Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Technologie

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1609

Tak vám nevím, 15 technologií v civilizační hře? To mi přijde celkem málo. Sice to asi bude svižné, ale já právě od civky čekal epičtější zážitek. Jsem zvědav na další preview.
15.9.2010 10:19:00

konečné resumé
...už se v tom trochu ztrácím, jaké je tedy konečné resumé na můj dotaz z 31.1.2012 15:21:31?

31.1.2012 23:51:01

Writing
hmm, nechápu, proč na té kartě není rovnou a jednoduše napsáno že ruší city action. Hned bych věděl o co jde, takhle když tam zaplantali tu resource ability, tak to vypadalo, že lze rušit i ty once per turn/battle ability na technologiích nebo třeba stavbu zdi.

Takže konečný verdikt pro klopika je: Psaním rušíš jen akce města, tedy stavbu, věnování se umění a těžbu suroviny.

1.2.2012 00:19:57

Beholder
Je to fakt divné, proč tam tedy psali, že nejde rušit akce placené surovinami, když městká akce stejně žádná není placená surovinami a platí to jen pro mětské akce. Zamotali hlavu asi více hráčům.

1.2.2012 00:27:52

to all of you =)
Chci se zeptat =)... když se písmem teda ruší city action. V případě že má dotyčný protihráč jen jedno město, zrušim mu city action tudíž v téhle fázy vůbec nehraje ? Ani nesmí použít technologie na mince, ani postup po stupnici kultury. Jelikož nemá město kde by správu vykonával tutíž předpkládám že nehraje? ( je to už dosti překombinované a nejspíš to je blbost co sem napsal. Jen mě to napadlo když se teda ruší city action) =)

1.2.2012 08:08:39

Izaren
Ne to ne, může si udělat schopnosti na technologiích, postup na stupnici kultury apod. Jen prostě přišel o městskou akci...

1.2.2012 09:34:58

dotaz na zkušenější hráče
Zdravím, právě se učíme hrát civilizaci, určitě budu mít časem více dotazu ale ted mám jeden, na který jsem zatím nenašla odpověd. Když zavádím novou technologii tak si z toho bylíčku určité urovně můžu vybrat nebo beru první nahoře. Asi je to hloupé ale já to nevím. Předem moc díky za odpověd. H.

9.3.2012 19:27:41

Huya
Můžeš si vybrat jakoukoliv technologii chceš. Jediné omezení je, že musí splňovat pravidla pro tvoření pyramidy (tedy technologii 2. úrovně mohu vyložit tehdy, pokud mám pod ní dvě z 1. úrovně. Druhou technologii 2. úrovně pokud mám tři z 1. úrovně atd.).

9.3.2012 19:34:09

díky
Díky za pomoc!

9.3.2012 19:41:55

Havelock
Si si isty s tym vyberom akejkolvek technologie?My to hrame ze balik technologii je zamiesany a berieme si vrchnu karticku.

11.3.2012 18:58:47

brblo
Mám pocit, že to hrajete špatně. Jednak by mě to tedy nebavilo vyvíjet technologie takovouhle ruletou a za druhé je to dle mého soudu dost nelogické. A v pravidlech mi to zcela jasně vyplývá, že si je vybíráš.

11.3.2012 19:16:32

brblo
v pravidlech se pise jasne o zvolene karte, ne nahodne tazene. krom toho je tam i priklad, kdy hrac cilene chce vynalezat urcitou technologii. takze to hrajete spatne...

11.3.2012 19:19:03

brblo
tak tos mě dobře rozesmál, vaše hry musely být hodně úsměvné :))

11.3.2012 19:33:56 | Upraveno autorem (porovnej)

tak
sme to pekne posrali.

11.3.2012 19:48:46

brblo
nezoufej, máš teď vlastně doma úplně novou hru, kterou jsis ještě nezahrál :-)

11.3.2012 20:20:24

ozzy
No vidis,to ma nenapadlo,dam Si to patentovat.

11.3.2012 20:31:37

tak
dakujem za to ze ste mi otvorili oci.To mam za to ze citam povrchne pravidla.

15.3.2012 01:05:43

placene techy
jeste by me zajimala drobnost..
kdyz ma tech na sobe 2/3 otaznicky tak jsme to hrali jako ze staci jedna jakkakoliv surovina na zaplaceni..
ale ted jsem na BBG cetl ze to musi byt 2/3 ruzne suroviny.. coz by davalo smysl :-) myslim tedy ze spravne bude verze dle BBG

16.3.2012 10:28:03

twix
jistěže musíš dát tolik surovin kolik tam je koleček s otazníčky, proč by jich tam jinak bylo více než jedno :)

16.3.2012 10:38:39

njn
:-D

16.3.2012 10:50:52

parny stroj
ahojte. mam otazku ohladom technologie parny stroj. na tejto technologii je napisane, ze po zaplateni hodvabu mozem presunut armady z jedneho policka na lubovolne vodne policko na mape. mozem vsak presunut tieto armady aj na policko, kde je nepriatelska figurka? Schopnost parneho stroja sa totiz pouziva pocas fazy Sprava miest. Mozem tymto sposobom teda bojovat aj vo faze Sprava miest? dakujem

10.4.2012 10:16:59

stiso
Vzhledem k tomu, že pro boj v rámci správy měst existuje precedent (viz pravidla, str. 27, kapitola Blockades), neviděl bych na využití parního stroje k útoku nic zakázného.

10.4.2012 21:08:31

all
Zdravim.. mám dva dotazy:
a) výměna nápadů - Považuje se u ruska a jiných jejich počáteční technologie za technologii I. úrovně ( i když je to třeba IIIka) když je v první linii? Můžu se to naučit třeba s obyčejnou výměnou nápadů z jedničkovejch kulturních karet?

b) tech, kterej umožní stavět 2x v jednom městě - mám třeba 14 kladiv ve městě. Můžu postavit akvadukt za 8 pak použít zbylejch 6 + 2 kladiva z právě postavenýho akvaduktu ?? Můžu používat kladiva z první postavený budovy nebo musim postavit obě budovy naráz za to co mám před stavbou ??

Díky moc za odpovědi

26.5.2012 04:05:40

izaren
Nemám po ruce pravidla, ale jak jsem to prozatím hrál já:
1) V pravidlech to není specifikováno (taky jsem si nebyl jistý), ale hraji to nakonec tak, že pokud například Egypt má počáteční technologii druhé úrovně, tak jakmile si během hry udělám prostor pro druhoúrovňovou technologii, musim jí tam povinně umístit. Disponovat s ní ale mohu i před tím. Výměnu technologií, na které nemám prostor bych nezaváděl.

2) Nět. Nedává to imho smysl. Produkci využíváš onu výchozí. Když v reálu vytváříš, řekněme obchod s vínem, nemůžeš ve chvíli, kdy vytáhneš poprvé roletu už manipulovat s nějakým obratem (a často ani do budoucna :))

4.6.2012 20:16:41

Izaren
a) nemůžeš. Pro Rusko to je jakoby technologie I., ale pro jiný národ to je pořád III.

To co píše Lomikar se nedělá. Tech zůstává do konce hry tam kde je, nikam se nepřemisťuje.

b) viz Lomikar

4.6.2012 20:31:41

Beholder
Áha, tak to se omlouvám za mystifikaci. Tuhle výjimku jsem se pokoušel najít v pravidlech a nepodařilo se mi to. Píšou to tam někde vůbec?

4.6.2012 23:53:09

Vybíráme z Bazaru

Kniha kouzel česky prodej
Kniha kouzel česky prodej
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas