Sator Arepo Tenet Opera Rotas

xxxxxxxooo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Sator Arepo Tenet Opera Rotas - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: není
Vydavatelé: Scribabs
Autoři: Enrico Pesce
Federica Rinaldi
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Má někdo zkušenosti s touhle hrou? RBX mě s ní docela zaujal, ale scháním další informace.
9.11.2010 21:53:20

tomasV
a jaké informace bys chtěl vědět? já to hrál tedy jen jednou v essenu (s rbx, sydem a zeusem) a všem se nám to líbilo. Pravidla jsou poměrně jednoduchá, ale dá se tam dost vymyslet-jednak vymýšlet nejvýhodnější cesty pro sebe a pak to taky komplikovat protihráčům. Ovšem velkou výhodou je prostorová představivost, pak můžeš hezky domýšlet co kam posunout či orotovat. A zahrané je to do hodinky, řekl bych že po pár hrách i podstatně rychleji. Pěkná hra.

10.11.2010 15:19:38

Sator Arepo Tenet Opera Rotas: Malleus Maleficarum
Tak jsem si pořídil a s přáteli otestoval Sator Arepo Tenet Opera Rotas: Malleus Maleficarum (revize hry z 2015 + rozšíření).
Po první odehrané hře následovala odveta a hned potom další, kdy jsme již přibrali i rozšíření. Bylo kolem toho hodně křiku, pláče a emocí, ale všichni jsme se pořádně bavili. Rozšíření hru určitě hodně zpestřilo, ale také dvojnásobně natáhlo.
Hra byla zábavná, i když člověk zrovna nevyhrává, což je obrovské plus. Také byla plná nečekaných zvratů a svinění. Hráč plný prokletí, s polovinou akcí než ostatní a ještě s menším počtem karet na ruce chytrou hrou málem vyhrál (o jeden tah).
Za mne i ostatní (s rozšířením) maximální hodnocení.

18.11.2015 10:45:13

Rozšíření
Prosím Tě, co přináší rozšíření rozšíření? Já mám základní variantu.

18.11.2015 11:54:30

Rozšíření
* vyhodí se nějaké kostky (a jejich karty) a místo nich se dají jiné, složitější tvary. Ty jsou unikátní pro každého hráče. Samozřejmě se přidají i jejich karty.
* dva nové druhy karet Incertus Movet - pohni s jakoukoliv, na které je kniha/na které je akolyta.
* nové balíčky pro každého hráče (původní Liber Fidei se odloží)
* nové pravidlo pro chrliče (vyložení je volná akce kdykoliv + bonus)
* hlavní změna ČERNÝ MNICH - nový mechanismus, který z toho udělá tu pravou hru. Mnich sbírá vlastní černé knihy, má dva způsoby jak proklít hráče. Kletby ubírají počet akcí a lze se jich zbavit buď zahráním Maleficarum karet (2) nebo vynecháním tahu (5).
* karty Maleficarum (ty místo liber fidei) lze hrát pouze pokud si dám sám sobě prokletí (2) nebo že se dvou starších(!) prokletí zbavím (v tomto případě si člověk snižuje limit karet v ruce, nezvratně)

Rozšíření hru prohloubilo, ztaktizovalo, víc se prasí a přemýšlí. Z toho plyne lepší zážitek ze hry, ale také větší náročnost na hráče a tedy prodloužená hrací doba. Třetí hra (první s rozšířením) nám zabrala minimálně stejně času jako ty dvě předchozí.

http://jankie.kvalitne.cz/Temp/sator.jpg
(nový herní materiál)

Hru mám úplně novou, snad jsem to popsal správně a jasně. ;-) Ještě mne napadlo, že velkou změnou je, že je možné hrát i v tahu soupeře.

18.11.2015 12:30:32 | Upraveno autorem (porovnej)

pls kde si to kupil?
a ak dobre chapem podla obrazkov je to jazykovo nezavisle pri hre, mam pravdu?

18.11.2015 12:49:58

Kde koupit
Já to mám ze společné objednávky Zatrolenců z Francie. Vyrobeno v Itálii. V ČR jsem to nikde neviděl. Také jsem bohužel pro tebe neviděl rozšíření samostatně prodejné (ale nehledal jsem). Já to mám v jedné krabici. Návod to pak nebere ani jako rozšíření, ale spíše jako dvě varianty hry.

Kromě návodu je hra jazykové nezávislá. Případné nápisy jsou v latině, ale pouze kvůli atmosféře. My tedy měli u stolu výhodu - hráče studujícího latinu.

A kdo si nevšiml, název hry lze číst na krabici ve všech 4 směrech. ;-)

https://boardgamegeek.com/thread/1409765/malleus-maleficarum-expansion
(možná bude něco tady, název rozšíření je Malleus Maleficarum)

18.11.2015 12:57:16 | Upraveno autorem (porovnej)

...
velmi pekne dakujem za rychlu a vycerpavajucu odpoved

18.11.2015 13:40:04

...
Není zač. Jak jde asi poznat, jsem ze hry nadšený. :)

(a až teď jsem si všiml, že na rozšíření a jazyk se ptal někdo jiný)

18.11.2015 15:13:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fleet the Dice Game vč. rozšíření Dicey Waters
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas