Škoda kouzla, které padne vedle

xxxxxxxxxo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Škoda kouzla, které padne vedle - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Jirka Hunyady
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyplatí se kupovat některé neutrální karty?

Ahoj,

některé neutrální karty v obchodě sice zní dobře, ale tak praktické mi nepřijdou, chybí pak za ně v ruce nějaká barevná s kterými jsou další výhody když jich je více.

Obzvlášť karta s kouzlem “Obrať čas”, která vrátí soupeři kartu do ruky. Využívá jí někdo? Mi přijde, že utratit za koupi této karty, pak s ní plevelit ruku a nakonec ji využít, když má takový zvláštní efekt se vůbec nevyplatí. 

Používá jí někdo? Jsou tam ještě další, ale nejvíc podivná mi přijde tato. Jak to máte vy?

Jinak hra se mi moc líbí, jak graficky, tak herně.

Možná bych jen potřeboval strategičtějšího protivníka. Manželku zatím někdy až příliš snadno porážím. :(

4.4.2024 22:31:43

Ano, kupujeme běžně i neutrální karty, i když je pravda, že spíš ty silnější. Trojkové neutrální kupujeme málokdy.

Co se týče karty Obrať čas, tak se přiznám, že jsem jí také nepřišel úplně na chuť, ale na druhou stranu její efekt skýtá možnost, jak soupeře třeba dorazit (nebo zbavit nepříjemné vyložené postavy s útokem), když se skrývá za silnou obranou.

Ale hlavně - ta nabídka je pro oba hráče stejná, jsou tam více i méně zajímavé karty - a myslím, že to je v pořádku.

4.4.2024 23:27:19

Např. zmíněná karta obrať čas je hodně “situační” a samozřejmě není výhodná zahrát vždy. 

Ideální je např. v kombinaci v jedné ruce spolu s Křišťálovou koulí, kde lze v jednom kole soupeři kartu vrátit do ruky a druhou kartou poslat rovnou na odhazovací balíček. Tzn. třeba celkem kartami v hodnotě 5 zcela vyřadíte např. vyloženou bytost hodnoty 6 a pošlete ji na odhoz. 

Pokud např. soupeř používá karty posílení (Mrazivé posílení, Ledový štít, Lektvar posílení nebo Strážný), tzn. investuje do vyložených karet magii navíc aby je vyhnal nad jejich maximum životů, tak vrácením karty do ruky přijde o celou investici což opravdu naštve. :)

Vrácení karty do ruky má cenu taky v případech že je bariéra moc silná nebo by za její zničení hrozil postih (pekelné brnění, Ledové brnění, Kostěný plot, Čarovné trní)

Je pravda že velké množství šedých karet zaplevelí balík, ale často díky šedým kartám můžete získat efekty, které jiné barvy vůbec nenabízí. Např. se zbavit prokletí (Magický kruh, Chrám, Kněz, Odčaruj kletbu) nebo získat kartu navíc (Džin, Kouzelná kniha) 

Jediná šedá karta o které si myslím že pro ni není moc využití a málokdo jí kupuje je za mě Transformace. Má sice zajímavý efekt, ale je ve výsledku dost drahý. Výhodou je tu hlavně to, že díky kartě dostanu novou transformovanou hned do ruky, takže když je v obchodě něco co mě může vysekat z problémů a mám dost magie na vyložení dá se to ještě využít.

18.4.2024 23:37:01

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: The Deckbuilding Game
Star Wars: The Deckbuilding Game
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas