Sake & Samurai

xxxxxxxooo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Sake & Samurai - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Albe Pavo
Autoři: Matteo Santus
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Do posledni kapky sake

Pravidla:

http://www.albepavo.com/SAKE/sake_download-en.html
8.9.2011 21:11:27

Kdo se tesi se mnou? :)
Od tvurcu Munera: Familia Gladiatoria nova partry hra

Neni nad to, popijet sake a pritom vykydlit par kamaradu ;)
Karty vypadaji luxusne, motiv hry je presne muj salek kav... sake ;) urcita davka strategie taktez pritomna a kdyz nekdo umre, tak se jako ziznivy duch snazi sejmout ty ostatni (takze zadne cekani jako v Bangu nedejboze Runeage)

Tez uz jenom zbyva se optat, jestli to nekdo doveze k nam?

8.9.2011 21:28:40

Fufoon
Ajaj, jsi me dost nalakal. Munera je moje srdcovka a Matteo je fajn, takze tohle je pro me must have;)

8.9.2011 22:22:18

ohlasy
Hrál někdo? Jaké to je? Pro kolik lidí ideální? Plánuju, že si to pořídím k vánocům, tak bych k tomu ještě potřeboval nějaké ohlasy :-)

29.11.2011 19:07:02

Sake
Nejhorsi hra Essenu. Tvurcum se podarilo udelat horsi hru nez Bang - prekombinovane, dlouhe, umele naroubovany mechanismus zabranujici eliminaci. Fuj.
Btw - ja to hral u stanku Cranio Creations a ti Muneru nedelali pokud vim.

29.11.2011 20:36:02

to Sydo
Myslis, ze by jsi to mohl prosim trochu rozvest ? Taky mne zajima jestli to stoji za to ? Proc to je prekombinovane, jak dlouho trva hra, co to je za zabranujici mechanismus ? A hravas casto Bang a bavi te ?

29.11.2011 20:54:04

mrhappy
Nenavidim Bang :) Tahle hra vypadala zajimave, ale jak zacali vysvetlovat pravidla, na tvarich se nam objevil vyraz desu, kdyz jsme zjistili, ze je to prevleceny BAng. Kdyz te zabiji, v podstate se nic nestane, jelikoz hrajes jako duch, tudiz je hra v podstate o nicem. Bang je alespon svizny, tohle se tahne do nekonecna, ma to spoustu zbytecnych pravidel (prave detaily o duchach). Kdyz uz to vypadalo ze je konec, autor prisel a rekl - ted jeste vy dva musite hrat dal a dat si souboj. A to jsme s jekem prchali :)

29.11.2011 21:09:04

mrhappy
No vyhledem k tomu, ye sydo pise "jeste horsi nez Bang", tak si Bang asi moc neuziva;)

29.11.2011 21:09:59

sydo
Delalo to Albe Pavo, stejne jako Muneru. Cranio jim to jen vzalo na svuj stanek do Essenu...

29.11.2011 21:22:11

Uz vim
O me tam tak stvalo. Ruzne stupne ozralosti prodkuzuji hru a nijak ji neobohacuji. Navic lze hrat pouze dve karty za kolo a spousta efektu zahazuje karty souperum, takze vetsinu casu stravis doplnovanim karet a ne utoky. Na Papire to vypada zajimave, ale skutecnost je jina.

29.11.2011 21:25:13

Aneken
Aha, ja si rikal, ze by me mi oblibenci Cranio tak sekli :)

29.11.2011 21:28:16

sydo
No oni na geeku naopak nekteri hraci zas naopak psali, ze hre moc nepomohlo demo od Cranio v Essenu;) Ja sam to budu hrat teprve tedka o vikendu, ale jsem na to zvedav...

29.11.2011 21:55:07

Aneken
Pak sem napiš, jak se ti to zdálo. Rád bych slyšel nějakou nezaujatou recenzi. :o)

Hledám nějakou alternaci k BANGu, protože ho hrajeme doma většinou poslední 2-3 hry před rozchodem nad ránem. A BANG mi ne úplně vyhovuje v tom, že mrtvoly se můžou leda tiše opíjet, zatímco Saké se tváří, že i po smrti hraješ dál. Takže dík.

30.11.2011 10:16:48 | Upraveno autorem (porovnej)

sake
hral jsem v essenu se Sydem tak snad ti nebude vadit nazor ktery nebude tak objektivni jako Anekenuv.
BANG mam rad, prijde mi jako zabavna rychlovka. kdyz umru tak je rychle po vsem. nazor na sake v rychlosti v heslech

+ tema
+ grafika

- duchove po smrti je tragicky mechanismus, je lepsi nic nedelat nez zdrzovat. duchove navic utoci je na sake a ne na zivoty,, takze hru neurychli
- duchove maji zhruba moznost neudelat nic nebo prave jednu konkretni akci. prijde mi jako ze hraji za autimatickeho hrace (v zasade moznost jednoho utoku nekam, ubrani vzdalenosti nebo presun sake, ale mate prave jednu moznost ktera se v zasade nahodne vylosuje)
- velice rychle prijdete o vsechny karty a vzhledem k tomu ze se hraje kazdy sam za sebe tak utoceni naslabeho hrace je jasna volba, tohle je pekne reseno v bangu tymy. casto se provadela akce liznuti a nicnedelani.
- mel jsem pocit male rozmanitosti karet.

30.11.2011 15:38:18

Falco
Díky za tvůj pohled. V zásadě jsem nevolal po názoru přímo a pouze od Anekena, ale raději od někoho jiného, než od Syda, který k tomu napsal jen, že je to ještě horší než BANG, který nenávidí. :o)

Takže zhodnocení od tebe, který píšeš, že máš BANG rád, beru jako objektivnější (subjektivnější mým směrem). Zatím zůstanu nerozhodný - téma a grafika jsou plusy, pro které bych se dal přesvědčit ke hře já, ale mí spoluhráči jsou na tom trošku jinak a zrovna tohle jsou u nich jen nevýznamné znaky hry.

30.11.2011 21:16:03

Hike
Jeste bych dodal:

Libil se mi system vzdalenosti, kdyz samurajove k sobe delaji "kroky" kdyz se priblizim o jedna k hraci vlevo tak se o jedna oddalim od hrace napravo.

Hlavni neduh hry ktery me odradil je ta sprava karet. Hrali jsme to myslim v sesti nebo pet a max karet co muze mit hrac na ruce jsou 4. Dve muzes zahrat za kolo tudiz ti dve zbydou na obranu, v pripade ze mas stesti a obe jsou obranne tak se ubranis max 2 hracum (nebo se ubranis jen castecne) dalsi zasah ti jiste pujde do zivotu a instant kill je velice jednoduchy. Zbytek mechanismu byl relativne ok, hru jsem hral jednou a pravda ze ten kdo nam ji vysvetloval v tom take misty nemel uplne jasno.

Ve finale hra vypada zajimave, ale neuchvatila me natolik ze bych ji vymenil za bang :). (musel jsem se jeste lehce vykecat, protoze uz nepisi z mobilu :) )

1.12.2011 00:00:56

Vybíráme z Bazaru

Last Bastion
Last Bastion
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas