka a řadím ho do běžného průměru her, které vlastním a jsou hry, po kterých sáhnu raději. Takže mne celkem rozšíření Small Worldu nechávají naprosto chladným a vystačím si zatím plně se základní hrou.

15.9.2010 09:51:00

já se taky těším
jak na nové rasy tak na krabičku :)

15.9.2010 10:06:23

Merlin
Jj, pravda je, ze v pomeru k materialu, co ti DOW daji, jsou rozsirka dost drahy. Ale SW se mi hooodne libi, takze za to stoji;)

15.9.2010 10:33:32

DD

Rozsireni
Jj nasli dojnou kravu, nicmene nikdo nikoho nenuti si ta rozsireni za ty ceny kupovat. SmallWorld je super uz v zakladni verzi, pripadne s rozsirenimi co uz jsou venku. Treba zrovna ty karty podle mne moc nevychytali, neb mistama prinasi nektere nejasnosti do hry. U zetonu snad nemuzu nic moc zkazit :o).

15.9.2010 11:42:13

DD
Souhlas ... karty nekupuju, ale tohle nové rozšíření je MUST:-)

15.9.2010 11:53:50

to kren
Mám stejný názor, je to pěkný, ale žádnej super vodvaz, jak o tom všichni básní :-) Naposled jsem to hrál před rokem, rozšíření z loňskýho essenu jsem zatím ani nevyzkoušel :-)

15.9.2010 13:41:59

Super
SmallWolrd je bomba a pozoruju, že jedna z mála her, která se v naší malé herní komunitě líbí úplně všem. Zatím mám dvě rozšíření, do Tales a Legnd jsem nešel a nevím jestli půjdu, ale tohle vzhledem k pořadači na žetony asi nevynechám.

15.9.2010 14:09:10

rozsireni
nevim ... poradac nechci ... a ras i vlastnosti uz je hromada. Karty mam a zkouseli jsme je jednou.

15.9.2010 15:15:36

Merlin
Když on se SW líbí dětem a manželka ho chápe, čili jedna z mála her hratelnýách u nás doma:-)

15.9.2010 15:21:23

...
Tak plně souhlasím se slovy Křena a Merlina. Tudíž zůstávám u základní hry a rozšíření mě nechávají chladným.

15.9.2010 16:05:27

PJ

Zásobník na žetony...
...vypadá mile, jen mám pocit, že všechny tabulky národů a žetony zvl. schopností se tam nevejdou (max. jen z rozšíření) a připadá mi, že prostor pro Leadres je příliš velký a žetony tam budou padat. No, uvidíme...

http://jdem.cz/hhf49

29.9.2010 16:56:16

PJ
No u fotky na geeku psali, že to bude zásobník pouze na žetony z rozšíření.

29.9.2010 17:00:10

PJ
přesně jak píše Sydo. Vzhledem k tomu že pochybuju že se to vejde společně s původním zásobníkem do krabice, tak moje nadšení lehce opadlo, ale stejně do toho půjdu:)

29.9.2010 17:13:38

PJ

zluda
Myslím, že do krabice se vejde, jinak by to nemělo logiku.
A když náhodou ne, zůstanu u: http://jdem.cz/hdef5

29.9.2010 17:40:14

DD

krabice
No nevim, ale podle toho jak to vypada mi neprijde ze se to vejde do puvodni krabice s puvodnim trayem. Lepe receno mozna kdyz vyhodis ten plast a nechas si jen ten tray na zetony tak se to tam vsechno vleze, ale zase do tohodle se nevlezou bannery od puvodnich ras. Takze je to takove reseni naprd, a asi zustanu u stejneho jako PJ. Ale treba prekvapi.

29.9.2010 18:11:30

PJ
No nevím, neumím si představit kam by se to nacpalo...
O tom zasobníku co uvádíš taky uvažuju a ne jen na Smallworld ale i na Cyclades(ty igelitové pytlíčky už mě vážně neuspokojují:)

29.9.2010 18:12:45

...
já ani nečekal, že to bude nový insert do kterého se vejde vše co doposud vyšlo (tedy včetně základu), i když by se mi to líbilo, ale jelikož máme teď rozšíření v několika pytlících (cca 6) a všechny ty pytlíky v malé igelitce, tak jsem rád, že to vše teď půjde vyřešit touhle krabičkou. Takže místo krabice a malé tašky, budeme mít krabici, malou krabičku a ještě jednu malou krabičku s kartama :D. No co už...:)

29.9.2010 20:00:28

DD

To Beholder
Jj, v tom pripade doporucuji reseni ala PJ, ktere sam pouzivam a je to super. Mam jednu krabici a v ni vse vcetne karet. Krabici+krabicku uz jsem provozoval, nicmene neni to prakticke porad se starat o to ze ke hre patri jeste jedna mala krabicka, i kdyz je to bez ni hratelne.

29.9.2010 20:39:04

DD
já prostě nemám odvahu, vyhodit ten původní insert :)

29.9.2010 20:47:10

PJ

Beholder
Já Tě chápu, taky jsem s tím bojoval. Ale pak jsem si vzpomněl, jak mně v tom pořád padají Vítězné Mince a řekl jsem si "Nu co, inserty budou, my nebudeme..." - a letěl do koše na plast :o)

29.9.2010 21:05:46

DD

Insert
Tak to ja ho mam jeste ve sklepe schovanej, prave jsem cekal jak to bude vyresene s tim novym insertem, jestli se tam vejdou oba a co a jak, nicmene jak to tak vypada tak asi pujde taky do plastu.

30.9.2010 10:00:37

Vypada to dobre
...tohle bude must-have :-)

8.10.2010 11:35:24

ještě ke krabičce na žetony
Docela mě baví, jak to řešíte, jako by krabička na žetony byla to nejdůležitější :-) Už to vidím, jak za pár měsíců vyjde další rozšíření s další zcela novou hyper super krabičkou na všechny předchozí žetony plus rozšíření ... zas na druhou stranu to není špatná strategie, vydá se malý rozšíření s pár žetonama navíc a k tomu velká drahá plastová krabice pro jejich uložení + všech předchozích :-)))

Já to mám v pytlíkách a je to ideální, prostě hráč si vezme pytlík, vyndá žetonů, kolik potřebuje, při porážce zahodí žetony do pytlíku a všechno je ideální, nikdo se nemusí přetahovat o jednu plastovou krabici, atd :-)))

8.10.2010 13:15:38

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas