RoboRally - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Avalon Hill
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1994
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ve 2

tahle hra mě hodně zaujala jednak zpracováním a hením systémem a jednak proto, že je autor mistr Garfield a už o ní delší dobu uvažuju. Hrál ji někdo ve dvou lidech? Dá se to?
18.2.2009 22:22:10

ve dvou a s přítulkyní
Tuhle hru jsem bohužel hrál jen jednou a právě ve dvou a ještě ke všemu s přítulkyní ... přítulkyně tu hru od té doby nenávidí (pořád se motala v kruhu a narážela do zdí)... Přijde mi, že ve dvou to nebude ta správná sranda, čím víc lidí, tím líp ... až když je na plánu šest robotů, co do sebe vzájemně strkaj a smažej se laserama, tak to teprve začíná ta pravá sranda :-)

Mimochodem, docela rád bych tuhle hru někdy zkusil ve víc lidech, zatím jsem nenarazil na dostatečný počet pozitivně naladěných hráčů ...

18.2.2009 22:58:59

rbx

Merlin
dnes mi prisla, po nekolikamesicnim shaneni, takze jsem vsema deseti pro a zkusim to zase na nejake den svolat. Nemam problem s hranim pres den, kdyz si to dopredu naplanuju. O vikendu a po vecerech chci byt s rodinou :-).

18.2.2009 23:06:08

all
Hrál jsem to jen v šesti lidech a byla to fajn zábava. Vydrželi jsme u toho se soudkem osm hodin:-)
Ve dvou si myslím, že to nebude ono, je to taková sranda do kolektivu. Samozřejmě tím nechci říct, že by bylo snadné vyhrát nad profíkama, nebo se u toho nemuselo vůbec myslet. Chce to, podle mne hrát se správnejma lidma. Jak se zmínil Merlin

18.2.2009 23:31:58

ve 2?
Zkoušeli jsme hru ve 3 a i to je málo. Dochází k minimální interakci především mezi roboty a to je prostě nuda. 4 hráči jsou dle mého minimum.

19.2.2009 07:29:01

Roborally
Co se Roborally týče, jsem pro každou špatnost ;) Jinak souhlasím s Richmondem - 4 je minimum.

19.2.2009 07:56:02

Aspoň ve čtyřech
Dva je děsně málo, u týhle hry to chce co nejvíc lidí. Souhlasím se Sydem a Richmondem, že pod 4 lidi bych to raději nehrál.

19.2.2009 09:01:50

...
ach jo, to je škoda, ale tak něják jsem to čekal, vím že Roborally je hodně o interakci mezi roboty a když je jich málo, tak ke skoro žádné interakci nedochází

19.2.2009 09:38:29

rbx

aha...
takze jinymi slovy si to se zenou doma vecer nezahraju :-)) Skoda, budu tedy muset neco opet svolat. Ale Sydo minule usinal, tak nevim nevim... :-))

19.2.2009 09:44:46

ale zahrajes :)
jen nesmis hrat 1 vs 1, ale 2 vs 2 ... myslim ze tam takove scenare i najdes .. a je na tobe jestli oba pujdou po vlajkach, nebo posles jen jednoho a druhym budes skodit a blokovat. Ale je to uz trochu psycho, lepsi je 8 lidi :)

19.2.2009 10:24:02

usinani
kdy jsem usínal? Já se bavil fest, ale spíš než jsem se v té Galaktice rozkoukal, už jsme byli v kýblu :) Rozhodně si zahraju rád, ta akce byla super.

19.2.2009 10:32:07

rbx

Sydo
sorry, to byl trochu for :-) Prislo mi, ze jak jsme tam pak cekali nez odvezme Siarona na autobus, tak si parkrat klimbnul :-) Taky bych si to zopakoval. Tentokrat treba to Roborally pro 5 lidi.

19.2.2009 10:46:13

rbx
Já byl jen zkroušen z toho, že můj vlastní otec byl Cylon, Doteď z toho špatně spím :D

19.2.2009 10:52:53

rbx

sydo
Nepletu-li se, tak jsi na 8-mi stenne kostce hodil za celou dobu maximalne dvojku, takze nevim, kdo z nas dvou hral vic za Cylony :-) Kazdopadne mi to muzes nandat v Roborally. Zkusim vybrat nejaky termin, ale asi az po partii TI3, nesmim zanedbavat rodinu.

19.2.2009 10:59:06

Ja to rikal hned
ze se ma prvni zkontrolovat admiral :) Jenze to mi nikdo neveril :) (Jen bych rad vedel jestli mate neco proti me nebo proti Starbuck :-) ) Mimo jine by to prineslo pozitivum, ze bychom nevedeli, jeli cylon skutecne admiral, nebo to na nas prezidentka hraje :) Roborally muzu dat taky :) Kdyz to TIcko bude odsypat, muzeme ho svihnout jeste u me v 8mi :)

19.2.2009 11:08:06

hrát ve dvou?
Tohle je hra, na které jsem vlastně začínal kariéru hráče deskových her.
Po dlouhém tvrdém tréninku maželka nakonec přišla na to, kde je vlevo a kde vpravo a dodnes si to občas zahrajeme. Ve dvou je to docela slušně hratelné, ale každý musí mít minimálně dva, lépe 3 roboty.
Nehrajeme moc na závod od mety k metě, ale střílečku - kdo koho dřív postřílí nebo vystrká. Taky neni špatné hned do začátku každému robotu dát nějakou speciální kartu, protože jinak by se do hry prakticky nikdy nedostaly, a nejlépe vybrat ze dvou, ze tří, protože nejsou zdaleka všechny stejně dobré.
Hrací plán děláme obvykle radši co nejmenší, aby se to nerozplizlo a bylo nutno se masakrovat na pětníku.
Hrát to každý večer ale moc nejde.

19.2.2009 15:25:22

rbx

karel
tak to je presne to co jsem chtel slyset.:-)

19.2.2009 15:33:39

nic moc
nasa posledna, aj prva, hra dopadla tak, ze priatelka ju odvtedy nemusi, nebavilo ju bludit a motat sa a moje prvotne ocakavania a nadeje tiez dostali podpasovku... odvtedy nam stoji na policke

19.2.2009 15:42:13

hrát ve dvou?
mno, tak ještě to z wish-listu mazat nebudu :), když je možnost ovládat více robotů...

19.2.2009 19:57:47

Vybíráme z Bazaru

Pandemic + Nové hrozby
Pandemic + Nové hrozby
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas