Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaký je Small World?

apeluju na lidi co byli na akci ve Štokách a taky všechny kdo mají Small World nebo ho hráli aby se podělili o zážitky. Jaké to je, co se jim na SW líbí a co ne atd...Povídejte...Na BGG hra raketově stoupá a tady se o ní vůbec nemluví. Podle fotek ze Štok se to tam hodně hrálo...
12.5.2009 13:22:56

aneken
shodou okolností jsem si ta hodnocení taky asi předevčírem nebo tak nějak pročítal a nějak mi to hlava nebere, kde na ty verdikty někteří přišli :). Buď tu hru viděli jen z rychlíku a nebo ji totálně nepochopili :)

11.3.2011 14:09:36

PJ

aneken, Beholder
To přeci nejsou žádná objektivní hodnocení sepsaná po důkladné a vyčerpávající analýze hry. Jdou to jen takové výkřiky a dost možná právě lidí, kteří to nepochopili, hráli jen jednou nebo možná ani to. Ale nemusí to být jen to.

Já jsem se také velmi nelichotivě vyjádřil k Agricole a Le Havre a oboje jsem hrál také pouze jednou a také mi pak bylo řečeno, že jsem hru nepochopil a že jí zbytečně křivdím (nicméně jsem našel několik podobných slovních hodnocení Le Havru jako bylo to mé).

Nicméně výše uvedeným hrám od Rosenberga už dávat šanci nebudu, protože mě prostě tento typ nebaví, nelíbí se mi vizuálně a nic mi jejich hraní nepřináší. Pokud někdo toto cítí ke Small Worldu, tak to tak cítí a je jedno, zda argumentuje infantilní výtvarnou stránkou nebo absencí strategických rozhodnutí...

11.3.2011 15:11:42

PJ
No ja jsem se o tech dvou taky vyjedril nelichotive, nicmene objektivne vim, ze ty hry fungujou, jen me nebavi. A asi bych to neoznacil za !stupidni se rypani v zahonu bez moznosti jakekoliv strategie a volby":) Ale mas pravdu, kazddy ma samozrejme pravo na svuj nazor. Jen v tomhle pripade s nim holt docela hodne nesouhlasim;)

11.3.2011 15:32:10

hodnotenia sw
Takisto som sa pozastavil nad tými negatívnymi hodnoteniami, ale beriem to tak, že fakt im to jednoducho nemuselo sadnúť. Napríklad nás už nikto nedonúti hrať Citadelu vo dvojici alebo Le Havre ! Hrúúza. A to sme tie hry hrali 5-7x, nebolo to odsúdenie po jednej neúspešnej partii.

Je zaujímavé nakoľko sa názory na hry líšia :). Zaujímavé je, že to čo niekto považuje za infantilnú grafiku, my berieme s nadhľadom a ilustrácie sú perfektné a sedia k tej hre ako šerbel na r!ť :). Len jedno nechápem: ako môže niekomu pripadať SW stereotypný?!!

Small world nás naopak chytil nenormálne. Tento týždeň sme dokúpili všetky rozšírenia okrem TaL a LotSw a už sme s nimi pár hier odohrali. Po 35 partiách sme už trošku chceli oživenie, ale myslím že aj takých 50 partií by sa dalo v základe zahrať.

Len jedno mi vysvetlite, na čo sú v hre dobrí koboldi :)? Prišli nám na mapu zatiaľ len 2x, ale prídu nám veľmi málo použiteľní, snáď len v kombinácii so STOUT, HORDES OF, alebo MERCHANT. To ma tak v rýchlosti napadá.
Podeľte sa o kombináciu v ktorej sú Kobodli deadly race :)

11.3.2011 21:15:01

Vybíráme z Bazaru

Black Angel
Akt. cena: 40 €
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas