Rune Age: Oath and Anvil

xxxxxxxxxo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Rune Age: Oath and Anvil  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Rune Age
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak uz to mam doma a doufam, ze brzy odzkousim.

Byly pridany dve nove rasy (trpajzlici a orkove)
Dve nove jednotky pro rasy ze zakladu
Dva scenare. Prvni hraje jeden za overlorda a ostatni proti nemu a druhy se bojuje o 'power' a jsou zde misto mest 'landmarky'. Plus dve nove event karty pro stare scenare a k dragonlordum je pridan kooperacni mod.
Nove karty mercenary , ktere jsou navic k neutralni, jednotkam.
12.10.2012 10:16:20

Dotaz
A nevíš jak to bude s příchodem novýc ras a nových jednotek s vyvážeností? Mám na mysli hlavně elfy, kteří v základu teda moc hratelní nebyli.

12.10.2012 10:22:10

kaerdrak
Jeste jsem to nehral a dnes snad testnu. Ale jedna nova jednotka mela ze zlevnuje pouziti influence v boji o jedna a druhou si nepamatuju:-) Co jsem tak vypozoroval letmo , tak trpajzlici jedou hodne na goldy a niceni karet z ruky za urcity efekt, coz mi prijde dost sila, bo si muze cistit balicek z vlastnich jednotek a orkove meli dost efektu, kdyz mas nula karet na ruce.

No pokud to dnes zahrajem, tak podam blizsi info.

12.10.2012 10:55:20

jednotka
Jinak teda kazda rasa ma jednu z tech novych jednotek nesmrtelnou. Takze kdyz je wound ci destroy nejde do baracks , ale do discardu.

12.10.2012 10:57:40

dojmy
Ma to niekto odohrane? Ake su nove scenare a rasy,oplati sa to?

29.10.2012 20:06:59

Indi
Ještě jsem to nehrál, ale už je to na cestě.

29.10.2012 20:23:21

..
Rohodně se to vyplatí.

J8 teda ještě nechcu moc posuzovat, bo jsem odehrál tak pět her.

Ale trpaslík docela řezničina, protože si hned v prvním kolem může koupit jednotku za 5 goldů, která si zvyšuje sílu o hodnotu odhozeného goldu :D Takže docela rychle se rozjede. A celkově trpazlík má ten balík stavěneje na goldy, protože za discard goldu bud zničí jednotku nebo si přidá sílu.

Orkové mají pro změnu dost abilit, když máš na ruce nula karet. Už jen prvníé jednotka si dá do síly +1 , když má nula karet na ruce, což v prvním kole můžete dobíjet až za 6 :D Pak něco na destroy jednotek při nule karet a lízání karet , při stejné podmínce. V jedné hře nám docela rychle utekl :)

Scénáře jsem ještě nehrál:(


29.10.2012 21:27:05 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Lapcis
Dík za info, zní to zajímavě.

Ještě dotaz k elfům - udělali z nich konečně hratelnou rasu, nebo jsou to pořád ti chudáci s jednou slušnou jednotkou, co si je bere jen ten, kdo chce spoluhráčům dopřát chuť vítězství? :-)

30.10.2012 08:05:42

teplej elf
No zkusil jsem je dvakrat a je to lepsi. Ma moc peknou dvojkovou jedniotku, za kterou donuti protivnika vyhodit kartu z ruky:-) takze se s tim da docela taktizovat a vykladat ju ke konci, aby musel zahodit silnejsi jednotky. A ta posledni jednotka snizuje o jedna cenu vlivu v boji. Takze darnath muze fungovat zadarmo:-)

takze posilneni jsou, akorat to chce nahrat poradne:-)

30.10.2012 08:23:08

Lapcis
Super,už len našetriť eury :-)

30.10.2012 16:44:29

to Lapcis
Není ta elfská discardovací jednotka náhodou trojková? A podařilo se vám vůbec někdy koupit nějakou jednotku za 6?

30.10.2012 17:10:30

kaerdrak
Jj trojková dokonce:D JInak nepodařilo, bo jsme na ni ani nehráli a hlavně jsme to často nehrál, tak k té situaci ještě nedošlo:d

30.10.2012 20:36:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Včera jsme vyzkoušeli ve třech oba scénáře:

Quest for Power
- ve třech lidech jsme se řezali hodinu a půl
- scénář jaksi znevýhodňuje druhého (a třetího - ve čtyřech) hráče
- klasické landmarky nahradily místa síly (places of power), takže jediným způsobem jak získat vliv navíc jsou rewardy, ale zde je právě zakopaný pes (dostane se k nim především první a poslední hráč).
- než se hra rozběhne a začne se bojovat, tak to trochu trvá

Ascend of Overlord
- první dojem je, že Overlord se porazit nedá :) Ve dvou jsme se ani nepřiblížili k nějakému ohrožení.
- Overlord sílí každým eventem a mám pocit, že se ani nemusel snažit. Doporučuji hrát ve čtyřech, kde se trochu vyváží nepoměr.

Nové rasy:

Trpaslíci
- Pouze v jednom případě ze čtyř si trpaslíci nekoupí svojí jednotku za 5 zlaťáků. To je poměrně silný rozjezd a jen více hraní ověří jestli nejsou příliš silní.
- Jinak pracují s goldy, takže je třeba si hlídat jejich dostatek v balíku.

Orkové
- čerpají svou sílu z útoku. V něm jsou silní a mohou naplno využít svoje přednosti. Při obraně mi přišli podprůměrní (ale to je jen jedna zkušenost, proti příliš silnému Overlordovi)

Mercenary karty:
Jsou příjemným přídavkem a ke každému scénáři je možné přidat 3 karty z nabídky, čímž se rozšíří možnosti tvorby balíků.


Celkově mi zatím přijde, že se rozšíření příliš netestovalo... protože neporazitelnost Overlorda (zatím jen pocitová) a počáteční rozjezd Trpaslíků mi přijdou trochu mimo.

Určitě budeme ještě testovat a podělím se o další zážitky.


8.11.2012 08:08:24

teplej elf
Tak pocatecni nadseni opadlo. Stale nejslabsi ze vsech ras. Resp v end game je dobrej a da se dost smelit, ale ze vsech ras ma rozjezd s prominutim za vyliz prdel a nez se na neco vzmuze, tak vetsinou ujede vlak. Proste abilita zakladni jednotky v porovnani s ostatnimA je fakt o nicem. Na slabsi mesta se dostane nejdriv v tretim tahu a to uz jsou davno rozebrane:-S

11.11.2012 22:58:55

scenar s overlordem
Tak jsme vcera zahrali dvakrat tenhle scenar a mam stejne pocity jak Leech.

Obe hry jsem hral za overlorda.
Prvni s elfama proti cloveku a nemrtvemu.
Prvni dve kola jsem dostal pocoudit a mel jsem uz 12 zasahu na homerealmu, ale pak jim dosli sily a otocil jsem to.

U druhe hry stejne slozeni u protihracu, akorat jsem vzal trpaslika a to si vicemene neskrtli.

Hodne teda delal setup neutral decku. Jelikoz jsem vybral skoro vsechny Ferroxy, tak se proti tomu blbe hralo. Podle mne jedna z nejsilnejsich jednotek ve hre.

Takze tak nejak ve finale je to podle mne hratelne jen ve 4 lidech. A mozna bych pouvazoval o tom, vyhodit reward event kartu, co produkuje bud 3 goldy nebo 2 vlivy. To je dost ujete:-S

No zkusime jeste potestit, ale jestli to dopadne obdobne, tak ze 4 a pul hvezdicek, dam hodnoceni na 3.

19.11.2012 11:31:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak vyvazit elfy - modifikace DA
Mrknete sem:
http://boardgamegeek.com/image/1499996

-> pripadne pomerne obsahle ctivo zde:
http://boardgamegeek.com/thread/895799/looking-for-elven-balance-look-no-further

Jiz nekolikrat otestovano, funguje to dobre. Elfum tato varianta pomaha preklenout problematicky start hry a efektivne konkurovat i v pvp prostredi. Zkuseny hrac se tak muze lepe postupne zamerit na posileni pozic ve stredni a zaverecne hre, v niz elfove mohou dobre vynikat s ohledem na dostatek vlivu.

A protoze sam nejsem prilis priznivcem modifikovani konkretnich karet ve hre bez potisku vsech (jina tloustka pro michani), v tomto pripade bez problemu postaci vytisknout upravu 1x, zalaminovat a dat hraci ktery za elfy hraje (aby si umistil viditelne ke svemu hradu jako reminder).

30.5.2013 14:06:39

Vybíráme z Bazaru

Dobble Harry Potter
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas