Roll Through the Ages: The Bronze Age

xxxxxxxooo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Roll Through the Ages: The Bronze Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Gen-X Games
Gryphon Games
Korea Boardgames
New Games Order, LLC
Pegasus Spiele
Quined White Goblin Games (QWG)
White Goblin Games
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Late bronze age

Pravidla nove verze se daji na
http://rollthroughtheages.com/latebronzeage.php
A je tam i obchod mezi hraci, jakesi lode, a hra bude delsi (hura)
30.7.2009 09:39:40

Krapnik
No vidis, ja sem nepostl ten link. Uz sem psal v puvodni diskuzi, ze sem to zkousel a je to fajne;)

30.7.2009 11:35:33

to aneken
no, uz jen to, ze to bude delsi se mi vyrazne libi. My jsme si uz predtim upravili pravidla, aby se hralo na vic developmentu a divu, ale jsem zvedavy na ty lode.

tak si pospes s prekladem. :o)

30.7.2009 12:46:52

Krapnik
Ted delam Lotr:Confrontation, pak se na to hned vrhnu. Vidim to na pristi tyden;)

31.7.2009 01:52:58

První dojmy
Tak první dojmy jsou opravdu dobré, hra je delší a více provázaná, vřele doporučuji. Jen více rozšíření zdarma :-)

19.10.2009 22:02:13

Moje první dojmy
jsou veskrze pozitivní. Začalo to cenou, kdy jsem neodolal jedné výrazné slevové akci, pokračovalo to nečekaně těžkou, i když malou krabicí, pěkným dřevěným herním materiálem (až na jeden průměrově ošizený kolík)a skončilo to u zajímavé kostkové hry. Hned po první partii, která snad skončila ještě dříve než začala, jsme ihned přešli na pravidla pozdní doby bronzové a to už bylo delší. Ale abychom využili ten tlustý blok zapisovacích papírů, budeme si muset nějak prodloužit a upravit i tu základní hru. Co se týká názoru na hraní, myslím, že bych se jen opakoval po anekenovi, který to naprosto dokonale vystihl v recenzi. Lépe bych to nevystihl...Už jsem testnul i solo variantu a opět bavilo....Rozhodně koupě nelituju :)))

30.3.2010 21:42:07

The Hammer
Až konečně přestanu bojkotovat neděle ;) tak bych pěkně prosil o seznámení. Teda chlape, jak to děláš, že si vybíráš samé takové pecky? :D

31.3.2010 07:56:05

husak
To víš, léta tvrdého tréninku a odříkání :)))
Na tuhle hru jsem si myslel už dávno, pravidla jsem měl nastudovaná dopředu, ale nějak jsem se neodhodlal utratit za ni ty prachy, ale v momentě, kdy šla cena na polovinu, jsem věděl, že se neudržím :)))
A jestli je to pecka....je to kostková hra a jako k takové je k ní třeba přistupovat...ale mně se fakt líbí :)

31.3.2010 08:08:32

obal
Ještě taková perlička...kromě povědomého názvu hry (což už se tady řešilo v jiném vláknu) na obalu krabice, nás ještě zaujal ten dělník s obilím. Jestli se nepletu, tak naprosto stejný obrázek je na kartách v Age of Mythology...

31.3.2010 08:44:45

Hammer
Cena na půlku? No hlavně mi neříkej kde! Zas bych to koupil a leželo by mi to doma. Dyť já za poslední 2 týdny hrál jen 1x SanJuan a 1x Dominion. No ale píšu si to do hammerovic wish listu velkými písmenky.

31.3.2010 09:17:16

to husak a The Hammer
Hm, já vím, kde byla cena na půlce. Akorát už mají skladem mínus jedna. Jsem čekala, že to objednám v dubnu, což je zítra, abych dokázala, že mám svou závislost stále pod kontrolou. Tak jsem zaváhala.

31.3.2010 09:26:39

Byl to fofr
Jak jsem to sledoval, měli tam skladem 6 kusů a moc to nepřeženu, když řeknu, že do hodiny byly pryč :)))
nevím,jestli se tou rychlostí nezačala planeta točit rychleji :)))

31.3.2010 10:02:49

A nedám pokoj...
Po třech dnech neustálého hraní Roll TtA (a pořád nemám dost) musím souhlasit s názorem, že to je asi nejlepší kostkovka! Samozřejmě do klasické TtA má daleko, ale přesně zaplňuje to místo, kdy není čas ani prostor věnovat se klasice...Stačí půlhodinka a můžete si skvěle "zacivilizovat"...a navíc si mohou výborně odzkoušet "civilizování" i děti, pro které je klasika příliš těžká. Tady si mohou jednoduchou a nenáročnou formou vyzkoušet všechny ingredience budování své civilizace...
A tak jediným mínusem je to, že nestíhám tisknout papíry :) protože hrajeme pozdní dobu a navíc ty formuláře k vytištění jsou v čj, což je pro děcka (ale i pro mně) přece jen vhodnější, než originály v aj. Mimochodem, ty formuláře, či jak se tomu říká,jsou skvěle vytvořené, je tam prakticky úplně vše a pravidla tak nejsou ani k zapotřebí....

1.4.2010 22:46:02

Hammer
Jojo, taky to povazuju za nejlepsi ciste kostkovou hru, co jsem kdy hral. Ostatni jsou vetsinou ptakoviny, tady je nahoda velka, ale clovek z toho ma budovatelsky pocit:) Nehlede na to, ze prehazovat treba kostky, abys nakazil soupere morem, je desna sranda:)

2.4.2010 09:32:20

aneken
přesně tak, je tam i ten prvek škodění, včera nám ten mor padal poměrně často ...
Ta náhoda tam určitě je, ale počet pokusů i možnost koupit si vylepšení dávající 1 rerol, dává slušnou možnost taktizování...
Včera se mi povedlo naházet v jednom tahu 15 dělníků a na jeden zátah postavit velkou pyramidu :) Slušný stavitelský počin...

2.4.2010 09:44:01

solitér
v základní verzi se sólo hra hraje na 10 kol, na kolik se však hraje rozšíření, to se nikde nepíše. Pokud někdo hrajete sólo, na kolik kol ?

7.12.2010 13:31:31

darwin
taky na 10

7.12.2010 16:48:31

beholder
...a není to málo ? Přece jenom některé rozvoje zdražily a přibyly nové.

7.12.2010 17:33:37

darwin
nevím, těžko říct, nemám toho moc nahraného. Základ jsem hrál solo asi jen 2x a s rozšířením taky snad jen 1x nebo 2x na iPodu a z toho taky vycházím. Ve verzi pro iPod, která je včetně rozšíření, se hraje solo na 10 kol. Plus druhá věc, ze které vycházím jsou pravidla rozšíření, ve kterých není žádná zmínka o změně počtu kol :)

7.12.2010 17:41:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hero Realms + rozšíření Ruin of Thandar
Hero Realms + rozšíření Ruin of Thandar
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas