Shogun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: G3
Queen Games
Autoři: Dirk Henn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pozitiva a negativa?

má někdo s touto hrou nějaké hlubší zkušenosti? Docela me láká strategie v oblasti stareho Japonska, mixnuta nějakým tím válčením, ale pořád si nějak nejsem jistý. Na kolik tu funguje takový ten faktor - blbě nastartováno = druhé housle po celou hru bez šance se probojovat na čelní místo? Mix budovatelské strategie a válčení zní lákavě, ale nejsem si jist jestli náhodou nemám už budovatelskou strategii která umí vše lépe nez Shogun a jestli nemám i válečnou hru která umí vše lépe nez Shogun. Tim by tato hra pro me byla asi zbytecna.
15.3.2009 10:56:18

ach jo
to my eyrone ani neřikej, mě se na to doma práši už 4 tým rokem a tak bych si to chtěl zahrát.

9.6.2010 20:57:35

paladin 91
No to nejsi sám (i když u mě "pouze " půl roku) dle mého názoru je to ve svém žánru téměř dokonalá komplexní hra, což je nejspíš kámen úrazu. Pro příležitostné hráče bych ji asi nedoporučoval, ale dejme tomu pro "středně pokročilé"?, kteří se nebojí konfliktů je to mazec.

9.6.2010 21:59:20

ggg

ggg
Hrál jsem několikrát v plném počtu a pořád mám pocit, že mi něco uniká a nerozumím v čem je hra tak dobrá. Měl jsem neodbytný pocit, že ve hře se zas až tak moc neděje na to jak trvá dlouho. Člověk pekelně dlouho přemýšlí a odměna je taková nanicovatá. Nemohu si pomoci, ale základem je bránit a dohodnout se s protihráči. Samotné útočení se zpravidla nevyplatí. Pokud protihráč není pako podívá se v kterých budovách jej mohu překonat a do příslušných provincií narve tunu kostek, útok výhradně v kole před bodováním se zpravidla rovná masakru a třetí se směje. Těch momentů, kdy se ve hře něco udá na nedostatek rýže nebo vypráskání soupeřovi provincie je z mého pohledu zoufale málo. Nevím, asi naše grupa nepochopila jak to hrát aby to bylo zábavné.

16.6.2010 22:56:03

ggg
Body mas nejen za budovy, ale i za provincie, tudiz mas urcite duvod k expanzi. V plnem poctu nikdo neni schopen pokryt vse a dohody zpravidla nemusi mit dlouheho trvani, nehlede na to, ze budes-li vest, ostatni nemaji duvod s tebou neco uzavirat, kazdy jede na vitezstvi;) Nemam to teda nejak extra nahrano, ale tak hra pusobi na me a libi se mi...

16.6.2010 23:12:09

dohody
Helejte, v Shogunovi existuji možnosti dohod? Dle pravidel?

17.6.2010 09:53:21

Richmond
Zakazuji pravidla dohody?;) Podle me je domluva typu: "Kdyz na me pujdes na nej, ja nepujdu do tebe" v pohode. Pak teda hrozi, ze to bude mit kingmaker efekt, pokud te bude podporovat hrac z posledniho mista, kteremu o nic nejde, ale to je holt u spousty podobnych her:)

17.6.2010 11:21:38

kingmaking
NEchápu, co proti kingmakingu všichni mají. Je to regulérní součást hry - pokud v průběhu hry někomu zatopím, musím počítat s tím, že mi to později může vrátit, i kdyby mu o nic nešlo. zkrátka umění diplomacie :)

17.6.2010 11:29:38

aneken
Jo táák :) Já myslel, jestli oproti Wallensteinovi neudělali nějaký nový pravidlo :)

17.6.2010 11:56:36

sydo
Ja proti nemu nic nemam, jen vim, ze spousta lidi na nej upozornuje, tak jsem ho zminil:) Ja to beru jako soucast hry, dobry diplomat si sveho kingmakera udela:D

17.6.2010 13:46:02

Boj vs Stavba budov
Úplne súhlasím zo všetkými, že Shogun je geniálna hra...Pre tých ale, ktorý sa považujú za veľkých stratégov hra má jednu chybičku krásy...

Do teraz, čo sme hrali vždy vyhral hráč, ktorý menej útočí a viac stavia...Bohužiaľ v bodovacej fáze za bitky nedostávate body (akurát 1 bod za každú provinciu...) a naviac viac provincií vám môže spôsobiť veľký problém s ryžou...

Naopak, keď sa sústredíte na stavbu budov...za každú budovu máte 1 bod + ďalšie pokiaľ ich máte najviac v regióne atď...a navyše pokiaľ nerozširujete moc územie ale radšej staviate, tak ani s ryžou nebudete mať problém...

Takýmto spôsobom Vás hra motivuje k výstavbe a nie k boju... :-(

Shogun by bol vyváženejší, keby sa dávali víťazné body aj za bitky a nie len za provincie, ktoré hráč vlastni...

Pozná z vás niekto nejaké domáce pravidlo, ktoré rieší tento problém? Ďakujem za odpoveď ;-)

16.4.2011 02:49:03

Bojovat nebo stavět?
Stavět je určitě užitečné, když ale nejsou armády, které příslušně "vymazlené" území udrží až do zimy, je to na nic. Není přece nic snazšího než v patřičnou chvíli takhle "vymazlenou" protihráčovu provincii vzít útokem a body jsou doma, ne?;-) Na druhou stranu, zbytečné útočení se nevyplácí - rozptýlení sil je úplně ta nejfatálnější chyba! Takže: stavět, mít celkem slušnou přítomnost v několika oblastech, čímž si zvýším šanci na bodování, a vedle toho samozřejmě hbitě reagovat na změnu situace na bitevním poli...:-)

13.9.2012 22:22:52

stastlivec
pokud hrajes na body... jakože hrajes.... tak je zásadni stavět, moc neútočit.... ale hlavně ukazovat na ostatní... co si nevyhadas to nemas

13.9.2012 23:16:23

souhlas
Mám ten samý pocit jako elenistar, ale zase někdy potěší někoho dobít i za cenu vlastní prohry.

14.9.2012 09:52:16

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Londýn
Jízdenky, prosím!: Londýn
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas