Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti v pravidlech

Ahojte tak jsem si pořídil tuhle krásnou hru a drtím pravidla. Mám dotaz (zřejmě jich časem bude víc :D) nerozumím přesně pravidlu k akcím pro hrdinu ve Fázi dobrodružství -
můžu při ní použít všechny 3 akce (pohyb,léčení,výcvik) po sobě v jednom létě? na straně 26 je příklad kde se elfký hrdina jen lečí ale Uthukský hrdina prodělá výcvik a po té se ještě přesunuje. Původně jsem to chápal jako 1 akce na léto ale teď si nejsem jistý jak to je.

7.4.2012 23:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

titles cards
Kedy mozes ziskat titles cards? v pravidlach je to tak nestastne napisane :(

28.10.2012 18:25:25

Tituly
Akce Acquire Power (posílení vlivu) - strana 36

Výhoda pořadí umožňuje hráči obětovat žetony vlivu, aby získal kartu titulu, na které je
méně žetonů vlivu, než kolik jich dává hráč. Obětuje-li hráč více žetonů vlivu, než je
aktuálně na této kartě, odhodí z této karty všechny žetony, vezme si ji a položí na ni žetony vlivu, jež za ni vydal.

Čím více vlivu tedy hráč utratí za získání karty titulu, tím obtížnější bude mu ji vzít. Všechny žetony použité pro získání karty titulu jsou brány jako ztracené a nemohou být využity při deklaraci vlivu, vyjednávaní a dalších různých akcích.

Příklad: Je první roční období ve hře a hráč hrající za elfy se rozhodne posílit svůj vliv.
Po vyhodnocení hlavního efektu karty využije svoji výhodu pořadí, aby získal titul
Lord velitel Bratrstva válečníků (Lord Commander of the Warrior’s Guild).
Protože na kartě dosud nejsou žádné žetony vlivu, lze ji získat už za 1 žeton vlivu.
Hráč se ale rozhodne raději obětovat 3 žetony vlivu než pouhý 1, aby odradil ostatní
hráče od pokusů ji získat, a tyto žetony na kartu položí.

... Obzvláště z příkladu je to poměrně jasné.

28.10.2012 19:33:58

tituly a pevnost
Vdaka. A co potom znamena symbol pergamenu vedlajsej akcie v rocnom obdobi zima?

Dalej ma zaujima ako riesim utok/ obranu pevnosti.

28.10.2012 20:04:42

snouwy
to není svitek, ale symbol naznačující zamrzlost vodních toků a skutečnost, že je v zimě lze přecházet...

Pevnost akorát přidává svoji sílu k celkové síle armády při určování výsledků bitvy.

28.10.2012 20:43:31

par otazok
dik som si to zle vysvetlil :)


vsetko som nasiel v dalsich vlaknach :)

28.10.2012 21:18:06 | Upraveno autorem (porovnej)

mobilize
Mozem kartou mobilize sa presunut na svoje uzemie kde mam pevnost a rostprasene jednotky?

11.11.2012 21:07:21

mobilize
S příkazem mobilize umísťuješ aktivační žeton (a následně tam přesouváš jednotky) a ten můžeš dát kamkoliv, kde ještě není.

11.11.2012 21:15:01

Vybíráme z Bazaru

Extraliga All-Stars 1993–2023: Karetní hra
Extraliga All-Stars 1993–2023: Karetní hra
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas