Santorini - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Spin Master Ltd.
Roxley Games
Autoři: Gord!
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve třech

Taková úvaha:

Hra ve třech hráčích má jeden problém: může nastat situace, kdy jeden hráč musí rozhodnout, který ze soupeřů vyhraje. Je to ovšem, myslím, menší problém, než by se mohlo zdát.

Mluvím o hře, kde jsou hráči rovnocennými soupeři a nikdo nedělá elementární chyby.

Vpodstatě mohou nastat dvě situace, kdy je hráč A krok od vítězství a hráč C to musí řešit.

1) Hráč B situaci řešit může, ale nechá to na C a ještě si jde za svým vítězstvím.
Teď je hráč C před dilematem, zda svou nečinností nechá vyhrát A, nebo hráči A ve vítězství zabrání a tím, pokud A nemá možnost řešit situaci s B, vyhraje B.
Osobně zastávám názor, že tady má C jednoznačně nechat vyhrát hráče A.

2) Hráč B nemůže hráči A zabránit ve vítězství, ale hráč C může. Tady asi hodně záleží na konkrétní situaci, ale já jako hráč B si v této situaci, dávám velký pozor, abych hráče C nepostavil do stejného dilematu, jako v bodě 1), proto se snažím zahrát tak, abych pro příští tah zaměstnal hráče A a tudíž po mém tahu hráč C bez obav o brzkou prohru mohl hráči A zabránit ve výhře.

Co si o tématu myslíte vy?
4.2.2019 14:45:33

Hra ve třech
Dneska jsme to hráli ve třech a musím souhlasit se vším, co bylo napsáno. Hra trvala poměrně dlouho (ve dvou bychom za stejný čas odehráli tak tři hry) a navíc byla hra dost nepřehledná a připadá mi, že dost ztratila drive.

Na té hře je zkrátka vidět, že je to hra pro dva hráče a hraní ve třech je spíš znouzectnost. Ve dvou si ji jako filler kdykoliv rád zahraju, ale ve třech už ji hrát nechci.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

24.2.2019 18:52:50

Vybíráme z Bazaru

Journeys in Middle-Earth - Villains of Eriador
Journeys in Middle-Earth - Villains of Eriador
Akt. cena: 10 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas