Runebound (second edition)

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Runebound (second edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Darrell Hardy
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Runebound vs. Talisman

Ahojte,

zkousel jsem tu projit vetsinu zdejsich topicu kde bych se docetl odpoved na mou otazku.
Rad bych vedel ktera z techto dvou her je lepsi nebo ktera se zda byt lepsi pro Vas hrace kteri jste meli tu cest hrat obe tyto hry Runebound nebo Talisman.

Samozrejme chapu, ze kazda hra bude mit svoje plusy a minusy a taky, ze kazda z her bude mit rozdilny zpusob hrani.
Co jsem tedy docetl tak bych vzal Runebound + rozsireni, ale obcas vidam na nekterych forech nebo strankach hlasy veprospech Talismanu.
Nejde mi o cenu hry a ani o dobu hrani jen bych rad koupil hru ktera me opravdu chyti a nepusti pri zimnich vecerech :-D a hlavne zabavi svou propracovanosti.

Dekuju za odpovedi.
7.10.2011 13:11:44

rbx

Lerain
ja jsem jednoznacne pro Runebound. Mel jsem uplne stejnou volbu a nakonec se mi libil takovy hezci zazitek cestovani po nejake mape, jako je v Runeboundu a ne poskakovani z chlivku na chlivek v Talismanu.

7.10.2011 13:38:39

rozsireni
dobros tak ja si jeste neco poctu na netu, ale asi to taky spise vidim na Runebound... chtel bych se te jeste zeptat jestli mas nejake doporuceni na rozsireni k Runeboundu? :-)

7.10.2011 15:02:56

Lerain
Ono je těžké u těchhle dvou her říct, která je lepší a která horší. Jde o subjektivní názory, osobně si myslím, že obě dvě tyhle hry jsou na tom stejně ... a raději se zdržím subjektivních pocitů o tom, že špatně nebo dobře.

Pokud ale chceš něco, co Tě "chytí a nepustí a zabaví při dlouhých zimních večerech" pak raději velice dobře zvaž nákup speciálně těchle dvou her na slepo. Velice doporučuju zajít do kamenného obchodu a nechat si obě předvést nebo zajít někam, kde je budeš moct vyzkoušet. Jsou to velmi specifické hry, a slova jako "chytí a nepustí" a "zabaví na dlouhé večery" bych s nimi moc nespojoval. Je spousta jiných her, u kterých to platí, ale tyhle dvě znám dobře a spíš je obě beru jako odreagování od jiných her a zahrání tak jednou za půl roku ... je to subjektivní názor, ale není jenom můj, proto bych doporučil skutečně vyzkoušet, nebo jako zajíce v pytli zvolit něco jiného.
Good luck při výběru :).

7.10.2011 15:30:12

Lerain
Moje zkušenost je taková, že pokud by se jednalo o faktor - Zábava (který je asi nejdůležitější :) ), tak jednoznačně Talisman.

Dnes už je to sice pro mě nehratelná hra, protože jsem se ho kdysi s bráchou hodně nahrál a když jsem nedávno pořídil reprint od FFG, tak mě to už tak nechytlo. Je to prostě hodně vytuněné člověče nezlob se, když to řeknu s nadsázkou. Ale rozhodně bych si to (i dnes) zahrál raději než Runebound, který považuji za nejnudněší a nejhorší "RPG" deskovku. Je to dlouhá, stereotypní hra s divnými mechanismy. Já bych to rozhodně na slepo nekupoval a raději první vyzkoušel.

No, ale pokud bys netrval jen na těchto dvou hrách a nemáš problém se strávením u jedné hry třeba 8 hodin, tak bych vřele doporučil Descent. Je to hra ze stejného světa jako Runebound, ale odehrává se v podzemí. Je to spíše taktická bojová hra na hrdiny, kdy jedna skupinka hrdinů se snaží vyhrát nad overlordem (pán jeskyně), který jim dělá pobyt v dungeonu nepříjemný :). Rozhodně bych na to hodil oko ;). Jen je třeba upozornit, že se chystá 2. edice této hry, která má být docela dost změněná.

Pokud se jedná o "RPG" deskovku, která se odehrává venku, tak nejvíce mě bavil asi World of Warcraf: The Board Game, ale taky to není žádná sláva. Největší plus pro Descent je variabilita plánu a scénáře. Takže máš pokaždé jiný příběh, jinou mapu atd., což ti u Runebound, Talismanu nebo Wow nehrozí, protože vždy chodíš po naprosto stejném plánu, jen se mění náhodně události - příšery, předměty atd.

7.10.2011 16:05:43

hry
Dobros tak trochu jinak...

Nedavno jsem koupil Runewars a chytla mne chtel jsem nejaky boj armad... Ale ted bych chtel jeste nejake to desko RPG...
Osobne se chystam na deskohrani abych okoukal hry ktere by se mi libily. Dale jsem koukal mimo RUneboundu a Talismanu na Descent. Takze asi tak :-D ...

Ja vim jsem hrozny clovek :-D

7.10.2011 16:10:55

Vybíráme z Bazaru

Liška podšitá: Duet - nová, ve fólii, nejlevněji!
Liška podšitá: Duet - nová, ve fólii, nejlevněji!
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas