Scepter of Zavandor, The

xxxxxxxooo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Scepter of Zavandor, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy, strategická, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Lookout Games
Z-Man Games
Autoři: Jens Drögemüller
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy k pravidlům

.
28.8.2012 13:37:00

pár dotazů po přečtení pravidel
Může se koupit ohnivý kalich i dřív než mám 4. úroveň ve znalosti ohně?

Jak hrajete prodej krystalů? V pravidlech je, že se prodávají za polovinu ceny zaplacen při nákupu. To si tu cenu pamatujete, někde píšete, nebo jste zavedli nějaké méně kostrbaté pravidlo?

28.8.2012 13:43:36

Tharr
Ohnivý kalich si můžu vydražit dříve. Stejně tak i ostatní karty mohu dražit, pokud na ně mám "peníze".

prodej a nákup krystalů (kulatých žetonů) se řídí tabulkou, která je na hrací desce hráče pod nápisem Wisen uber.... Podle toho na jaký znalostní stupeň jsi dosáhl ("stufen 0-4), podle toho se podíváš k jednotlkivým drahokamům na jejich cenu. V tabulcce je plná cena, takže prodej musíš vydělit dvěma. Nic si tedy pamatovat nemusíš.

Musím podotknout, že jsem jazykový analfabet, ale není potřeba u této hry žádné přelepování. Po první hře už je všechno jasný. Budu akorát vkládat tahák na ty artefakty. Aby byl přehled co který dělá a jak si pomáhají. To so fakt nepamatuju. Mám odehrané zatím 2 hry. Je dobré mít kam nakouknout, protože ty artefakty jsou poměrně důležité. Dávají mimo různých slev a bonusů také vítězné body.

28.8.2012 14:10:48

Pamir
Nákup je mi jasný. U prodeje je ale v pravidlech psané že se dostane polovina zaplacené částky ne polovina akualní ceny.

28.8.2012 23:26:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Tharr
Mám ještě jedny pravidla a z nich jsme to pochopily a podle nich jsem to napsala. Myslím že bych si také nezapamatovala kolik mi stály při koupi. Je to nelogické. V těch "mojich" pravidlech, je u prodeje drahokamů je navíc tato věta: Schopnost zlevněné drahokamy cenu snižuje, a to jak za nákup, tak za prodej... Je dobré mít oboje pravidla. Je tam více takovýchto záludností. Posílám odkaz

http://deskovehry.cz/index.php/Zepter_von_Zavandor

29.8.2012 07:57:07

Pamir
Je to logičtější. Též jsme to tak hráli. Dik za odpovědi.

29.8.2012 08:07:04

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra pro 2 hráče
Escape Room: Úniková hra pro 2 hráče
Akt. cena: 80 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas