Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MeepleSource

Na MeepleSource vyjde pár zaujímavých vecí pre Scythe aj jeho rozšírenia, mňa zaujali mince (50$ a 2$) a realistické tokeny. Možno ak by sa nás našlo viac, stálo by za to objednať aj odtiaľ. Poštovné vychádza tak cca 22€, keby sme sa spojili tak 4-5 bolo by celkom v pohode. Nepridal by sa niekto? :)

EDIT:
https://www.meeplesource.com/products.php?posted=1&nobox=true&filter=scythe
2.5.2017 23:07:43 | Upraveno autorem (porovnej)

upgrade
Ono to vypadá fakt parádně, hned bych vzal mince i ty realistický suroviny, ale peněženka by asi zaplakala.. ve výsledku by to bylo dražší jak samotná hra a to u mě (zatím) neni uplně žádoucí jev.. třeba časem až opadne "hype" a šli by s cenou dolů.. kdo ví :)

2.5.2017 23:55:38

meeplesource
mam odtial uz asi vsetko, okrem realistickych tokenov a potlacenych panacikov.
Vyborna stranka, aj kvalita :-) dodacia doba 10 dni.

3.5.2017 05:03:43

Poštovné
Zkusil jsem si do košíku dát rozšíření, plán a power dials a poštovný mi to počítalo na 50 USD. Tím pádem nejspíš ani nemá moc smysl skládat se ve více lidech, protože čím víc věcí v objednávce, tím vyšší poštovný.

Ledaže by to někdo dokázal z US dostat do ČR levněji, vím, že existují nějaký takový služby, ale nemám s tím zkušenost.

Každopádně když někdo vymyslí, jak srazit cenu poštovného tak na 5 USD na osobu, tak jdu do toho.

4.5.2017 11:31:06

Poštovné u těch malých věcí se nezvedá násobně
Zkuste si dát do košíku několik těch menších věcí - v tom případě se poštovné sice zvedá, ale ne násobně. Ovšem u toho rozšíření, nebo plánu to neplatí, protože to jsou velké věci.

Až ty drobnosti v červnu vyjdou, tak si tam asi budu něco objednávat. Myslím, že čím víc těch drobných věcí, tak tím to poštovné bude nižší.

4.5.2017 11:35:52 | Upraveno autorem (porovnej)

DPH a clo
Pozor na DPH a clo

4.5.2017 12:04:45

Clo jsem nikdy neplatil ...
... a DPH podle toho jak se u nás na celnici vyspali úředníci. Někdy jo a někdy ne.

4.5.2017 12:50:44

clo
nad nejakou castku je DPH a nad nejakou clo, ted nevim presne ty castky, bylo to tady rozebirany uz v nejakych vlaknech. ja mel hru nad 20euro a uz dph platil vcetne poplatku poste, celkem palba

4.5.2017 13:22:27

CLO
...Koumes731 má pravdu v tomto... na SK je to tak, že musíš doložiť doklad o platbe a z toho doloženého si pripočítajú 21%. Blbé je aj to, že niekedy (stalo sa mi) rozbalia balík prehádžu to, dajú do nejakej inej krabice (raz mi to dali v krabici od topánok Baťa Žilina prelepenej páskou Colná Polícia!!!) s tým, že "kontrola či tam nie je niečo 'navyše'..." celkom ma to odrádza teraz :-/ asi pohľadám nejakú ich EU friendly pobočku :D

4.5.2017 14:13:38

dph+clo
Do 22e osvobozeno od dph+cla

Do 150e se platí dph ,osvobozeno od cla

Nad 150e se platí dph+clo

Dárek osvobozeno od dph+clo

Pozor do výpočtu se započítává i poštovné.

4.5.2017 15:03:51

dph+clo
Před 10 lety,kdy klesl dolar pod15kč nastal obrovský boom nákupů v USA, osobně jsem měl adresu v Kalifornii ,kde mi spojovali více balíků do jednoho a přeposílali do ČR.
Limit pro dph byl v té době 150e. Mám pocit ,že na 22e to snížili v roce 2010.

4.5.2017 15:07:55

Přeposílávací firmy
Máte někdo zkušenosti s nějakou přeposílávací firmou, např. http://www.shipexus.cz/ ?

4.5.2017 15:14:56 | Upraveno autorem (porovnej)

usa
Já používal přes 4 roky bez problémů

zasilkovasluzba.com

4.5.2017 17:06:02

usa
Přes 300 balíků v usa ,přes 100 poslaných do čr bez jediného problému.

4.5.2017 17:10:32

Bastacka
ale v čom sa to líši? Platíš cenu poštového na základe veľkosti balíka ale od cla aj tak nie sme oslobodený, či?

5.5.2017 15:39:31

postovne, clo
rozsirenie hry si predsa kupis aj tu, detto rozsireny herny plan som kupil pred necelymi dvoma tyzdnami v Prahe + ulozenka na SK.

Power dialy, kovove mince, karty a pod z meeplesource mam a uplne v pohode
Samo ziadne clo platis nebudes, sanca je asi 0,0000005% ze to otvoria, balicek je maly, lahky v cene cca 50€ a pre colnikov tym padom nezaujimavy - fake tenisky ci 8k televizor v nom nie su :-)

5.5.2017 16:49:09

Power Dials
Ahojte, chcel by som objednať počítadlá moci pre Scythe aj do rozšírenia 3 + 2 (Promo, ktoré nie su v klasickej krabici).

Dajú sa objednať len z Meplesource,... Alebo aj niekde u nás za s lepším poštovným...

Ďakujem

5.1.2018 15:50:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@padan
V Evropě například https://www.bgextras.co.uk, ale zkus se zeptat v nějakém našem e-shopu jestli by ti to neobjednali u evropského distributora Scythe a aby ti napsali i cenu.

5.1.2018 16:19:49

padan
Taky bych měl zájem. Napiš pls, co jsi zjistil. :)

5.1.2018 23:50:26

BGextras
prikláňam sa (po nejakých tých skúsenostiach) ku krenovi - https://www.bgextras.co.uk je web, kde je to naozaj lacné, rýchla doprava, nikdy v živote mi to nepreclievali - super. Jedinú vec kt. by som od nich nebral, je Legendary Box, lebo kvôli rozmerom je poštovné (mierne povedané) astronomické :)

7.1.2018 10:43:30 | Upraveno autorem (porovnej)

BoardGameExtras
Tento obchod také doporučuji - poštovné je nižší než z MeepleSource. Výběr, alespoň co se týká doplňků ke hře Scythe, totožný a jelikož se obchod nachází v UK, která je ještě stále součástí evropské celní unii, tak se neplatí ani clo ani DPH. Jinak poznámka k zásilkám ze zemí mimo EU - do hranice 22 eur, pod kterou se neplatí ani clo ani DPH se počítá i poštovné, pokud se nejedná o základní poštovní službu (což se většinou nejedná).

8.1.2018 08:57:28

BGextras

taky doporučuju BG extras, mám od nich vše promo do Scythu, co mi chybělo, poštovné ok (oproti Meeple source cca 4x méně)

8.1.2018 09:35:42

Vďaka
Díky moc,

Aj mne BGExtras vychádza cenovo najlepšie... Nakoľko meeplesource, hoc lacnejsie ale poštovné je teda riadne a keď skúsim objednať vic kusov, poštovné narastá...

13.1.2018 19:53:23

Vybíráme z Bazaru

High Frontier 4 All (ENG, nový, ve folii )
High Frontier 4 All (ENG, nový, ve folii )
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas