Settlers: Zrod impéria - Atlantida

xxxxxxxooo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - Atlantida - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Settlers: Zrod impéria
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak jsem v pátek měl možnost vidět Atlanťany v akci. Kvůli tomu, že Eyron neumí polsky, jsem teda musel hrát za Japonce (Portalove měli některé decky v polštině), ale sledoval jsem je důkladně;) Nový národ má k dispozici technologie, tedy žetony, které dokážou posílit efekty karet (produkují více, jdou aktivovat vícekrát). Mají také do základu 3 žetony obran, protože je jasné, že soupeři po nich půjdou. Další tyhle žetony může získat a získat může i žetony, které při aktivaci karty přinášejí body. Atlanťan musí nahrát hodně bodů v průběhu hry, protože na konci hry se mu potopí jeho frakční lokace a nepřinesou mu žádné body.
Po jedné hře těžko hodnotit, ale vypadá to, že ostatní hráči budou muset Atlantidu řezat, protože když se rozjede, tak má brutální možnosti. Eyron se přímo topil v surovinách. Na druhou stranu musí Atlanťan nutně stavět komba na hrabání bodů ve hře, protože stavění jeho vlastních lokací mu body nepřinese...
Celkově mi nová frakce přijde zajímavá a o hodně jiná, než ty stávající. Uvidíme, s čím Ignác vyrukuje dále, má prý namyšlený rozvoj hry na tři roky dopředu;)
24.5.2015 22:17:10

aneken
Díky za report :-) Tak nějak tuším co si minimálně tři roky budu kupovat :-)

Atlanťanům lze bořit frakční budovy?

Mají lokace, které umožňují parazitovat na lokacích soupeře (tedy něco jako Egypťani a jejich Chrám boha Ra?)

Žetony technologie – jsou myšleny jako suroviny? Tedy můžeš získat lokaci, která ti je produkuje (případně je Atlanťan má už na stéle národa)? A můžou s nim pracovat ostatní národy?

25.5.2015 08:54:36

tarnow
Bořit jim frakční budovy nejde...
Lokace jsme neprotočily všechny, ale neviděl jsem tam takovou.
Jo, ty žetony jsou produkované budovama a mohou je získávat i další národy, pro které budou v rozšíření také karty;)

25.5.2015 17:02:43

cena
Jak bude cca cenově vypadat to velké rozšíření?

25.5.2015 19:26:16

tarnow
No doporucena cena je 25 eur pro Evropu, coz je dneska cca 700, ale budeme to zkouset tlacit dolu, co to pujde...

26.5.2015 00:17:18

aneken
Ahoj, někde jsem zahlédl na netu informaci, že toto rozšíření vydají Rexhry ještě letos v češtině? Je to opravdu tak? A je znám blíže už termín vydání (měsíc)? Díky

19.9.2015 15:42:44

Greyhound
Atlanťané odešli do tisku začátkem září, nebudou-li žádná zdržení, tak reálný je plus mínus konec října (tiskne se v Polsku, tak odpadá zdlouhavá doprava).

19.9.2015 17:37:09

Morthe
To je super zpráva, hra baví a na rozšíření se těším, soudě dle videí na Youtubu to hodně hru změní :)

19.9.2015 18:38:22

...
už je konec listopadu tak jak to vypadá s vydáním?

a rozšíření Proč nemužem být kamarádi :-) vyjde kdy?

24.11.2015 15:35:12

morpheus
Portal polskou verzi plánuje na třetí týden listopadu. Tak snad nějak tak.
http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp-content/uploads/2015/10/portalowy-plan-599x1024.jpg

24.11.2015 18:39:56 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Tak jsme si zahráli první hru a fakt si nejsem jistý, že jsme hráli dobře:) Já za Egypt jsem skončil na myslím pěkných 63 bodech, normálně bych to označil za dobrou hru. Manželka s Atlanťany měla 91! Třeba už na začátku druhého kola měla 2 produkční budovy se základními technologiemi a Maják (taky s žetonem), takže vyfasovala 6 lidí, to mi přijde opravdu dost silné:) A takových kombinací tam bylo víc. Ne že bych jí to nepřál, ale mám silný pocit, že jsme něco dělali špatně...

25.12.2015 20:47:45

první dojem
přijde mi to strašně drahé ... 700?!? WTF...

25.12.2015 21:42:24

cena
Tiež som rozmýšľal o cene, ale v porovnaní s originálom mi to prišlo veľmi drahé, tak som to neobjednával. Uvidím časom.

25.12.2015 23:25:12

herald
63 bodů za Egypťany není úplně špatné, ale dá se vyždímat víc. Ještě potrénuj ;-)
Jinak u nás taky drtivé vítězství Atlanťanů, ale ještě ve 4. kole to tak nevypadalo...

26.12.2015 00:15:04

více hráčů
v pár příspěvcích tady padly informace, že hra je "namyšlená" na pár let dopředu

neví se, jestli se bude zvětšovat počet hráčů např na 1-5 nebo 1-6

díky za info

26.12.2015 21:09:38

simmons
Co ti brání hrát už teď v pěti?

26.12.2015 23:00:59

#5C4RL37
hru neznám, zjišťuji si informace okolo, protože bych si ji rád koupil (dle popisů a recenzí mi z toho vycházi pro mě oddechové "euro budování")

na počet hráčů jsem se ptal, protože Settlers: Zrod impéria uvádí 2-4 hráče a Atlantida 1-4

27.12.2015 09:27:27

simmons
Limitováno je to asi hlavně počtem dostupných frakcí. Odvozuju od 51st state. Snad někdo odzkouší a dá vědět.

27.12.2015 09:43:43

5 hráčů
S Atlantidou by se mělo dát hrát v 5 hráčích. Aspoň tak je to napsáno v pravidlech rozšření i když to v nich zároveň s ohledem na delší prostoje mezi tahy není doporučováno.

27.12.2015 11:06:58

simmons
Hlavně základní Settleři jdou taky hrát sólo.
Jdu to napsat do vlákna k opravám.

27.12.2015 14:32:27

simmons
No letos vyjde nová frakce a půjde to teoreticky hrát v šesti;) Ale osobně bych se držel těch čtyř, i když už s Atlantidou to v pěti jde. Přece jen v pěti tam bude dost downtimu...

31.12.2015 20:38:38

Překombinovanost
Musím přiznat, že Atlantida jako frakce mě hrozně zklamala, oproti ostatním je strašně nepřehledná (furt kontrolovat kde mám jaký žeton technologie) a je to hrozně počtářské (mám žeton technologie a bodovací žeton na budově, která říká, že za postavení hnědé budovy získám bod a zlaťák, získávám tedy za každou hnědou budovu 2 zlaťáky + 4 body) na začátku těžkopádný rozjezd, neboť Atlantida nemůže zbořit budovu pro suroviny - nebere meče, naopak páté kolo je hrozně vleklé a překombinované, ve více hráčích, kdy je Atlantida preventivně řezána, je to asi mnohem lepší, ale ve dvou je vyloženě přesílená.

Co se týče ostatních karet, tam jsem mnohem spokojenější, frakce ze základu získali zajímavé karty, i jejich výkonnost šla však velmi nahoru, hry jsou delší (je více možností co dělat, dobere se více karet) a bodově jsou na konci o 20 - 40% větší zisky než s pouhým základem, v základu se mi během snad 40 ti her povedlo jen 2x pokořit 100 bodovou hranici, s rozšířením Atlantida 100 bodová hranice padne snad v každé druhé hře.

Každopádně se těším na dvojici malých rozšíření, především se mi líbí možnost stavět si frakční balíčky hned zase jinak, takže budu moct každý deck zaměřit třeba na tři různé způsoby, což opět získá na pestrosti hraní, když se střetnou třeba Japonci zaměření na trojkové série proti Římanům, zaměřeným na maximální zneužití žetonů technologií.

Nechápu však budoucí vývoj hry, s Atlantidou dostali všechny frakce budovy zaměřené na technologii Atlantidy, s Aztéky dostanou všechny frakce budovy se zaměřením na jejich technologii (+ by je měla tedy dostat i Atlantida) s další frakcí je dostanou opět všechny (+ Atlantida a Aztékové) což tedy předpokládá stále více a více karet ve velký rozšířeních a stále více nových "surovin" ve hře, osobně bych uvítal klidně "normální" frakci, která nepřinese nové žetony, suroviny ale bude pracovat jen s tím, což už je dostupné nějakým inovativním způsobem. (bonusy za propadlé suroviny, bonusy za nahrazování frakční budovou určitý typ běžných budov, bonusy za shromažďování surovin během hry - byť něco podobného dělají Japonci, bonusy za placení určitých surovin, bojový kočovný národ se schopností obsazovat na stálo cizí frakční budovy - modifikace silného egyptského chrámu boha Ra, určitě se toho dá ještě dost vymyslet s pouhými základními mechanikami bez přidávání zcela nových věcí)

9.2.2017 10:42:29

Vybíráme z Bazaru

Obleva
Obleva
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas