Sid Meier's Civilization: The Boardgame

xxxxxxxooo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: The Boardgame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Pro Ludo
Autoři: Glenn Drover
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1522

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=128&enmi=Civilization
2.8.2010 23:22:47

karty
Hlavně karetní souboje jsou zdržující, což je u dlouhé civilizační hry další část navyšující prostoje. Kostky hodím, přičtu bonusy a vidím :)

3.8.2010 15:42:02

Ringo
Vsak ty aliance nebudou stale, ale ve ctyrech to bude proste dycky dva proti dvema, zatimco v sesti tam budes mit treba dva vyckavajici neutraly nebo tri proti dvema se zhruba stejnou silou a tak. Proste daleko vic moznosti...

3.8.2010 16:25:09

Anaken
pri velkem rozmachu jednoho soupere si umim predstavit i alianci 3 proti 1

3.8.2010 17:37:06

Ringo
To se pri zkusenejsich hracich asi stane jen vyjimecne. I kdyz je to samozrejme myslitelna varianta, zvlaste treba ke konci hry...

3.8.2010 19:09:32

Anaken
tak ono to chce taky to, aby se hraci predevsim bavili hrou. Jak si k tomu sednou 4 metametici statisti, kteri maji vypocitane tahy jako v sachach, tak nejake moznosti alianci krome 2 na 2 asi opravdu myslitelne opravdu nejsou.

4.8.2010 06:41:08

RIngo
No a prave na tomto typu her jsou docasne aliance, zrady a podobne tim korenim:) Ja nedam dopustit na starou AH civilizaci, ktera je sice total random (s ohledem na karty katastrof), ale ve velkym poctu lidi parada. A prave ti matematici by se z ni mohli zblaznit;)

4.8.2010 09:00:38

anaken
tak jiste, AH Civka je asi neprekonatelna, ale u te bohuzel nestaci mit jen tu hru (kterou clovek dnes uz nesezene), ale potrebujes k tehle hre konkretne i konkretni hrace, ktere clovek taky jen tak nesezene:-)

4.8.2010 09:14:32

klasický problém
přítel na tuto hru vždycky koukal hodně zálibně, ale jelikož se nedala sehnat, tak jsem to neřešila, ale snad tat verze půjde dobře hrát ve dvou...

4.8.2010 09:19:52

Ringo
Mno pravidla nejsou nijak slozita, jde holt o to premluvit dost lidi, kteri si na ni vyhradi minimalne sedm hodin casu;)

4.8.2010 09:26:02

anaken
tech 7h casu vidim jako problem, sehnat tech lidi navic 7...

4.8.2010 09:38:14

Ringo
No jednoduchy to rozhodne neni;) My si to dycky zahrajem na setkani hracu wargames, jinak se mi jeste nepodarilo sejit;) A to to kandelabr v Brne planoval;)

4.8.2010 09:40:58

čas na AH Civku
Je to hodně o rychlosti hráčů a jejich znalosti pravidel. První Civku jsme na RR srazu hráli přes 11 hodin, poslední jsme v sedmi dali za 5,5 hodiny. Všichni prostě musí umět pravidla a snažit se to nezdržovat.
Totéž Runy - první hra 4,5 hodiny, dneska necelé 2.
A myslím si, že tahle Civilizace bude totéž.

4.8.2010 14:10:02

Kolouch
Jo, ale pri tom rekordu jste tam nemeli zadneho novacka, tudiz vsichni pravidla nejen znali, ale meli je i zazita a vetsina vas to hrala ponekolikate;)

4.8.2010 14:33:29

Nová Civka
Základní popis hry mě celkem zaujal, vypadá to na krásnou adaptaci počítačové hry se vším všudy. Obzvlášť se mi líbí pyramidový výzkum nových technologií. AH Civku jsem nikdy nehrál, ale sedmihodinová hra by u nás trvala minimálně 10 hodin a to by nikdo nedal. Snad tahleta bude rychlejší.
Jinak karetní souboje já raději než kostkové, ale musí být udělané dobře (MEQ, Starcraft). Např. v Runewars jsou karetní souboje úplně na houby, protože stačilo udělat pár speciálních kostek s barevně nebo tvarově odlišenými symboly a vyšlo by to úplně nastejno. Žádná atmosféra, žádné rozhodování, nuda... A jsem opravdu zvědavý na to, jak udělají souboje typu kámen-nůžky-papír. Aby pak nějaký trouba s oštěpem nesestřelil letadlo...

5.8.2010 11:28:24

Civka
No, sice mám Sidovu Civku (ale vzhedem k délce hry není s kým ji hrát - pravidla jsem si upravil), ale tahle vypadá fakt zajímavě...už se těším.

5.8.2010 11:46:30

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas