Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Létající Čestmíři teda Sorcereři

Dnes jsem se stal majitelem vražedné kombinace Flying Sorcerers a dostal jsem se do rozepře s protihráčem se sedmi Ghoulama. (doporučuji vyslovit nahlas) :-)

On tvrdil, že speciální vlastnost Sorcererů (převzetí jednoho regionu obsazeného jedním žetonem) lze použít pouze na sousední regiony. Zato já jsem tvrdil že díky schopnosti Flying mohu tuto vlastnost použít kdekoli na mapě, i když nejde o sousední regiony. V EN pravidlech to není exaktně vyřešeno a nějaké FAQ nevím kde hledat.
13.1.2010 22:58:19

Aha už to vidím
Právě jsem si nastudoval PJův FAQ a odpověď už vidím. Vyhrál jsem tedy po právu, Létající Mág může dobýt libovolný region. Juch!

13.1.2010 23:06:32

husák
To není společenské!!! Konečně jsem mohl poradit jednomu místnímu mazákovi a on si odpověděl sám dříve než jsem to stačil:-)

13.1.2010 23:11:47

tak, tak
ono by pak to létání přece nemělo vůbec smysl, protože každé dobývání musí být na sousední pole a létání právě způsobuje, že nemusí :)

14.1.2010 00:32:01

Létající
Já jsem mu to říkal podobně. Ale je fakt, že tam není výslovně napsáno že pro Létající jsou všechny regiony sousední. Každopádně mi to přijde jako jedna z nejsilnějších kombinací ve hře, zvláště ve více hráčích. Já tu haluz měl při 5 lidech a poslední 3 kola jsem skóroval 17-17-12. Neměli šanci, plantážníci.

Marvin: neboj, tvoje šance opět přijde. :D

14.1.2010 06:38:31

Létající Sorcereři
Schopnosť sorcerou v tomto pripade plati stale na susedne poličkoaj ked je lietajuci je to napisane v Small World - FAQ - otázky a odpovědi - CZ ktore su stiahnutelne na tejto stranke.

3.1.2011 13:05:37

Husak
Staci vziat do ruk originalny anglicky navod a citat :-)
Je to tam vyslovene napisane, "These regions do not need to be adjacent or contiguous to ones you already occupy" - v skratke, vsetky su povazovane za susedne ;-)

Indibaldini - ozivujes rok stare vlakno a ja tiez.. :-)

3.1.2011 14:49:07

to Indibaldini
ja jsem z těch FAQ pochopil, že když jsou létající,tak kromě moří můžeš konvertovat všechny regiony, kde je jeden aktivní žeton národa i když nejsou sousední..

3.1.2011 14:50:16

Mate pravdu
Teraz som si prečital podrobnejšie ten dodatok a mate pravdu. :-)

4.1.2011 10:14:54

Vybíráme z Bazaru

Mindbug EN Pioneer
Mindbug EN Pioneer
Akt. cena: 15 €
Končí za: 7 minut

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas