Sidereal Confluence: Trading and Negotiation in the Elysian Quadrant

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Sidereal Confluence: Trading and Negotiation in the Elysian Quadrant - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 9
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, diplomacie, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: WizKids
Autoři: TauCeti Deichmann
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte s ní někdo zkušenost?

Co se týče jazykové závislosti - chápu to správně, že by mělo stačit přeložit karty jednotlivých ras a jinak je hra téměř jazykově nezávislá?
7.1.2018 15:32:24

dojmy
tak pro mě překvapení roku, musím říci že mě hra naprosto dostala, hráno zatím jen ve 4, ale příští víkend beru na větší akci a pak napíši jaké to je ve více hráčích

jednoduchá pravidla na naučení, hra rychle odsýpá, v podstatě téměř vše provádí hráči najednou, odpadá čekání než ostatní odehrají svůj tah, musíte přemýšlet, každá rasa má jiný styl hraní.....

uvidím po více hrách, zda nenastane jistý stereotyp ve strategiích dané rasy

pokud někdo hledá hru pro 6 a více hráčů a nechce párty hru, nebo u hry strávit půl dne, vřele doporučuji

to sidewinder - ještě na malé přehledové kartě rasy je pár hesel pro shrnutí pravidel dané rasy, zbytek hry je naprosto nezávislý

4.11.2018 09:30:06

Za mne největší překvapení - první hra, 6 hráčů - pod dvě hodiiny. :-O Měli jsme na to vyhrazené dva dny, protože i takové Coloretto hrajeme naplno takticky cca hodinu! :D Dominant Species ve čtyřech nedáme pod 6 hodin…

28.11.2023 16:08:50

Máte někdo doporučení jak dobře naučit ostatní hráče pravidla?

Už jsem několikrát četl pravidla a mně je to víceméně asi jasné, ale ani za boha nemůžu přijít na způsob jak to osvětlit ostatním😁😁

28.11.2023 16:58:36

Já do společné skupiny hodil krátký popis hry a tabulku ras, kde je každá krátce popsaná. Tomu, kdo si vybral rasu, jsem poslal popis a taktiku rasy s odmazanými podrobnými pravidly na konci (ti první prostě měli lepší výběr). Aby každý i bez znalosti pravidel věděl, o co zhruba u něj půjde. Taky jsem každému dal pár A4 flavour textu k rase a kartám přímo od autora hry, jako nepovinné čtení. 

To tak nějak lidi navnadilo a zároveň alespoň tušili, o co půjde. Pravidla hry samotné jsou na úrovní menší rodinné hry, tak to bylo vysvětlené za pár minut a pak si každý šel pročíst poctivě svá aliení pravidla. Tím, že už “věděli”, tak se to zkrátilo na minimum. Chtěl jsem se prostě vyhnout hodinové pauze, kdy by každý čučel do svého papíru.

No a šlo se rovnou hrát. Do dvou hodin hotovo. 6 lidí, takže jsme vypustili ty extrémní rasy a moc dobře jsme udělali. Rozhodně nikdo neměl schopnosti odhadnout, kolik je ještě výhodné platit výpalné apod. Zážitek ultimátní. 

1. OBCHOD
- každý obchoduje úplně jak chce
- sliby je povinné dodržet
- nesmí se obchodovat body (lze obejít)

2. VÝROBA
- nesmí se nic domlouvat
- odhodíš vstup a získáš výstup

3. KONEC KOLA
- dáš bonus body za případné výzkumy a vydražíš nové karty

Je to pár měsíců, ale řekl bych, že to jsou všechna pravidla. ;-) mají tuším jen 4 strany…

28.11.2023 20:29:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions Storm Hero pack
Marvel champions Storm Hero pack
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas