RuneWars: Miniatures Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

RuneWars: Miniatures Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Henning Ludvigsen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdo si chce zahrat

Zdravim, pristi utery nam konecne tato hra pride. S kamaradem v OD bude studovat pravidla a skladat figurky. Kdybi se chtel nekdo pridat tak reknete;-) kadzy hrac teto hry je vitan. Na hre se muzeme domluvit i do budoucna;-) diky a ahoj!
24.5.2017 12:01:11

info
napište pak prosím dojmy, zvažujem taky koupi :)

24.5.2017 13:14:12

Hraní
Taky jsem si Runewars pořídil. Momentálně barvím armádu nemrtvých :) Tak až to budu mít hotové, můžeme se domluvit a zahrát si společně.

24.5.2017 13:44:55

Zaily
Určitě napíšem=) Snad v úterý stihnem dát aspoň úvodní hru.

25.5.2017 18:25:21

Report ze včerejší úvodní bitvi
Včera jsme konečně otevřeli hru a zahráli první úvodní "scénář". Něco k figurkám: Velké modely jsou skvěle odlité moc moldline jsme tam nenašli. Oba dva jsme ocenili runového golema! (V tomto směru FFg udělalo pokrok). Skládání opravdu neni žádná věda. Střední modely respektive cavalerka byla také pěkná! Menší peší modely zapadají do průměru, ovšem detaily jsou jasné, viditelné a pózy různorodé. Za mě super!
Ke hře samotné:
Rozložili jsme, nastavili manevry a zvrhlo se to asi jak to takna první hru býva v kostkovanou na středu boje. Mechanika run, které se hazí na začátku kola je fajn. Tyto runy aktivují schopnosti jednotek, takže je to o štěstí, ale zajimavé=) v podstatě určují jaká magie je zrovna aktivní, silná. Manévry ala x-wing s modifikací jsou fajn. Celkově hra nadchla, dnes jsem jetě pročítal pravidla a musím dodat, že s použitím terénu, karet upgrade, karet scénářů a počátečních deployment zone to bude daloko zajimavější. Každopádně ta první hra pro pochopení mechaniky je prostě nutná=) Tento týden hru již nestihneme, ale příští týden máme naplánované 2-3, tedy podám další report=) Já sem jinak prozatím velmi spokojen. Uvidíme co hra ukáže dále.

31.5.2017 21:23:35

"pokročilé hraní"
Tak po zjištění pár herních chyb jsme se pustili do ostřejší verze, kde jsme tedy přišli k tahání scénářu, deployment zón a umisťování terénů. Nutno podotknout, že základní hra vás opravdu odkáže na hrací pole 3´na3´, každá armáda čítá bez upgradů cca 100bodů. My jsme základní krabici narvali na 130 bodů s upgradama. Normální hru píší na 200 bodů a hrací pole je 6´na 3´. Po odehráních 4her, jsme se definitivně rozhodli, že kupujeme druhou základní krabici. Pro epické a nějaké masovější hraní je to potřeba. Každopádně ke hře samotné. Pravidla až na vysvětlení přehozů jsou napsaná skvěle a srozumitelně. Runy relativně hodně ovlivňují plánování akcí a modifikací na další kolo. Především takoví Runegolem u Daganů je na ně doslova odkázaný. Líbí se mi variabilita scénářů a deployment zón, kdy je v podstatě každá hra jiná. Nás hra chytla a snažíme se v herně nakazit i ostatní =D Doufáme, že to vyjde=D Za mě hra 9/10.

8.6.2017 12:31:43

ukázkové hraní Brno
Ahoj, nenašel by se někdo v Brně kdo hru má a byl by ochotný si zahrát par zkušebních her?

24.6.2017 11:29:13

opět hraní v Brně
Nedalo mi to abych se po nějaké době nezeptal znovu, najdou se nějací hráči, případně zájemci o ukázkovou hru v Brně?

19.8.2017 18:35:45

ok227
Zrovna není čas. Výhledově možná.

19.8.2017 19:26:59

Vybíráme z Bazaru

Azul
Azul
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas