Samurai Swords - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Michael Gray
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oziveni vzpominek

Tuhle hru jsem hral naposledy pred mnoha lety, protoze ji nevlastnim a nas tehdejsi herni guru se zasobou spousty skvostu z 80. a 90. let se z komunity stahl. Na ebayi ta hra byva, ale nejak to nechteji posilat do Cech, nicmene jestli me pamet nesali, tak nekdo (myslim, ze to byl Vlaada) naprogramoval verzi pro hrani po webu. Zkusil bych se dopatrat, kde je ji konec a rad bych ozivil vzpominky, pridal by se nekdo?;) Pravidla jsou na Geeku, sam se priznam, ze moje vzpominky jsou spise na zazitky s hrou a pravidla si totalne nepamatuju, ale to by se dalo nastudovat:) Mozna bych to ale nechal az na dobu po Essenu, zkusim se tam po hre podivat. Ale v Evrope stoji klidne i 100 eur a to se mi moc davat nechce...
5.10.2010 23:49:50

aneken
Mám ji doma od prázdnin :)). Ale ještě jsem na ni nešáhl, není čas. Nadchlo mě to zpracování. Pokud najdeš tu webovou verzi, tak bych to zkusil :) ... dej pak vědět.

6.10.2010 08:22:15

Samurai
Tohle si pamatuju, když jsem hrával Magic, tak to onehdá myslím někdo měl na GameConu a my na to s kamarádem čuměli jak na zjevení :)

6.10.2010 09:09:30

Tangram
No tak kvuli tomuhle bych nekdy uvazoval i o navsteve Olomouce:)

6.10.2010 15:28:10

aneken
No tak já nastuduju pravidla, Ty zkus najít ten online modul a po Essenu se domluvíme na dalším :)). Já jsem na to četl jenom samou chválu a ty figurky samurajů mě prostě uchvátily takže jsem to musel mít doma :).

6.10.2010 19:07:45

Tangram
Hra mě teda taky zaujala, cece kde si ji prosim te sehnal? :-))

7.10.2010 13:42:33

divisek3
BGG, prodával ji jeden člověk z Německa. Ale cena kolem 2000,- jak psal Aneken. Ale kompletní, ve skvělém stavu i s pár komponenty navíc.
No teď je tam zase kousek za 60 liber z Anglie. Tak neváhej :)

7.10.2010 14:22:40

Tangram
Je to hodne dobre, diplomaticke, interaktivni, bojove:) Navic dostatecne komplexni.

7.10.2010 15:19:31

Tangram
Ouu to je zas peněz.. Ale vypadá fakt skvěle.. Akorád zas ty pravidla v aj.. To bude oříšek :-) Každopádně dík za info, mrknu na to..

7.10.2010 21:54:44

Vlastní výroba
Asi před 5 lety jsem uvažoval o vlastní výrobě. Našel jsem i figurky:
http://www.gosfordhobbies.com.au/shop/product.php?productid=6706

Dělá to Zvezda - takže jsou docela kvalitní a pěkné.
Akorát mě tehdy zastavila jednak cenová kalkulace, která vycházela přes 2000 jenom za figurky a jednak fakt, že bych je musel nabarvit, na což jsem levý. Ale možná jednou...

8.10.2010 10:47:45

tacud
Zvezda dělá velice pěkné figurky samurajů, taky jsem je už několikrát obhlížel. U nás se dají sehnat v jednom tuším pražském shopu (Bílek modely). Ale když se to dá koupit za cenu kolem 2.000,- tak asi vlastní výroba nemá smysl :).

8.10.2010 11:28:18

RE: Tangram
U nás je těch možností sehnání víc, ale stojí to zhruba stejně. Je potřeba 15 setů, takže ta cena dost poskočí.
V Moskvě to vyjde na polovic, ale zase jsem nepřišel na způsob, jak to z tama dostat sem...

8.10.2010 11:53:36

A je doma:-)
Tak jsem nakonec neodolal a hru sehnal.. A musim říci, že provedení mě nadchlo.. Vypadá to fakt suprově, řekl bych, že to předčí provedním i spoustu nových her.. Akorád přelousknout ty pravidla.. Asi někdo nepřekládá k této hře?

21.10.2010 18:24:11

divisek3
Překládat nebudu, ale gratuluju. Myslím, že tahle hra je velice dobrá volba :).

21.10.2010 20:21:34

HMM
to vypada ale hodne masakrozne !

21.10.2010 20:58:21

Dojmy po letech
Tak jsme to vcera zahrali a ja si ozivil sve takrka detske vzpominky;) A hra se mi porad moc libi. Jen jsme teda nasekali desne moc chyb. To snad ani nepamatuju, ze bych hral partii s tolik chybama. Ja sam treba jednu fatalni, kdyz jsem si spatne zapamatoval pravidlo o vyuziti roninu, coz me stalo pro me rozhodujici bitvu. A vlastne i zakladni setup se mi uplne nepovedl, moc jsem tristil sily. Ale i krome me se ve hre objevilo nekolik nesmyslu, treba utok jednoho hrace na mou silnou streleckou armadou, kterym jsme se oba vycerpali ve druhem kole a ja ztratil jednoho sveho vudce (nejde nahradit a hrac ma jen tri). Vyhral kamos, ktery si v poklidu na severu budoval sve imperium a vubec nikdo na nej neutocil, coz bylo zvlastni. Pak uz mu stacilo jen eliminovat dlasiho hrace a prevzit jeho provincie, coz mu dalo dost provincii k vitezstvi. Uz se tesim, jak si to nekdy zahraju znovu a tentokrat snad poradne;).

30.12.2010 11:04:11

samurai
Mě přišlo, že ta hra je v základu hrozně jednoduchá, na to co všechno by se tam dalo dělat. Na BGG je spousta návrhů jak to rozšířit a vybalancovat. Stálo by za to udělat si set house rules, možná přidat alternativní konec (než počet provincií), možnost nějak oživovat Daimyo.....

30.12.2010 13:29:11

brambor
To je tim, ze je to skutecne uz pomalu dedecek mezi hrami;) Ale mas pravdu, taky smejdim po geeku, co vse by se do toho dalo zakomponovat. Do Zatroconu to dam nejak dohromady, jestli jedes, muzem to testnout tam, jinak se muzem domluvit zas nekdy v Praze, pokud se ti to libilo;)

30.12.2010 13:44:48

Vybíráme z Bazaru

Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas