Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2 hráči atd...

Ahoj, chci se zeptat, plánuji tuhle hru zakoupit...jaká je třeba ve 2 hráčích? a stojí za to koupit? :-) a jestli ano tak proč? :-) díky
27.6.2015 16:36:37

2 hráči
Ak máš rád komplexné stratégie, určite do toho choď. Je to jedna z mojich top stratégií. Hral som ju v 2,3 aj 4 hráčoch a je to super aj vo dvojici... Veľká variabilnost, obrovské možnosti a riadna dávka napätia s minimálnym podielom náhody. Ja ju mám komplet aj s oboma rozšíreniami a to je iná káva :-)
... takže určite ti ju odporúčam.

27.6.2015 18:47:43

2 hráči
Mě osobně nepřijde hra ve 2 vůbec zábavná. Je to pouze o náhodě, kdo vytáhne nejsilnější národ (v základu Řím a Rusko) a jak bude postavena mapa. Pak je postup k vítězství celkem jasný - rychle se dostat ke 3. městu a nepřítele porazit vojensky. Zkrátka ve 2 lidech se jakékoliv zpoždění ze začátku (vlivem mapy či civilizace) i třeba jen 2 kola již nedá dohnat - pokud teda nehraji s dítětem či někým retardovaným. Zkoušeli jsme to s přítelkyní několikrát, kdy někdy jsem za silnější civilizaci hrál já, jindy ona s tím, že jsme rozestavili mapu, aby neznevýhodňovala žádnou ze stran (hlavně voda a "výnos" z mapy) a výsledek byl vždy stejný - prohra slabší civilizace vojensky. Jiné kafe to je samozřejmě ve více lidech, pro které to je také koncipováno. Jedině jak se to dá trochu vyrovnat je vyřadit Řím a Rusko, kdy ostatní jsou již celkem vyvážené (řekl bych, že nejhůře se mi hraje za Němce).

25.9.2015 11:52:03

2 hráči
Hru jsme ve dvou hráli hodněkrát už a vždycky se nám líbila, jestli má nějaká strana navrch, to jsme nějak nezkoumali.

25.9.2015 13:27:25

Goldys
Mluvíš tady o vojenském vítězství a nehraje se ti dobře za Němce? Ale no tak =))

Hra ve dvou v pohodě, ale ve více hráčích mě bavila víc.

25.9.2015 13:29:37

.
V dvojici je to o vlastnych chybach, zlych rozhodnutiach. Hra neodpusta a pokial oponenet neurobi podobnu chybu, tak sa to strasne tazko dohana. CIV je zabavna aj vo dvojici, ale dizajnovana je na viac hracov

25.9.2015 14:01:43

Pernicek
Ano, ani vojensky se mi za Němce nehrálo dobře - výhoda 3 jednotek je výhoda jednoho kola při vlastnictví 3 měst, někdy i jen 2 měst (při rozdělení produkce). To ostatní civilizace mi přijdou lepší - např. i taková Čína (alespoň tuším, hru již vůbec nehrajeme neboť alespoň mě vůbec ve 2 nebaví), která je zaměřena na kulturu (která je bez rozšíření pouze podpůrná) má lepší vlastnost - vrátit v boji jednu zničenou jednotku. Zde bych poupravil jen to, že zásadní prvek náhody, který rozhoduje ve 2 hru je mapa. Ty národy se dají nějak hrát všechny, ale v případě např. obklopení vodou či mapových dílců s malým obchodním potenciálem (a z toho plynoucí nemožností držet technologický krok) je to velmi jednostranná záležitost. Nicméně je to o hráčích, kdy oba s přítelkyní aplikujeme agresivní strategii, která však vždy slaví v případě "lepší" mapy úspěch. Přítelkyně navrhla, že bychom např. dali omezení na stavbu 3. města až po x-tém kole, aby mohl i mapou "znevýhodněný" hráč postavit 3. (a rozhodující) město současně . Samozřejmě svůj názor nikomu nevnucuji, jen píši ke zvážení, neboť i já jsem kupoval hru na základě doporučení i pro 2 hráče a ouha, absolutně mě ve dvou nebaví.

18.4.2016 13:13:15

Vybíráme z Bazaru

Túry Můry
Túry Můry
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas