Runebound (second edition)

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Runebound (second edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Darrell Hardy
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

RPG

Zajimalo by me ktera z tohoto typu RPG her je nejlepsi:-) Jinak jak moc je to podobne s Talismanem? Toho jsem se nedavno zbavil, protoze mi tam lezlo krkem porad to chozeni dokola na jednu ci druhou stranu o pocet policek urceny kostkou a RPG prvek mi po case prisel znacne omezeny a karty setkani repetetivni. Nerad bych si poridil Runebound a zjistil ze je to to same v blede modrem.
6.3.2009 08:06:53

trošku jiný dotaz
tenhle žánr je náš asi nejoblíbenější, zatím nejraději hrajeme proroctví, vím, že ho tady obecně asi moc nemusíte, ale nám se líbí. Nicméně bychom to rádi nějak ozvláštnili. Jak moc je tady důležitá angličtina? Jednoduchou "herní" angličtinu zvládáme hravě.

6.3.2009 08:49:37

rpg
Kazda z tech her ma nejake plusy a minusy ... i u Runeboundu mas pohyb svazany s kostkami, nicmene mas mnohem vice moznosti .. nehazis jednou kostkou, ale vetsinou 4-5ti a navic na nich nejsou cisla, ale symboly terenu, pres ktere muzes prejit (cesta, plane, hory, baziny, ...), na kazde strane kostky jsou 2-4 symboly, takze na dobre dostupna mista pobliz se dostanes temer vzdy, kdyz potrebujes jit v jednom tahu treba 2x pres hory, uz je to problem. Zase se ale muzes hodu vzdat a automaticky se presunout na vedlejsi pole (ono ty hory a baziny opravdu moc nepadaji). Co na Runeboundu ocenuju, je variabilita .. je spousta velkych i malych rozsireni. Velka rozsireni meni jak hraci plan, tak styl hry (Midnight napriklad postavi jednoho hrace do role zlocha a ostatni hraji proti nemu a on jim skodi). Mala rozsireni se deli na 3 druhy . nove predmety a spojenci .. v podstate jen pro sberatele :)), nova tematicky zamerena dobrodruzstvi .. napriklad nemrtvi, lesni tvorove ... ta uz jsou lepsi . a posledni, asi nejlepsi jsou alternativni zavery .. neco jako byla v talismanu cerna dira, pandorina skrinka atd .. akorat tady je to 30kartovy balik ktery nahrazuje z pravidla cervene a modre karty a zmeni cily hry .. nekdy i zajimave ... jeden z balicku prvni vlny rozsireni nutil hrace sbirat trofeje (porazet potvory) z ruznych kralovskych rodin a prvni kdo posbiral 3 jednoho rodu, nebo treba 3 krale ruznych rodu se prohlasil kralem a ostatni meli sanci ho sesadit tim, ze postupne porazi 3 jeho strazce (ty si zvolil z porazenych trofeji) a pak jeho samotneho. Samostatnym rozsirenim pak jsou tzv. Class decky, ktere rozvijeji schopnosti postav (hlubsi motiv RPG), davaji jim nove schopnosti a kouzla ... ty fungujou jako vyvazovaci element, protoze cim vic se cloveku dari, tim vic ma jakychsi bodu (nazev si ted nepamatuju) za ktere mu ostatni muzou provadet "svinarnicky" .. jako treba pri setkani s priserou ji prihodi ohnivy dech a ocelovou kuzi :)

6.3.2009 09:54:04

Elenistar
Jednoducha herni anglictina uplne staci ... text kurzivou cist nemusite, to je takovy ten atmosfericky popis, zbytek anglictiny neni nijak slozity, viz obrazky

6.3.2009 09:55:20

rbx

Mam tu hru rad
Ale prijde mi dlouha. Ted, kdyz jsme hrali rozsireni Islands..., tak jsem si liboval, jak rychle se da prejit od zelenych dobrodruzstvi ke zlutym, ale pak ten skok do fialovych je neadekvatni a prilis vysoky. Kdyz uz jsem se zabydlel ve fialovych, tak sla moje zena zkusitcervene a dostala slusnou nakladacku. Ke konci, po asi 7 hodinach jsem si rikal, at uz to skonci.

7.3.2009 02:02:25

RPG
Je pravda,že Runebound je hra na dýl.Rozhodně na ni oceňuji, že si můžeš vybrat náročnost úkolů a taky ten pohyb.Což oproti Proroctví jsou jasné výhody.V proroctví stačí na začátku chytnout rozbouřený dav a je vymalováno.Neřikám, že by bylo špatné ale podíl náhody tam je asi největší oproti Runebound,WOW:AG, talisman.( I když u talismanu si nejsem jist,už je to dlouho co jsem to hrál.)Kdyby jej přítelkyně něměla tak ráda tak Proroctví prodám a koupím si Talisman.
To RBX : To jsi mě docela překvapil.Budu to muset už zahrát.Mám to doma od léta a ještě jsem to nestihl zahrát.A jak dopadl boj na ostrově děsu? Co jsem četl pravidla tak to je docela mazec...

7.3.2009 02:16:48

rbx

Sszgsa
Hele dal jsem to napoprve. Nekoukali jsme na ty karty dopredu, takze jsem netusil co me tam ceka a je to trochu soda. Hned na zacatku mi vyeliminovali pomocniky, ale vyhodou je, ze kazda karta ma tu vlastnost, ze slouzi k preskoceni jine tahnute karty, kterou nechces. Samozrejme mimo toho hlavniho zaporak. No a ja takhle porazil prvni dva, tretiho jsem preskocil a ctvrty byl hlavas Assib (nebo tak nejak) a ten padl za vlast asi ve tretim kole. Mel jsem nahraboseny celkem dobry predmety. Prijde mi to tam stejne tvrdy jako cerveny , jen s tim rozdilem, ze je davas za sebou bez moznosti odejit. Ale mezi temi boji je vzdy refresh, takze kdyz mas neco, co ti leci zivoty, tak to neni tak strasny. Ale jak rikal Siaron, asi jsme prizdisraci :-) a proto nam to trva tak dlouho, ta hra nas nikam nezene. Pokud vim, tak se o to stara ten death track, na ktery asi zacneme brzy hrat.

7.3.2009 02:29:00

delka
tak ta delka me docela odrazuje. Jako my jsme schopni jednorazove u tech her stravit 3 - 4 hodiny, ale tech 6 na jednu hru je fakt az prilis. Uz kdyz nejaka hra trva 3 hodky, tak se nam to zacne zdat divne.

7.3.2009 09:47:09

rbx

Ringo
Tak potom je pro Tebe jak site WOW: AG. To se mi moc libi, ale kdyz uz mam RB, tak 2 stejne hry je nesmysl. Ja se treba tesim na ty dve dalsi velka rozsireni k RB co nemam, tedy Sands a Frozen, kde proti Tobe ve vetsi mire hraje i herni plan a dela pohyb po mape obtiznejsi.

7.3.2009 14:52:10

rbx
njn. jenze kdyz se mrknu na cenu WoW a Runeboundu, tak ted babo rad, bavit se za 1200 6 hodin i kdyz je to prilis nebo dat pres dva litry za hru, ktera bude kratsi, ale buh vi jestli lepsi?

7.3.2009 15:27:48

rbx

WOW AG
Mluvim o World of Warcraft Adventure Game. To je za 830,- co jsem se zajimal ja.

7.3.2009 20:49:40

rbx
aha, tak teprve ted jsem zjistil, ze WoW Board Game je neco jineho nez WoW adventure board game.-D

7.3.2009 21:51:22

rbx
a je ten WoW adventure fakt tak dobry? Runebound ma na BGG slusne hodnoceni, ale WoW adventure je nekde kolem devitistovky, coz je uz docela hodne hluboko.

7.3.2009 22:44:37

rbx

Ringo
Nevim. Nemam to. Ale vsichni mi rikali, ze je to rychlejsi varianta Runeboundu. Kdyz jsem videl ten herni plan, tak mi prislo, ze tam neni takova volnost pohybu. K Runeboundu mam uplne vsechna karetni rozsireni a takovy paklik karet predmetu a pomocniku neproberes ani za nekolik her. Az na tu rychlost super hra.

7.3.2009 23:25:53

rbx
nevim jestli se nevykaslatz na reseni rychlosti aproste radeji nevzit lepsi hru. WoW Adventure mi dle herniho planu prijde takovy jakysi...nevim. Mam obavy z repetetivnosti a ohrani jako se mi to stalo u Talismanu.

8.3.2009 00:01:46

To Ringo
Já WOW:AG moc neberu. 1. jde o další svět warcraftu a toho je poslední dobou už opravdu hodně a pak mě odrazují ty malé rozšíření.Když budeš totiž dokupovat všechny, vznikne ti WOW:BG.:D
Runebound je fajn.Hrál jsem Talisman,Proroctví a Runebound je na prvním místě.

8.3.2009 00:05:47

2 SSZGSA
Nejake lepsi RPG uz asi krome tečchto nejsou, ze? Asi kouknu teda po Runeboundu, snad to manzelku bude bavit:-)

8.3.2009 00:22:20

rbx

Ringo
Ze vsech her co mam, bavi moji zenu Runebound nejvic. A to nema k fantasy zadny blizsi vztah.

8.3.2009 08:55:58

ringo
zkus return of the Heroes. Řešíš tam questy a sbíráš síly na závěrečného bosse. Mapa je podobná jako v Magic Realm, skládá se pokaždé jinak.

8.3.2009 09:40:13

Vybíráme z Bazaru

Tumult Royal
Tumult Royal
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas