Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Netušíte, chystá se to někdo dovážet (pokud se to už začne prodávat)?

Jestli vklidu počkat nebo se snažit ukecat někoho kdo tam jede (Essenu) aby to dovezl. NA http://www.spielbox-online.de/ je napsaná cena 8 euro za kazde rozsireni.
12.10.2009 17:36:07

havelock
Děkuji za polopatické vysvětlení. Tohle jsem potřeboval. :)
máš u mne plus :)

21.4.2011 09:57:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Underground
http://www.boardgamegeek.com/thread/643342/small-world-underground/

21.4.2011 10:12:26

Underground
Tak panove a damy, prd rozsireni, cela nova krabice, nove mapy, 15 ras, 21 schopnosti. Pravidla budou asi dost podobna zakadu, mela by tam pribyt magicka mista... Nicmene mam pocit, ze to trosku zavani dojenim kravy;)

28.4.2011 15:46:06

aneken
Pro stálé návštěvníky BGG to jistě není překvapení.
Osobně si myslím, že než dojení krávy je to Small World 2.0 s několika vychytávkami. Určitě bude můj, i kdyby to znamenalo podojit prasátko.

28.4.2011 16:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Underground
Nevim co si o tom myslet, na nějakou zásadní změnu to opravdu nevypadá. Ale stejně to nakonec koupim, už jen kvůli novým rasám-ty vypadají pěkně. Na druhou stranu se mi moc nelíbí nová mapa:(

28.4.2011 16:11:18

Havelock
To jo, ale ja to pisu na Zatrolenky, ne na Geek;) Sem to jeste nikdo nenapsal, takze bud jsou lidi lini, nebo geek tolik nectou;)

28.4.2011 16:51:04

:-(
Tak tohle se mi teda nelíbí (snažím se zachovat slušnost, asi bych to řekl jinak :) ).

Celkem mi DoW tímto znechutili Small World. Mini rozšíření bez krabiček, místo jednoho většího rozšíření jsem ještě překousl. Poslední mini rozšíření s krabičkou na všechna ostatní - ok beru, ale moc s tímto trendem nesouhlasím. Karetní rozšíření mi do hry nepasuje a lehce narušuje plynulost hry, ale apoň pokus o něco nového. Ale co je toto proboha a pro koho to jako má být? Kdo má SW 1, tak proč by si měl kupovat SW 2 (jen kvůli jiné grafice? ). Ten komu se nelíbí SW 1, tak ho určitě nepřesvědčí (stejný) SW 2.

Ode dneška nemám rád DoW :(

EDIT:

Aha, už se mi "rozsvítilo". DoW chtějí ze SW udělat Ticket to Small World :). Očekávám ještě minimálně Small World: Space :). To je pěkný s**t

28.4.2011 18:33:29 | Upraveno autorem (porovnej)

hm
aneken: promiň, nechtěl jsem, aby to vyznělo útočně. Skutečně si už musím dávat pozor na formulaci :/
Beholder: ač nerad, tak ti částečně musím dát za pravdu. Ze začátku jsem byl nadšený, ale přepracovaný stand-alone je skutečně taková podivnost. A kompatibilita je taková pseudokompaiblita. Asi jako hrát dvě hrozně podobné hry najednou. Mé nadšení utichá a tvoji nelásku k DoW naprosto chápu (zvlášť po tom, co teď předvádí GMT :D). Ta minirozšíření byla skutečně už na hranici zda koupit, nebo ne. Jsem za ně rád, protože základ omrzí rychleji, než se zdá (v případě, že víte, že někde tam venku jsou další možnosti a vy je ještě nemáte). Ale raději se snažím zapomenout kolik jsem za těch pár žetonků vysolil. Podobně jako většina lidí dělá, že Matrix 2 a 3 nebyly nikdy natočeny :D

28.4.2011 19:03:50 | Upraveno autorem (porovnej)

To jsou problémy...
...moc nechapu, ze nadavate na firmu, ze neco vydava. Vzdyt vas nikdo nenuti si to kupovat :D Kdyby k tomu nic nevydali, tak taky brblate.

28.4.2011 19:53:53

oplprokop
Já nevim jak ostatní, ale jakmile má firma nahozenej háček s návnadou, na kterou už jsem se jednou chytil, tak je to prakticky to samé, jako by mě nutila si to koupit, takže nesouhlas a skutečně problém 8)

28.4.2011 20:13:19

ad oplprokop
Naprosto souhlasím s oplprokopem ... a nejen proto, že mne Small World celkem nechává chladným a vystačím si se základem. Než mít všechno od jedné hry, tak si koupím raději něco z jiného soudku.

28.4.2011 20:16:47

ad oplprokop
Souhlasim, neni prece potreba si novou verzi kupovat. Jinak SW byl dojna krava uz od prvnich rozsireni, take radsi nechci vzpominat kolik me staly :-)

DoW bych zase neodsuzoval. T2R je nase nejoblibenejsi serie a treba ze se da koupit komplet Evropa aniz bych musel investovat do USA byla pro nas vyhoda.

28.4.2011 20:42:25

Havelock
Vsak ja jsem to taky ani jako utocne nebral, dyt tam mam smajliky;)

28.4.2011 22:19:52

opl
No me se na tom moc nelibi ten system, ze je to prakticky to stejne. Mam s tim stejnej problem u Ticketu, kde se tem prida jeden mechanismus a ejhle mame tu novou standalone hru, i kdyz by stacila mapa a pak karet ci jinych komponent.
U SWU mi vadi, ze na to prakticky nesahli, jen ty plany budou mit jine barvy a budou tam nove prisery, ale mechanismy budou prakticky ty same (treba se mylim, ale z popisu to nevypada). Kdyby do toho nejak poradneji hrabli, nereknu ani popel, ale tento zpusob mi holt nesedi...

28.4.2011 22:24:34

aneken
No ja chapu vase znepokojeni, ale zas tak bych to neprozival. Porad tu je ale tan fakt, ze vas to nikdo nenuti kupovat:) Nereknu, kdyby ses tesil rok na vydani nejake hry a oni by ji zmrvili nebo ani nevydali...toto je duvod ke znepokojeni. A obzvlast ty to muzes brat z te druhe strany jako podnikatel, ze se na tom neco vydela;)

29.4.2011 08:11:17 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Underground
no, ja osobne si myslim, ze na redesign hry je po dvou letech jeste brzo :-)

29.4.2011 08:24:42

rozčarování
Jsem také rozčarovaný, čekal jsem větší provázanost s původní hrou. Avšak DOW asi ví co dělá. Nalezl jsem nejeden pozitivní komentář, kde uživatelé "jásají", že jim autoři konečně nabídli kompletně novou hru, ne jen další rozšíření.

29.4.2011 08:41:21

Hmmm ... nic moc
Celkově mne to nezaujalo. Grafika je divná a rasy taky.
Nicméně nevím jak to bude hratelné.
Je pravda, že holky teď nejraději hrají Summonerky anebo Galaxy Truckera.
Sem tak je ukecám na BoW anebo Space Hulk:-)
Small World hrát nechtějí a říkají, že je nebaví ...

29.4.2011 11:16:47

ad Marvin
U nás se taky Small World moc neujal a hrát ho donutím mou rodinu jen násilím :).

29.4.2011 11:49:54

Marvin - offtopic
Tva devcata maji vkus, skoda ze nejsem mladsi :D "Dobry den pane Marvin, muzou jit holky na Space Hulk?"

29.4.2011 12:19:13

sydo
Ale musíš hrát mariňáky, protože hrají jen za stealery, protože jsou prý hezčí:-D

29.4.2011 15:41:42

Vybíráme z Bazaru

T.i.m.e Stories: Proroctví draků
T.i.m.e Stories: Proroctví draků
Akt. cena: 969 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas