Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 347x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

(mini) rozšíření

* Jelikož jsem viděl v diskuzi dotaz na "minirozšíření", zakládám toto vlákno, aby se to nemíchalo. Osobně jsem si koupil nebo vytiskl vše, co šlo (včetně Spyglass, což je pro mne zcela unikátní mechanika). Pro jistotu si vedu v tabulce poznámky co již mám a v jaké verzi.

* I když já při hraní na zvířata moc nechodím, rozhodně bych neváhal s koupí "Beast" balíčku. Na hře oceňuji zejména roleplay prvek a prostě se mi líbí větší rozmanitost a napětí co tam bude. Nutné ke hraní mi to nepřipadá.

* Za sebe vyzdvihuji zejména "Beach expansion", který hraji vždy. Naopak balíčky "Traitů" skoro nikdy.

* Doporučuji také vytisknout "vynálezy" z jednotlivých scénářů. Stejně, jako jsou karty již ve hře obsažené. Přidají se na stůl k těm náhodně vybraným a zpříjemňují/zpřehledňují hru, zejména ve více hráčích.

* U přátel měl úspěch scénář "Dreadful adventure on the King Kong Island", který tuším není ze základu

* Samozřejmě na geeku je hromada scénářů, pomocných udělátech (tech tree, výuka...) apod. Jako zajímavý nápad bych zdůraznil "Discovery cards (to replace the Discovery tokens)".

* Neoficiálních scénářů jsme zkoušeli 10-15, ale snad žádný podruhé. Jsou sice originální (trénink mladého Herkula, Fallout, Klondike), ale prostě nás tak nějak ten základ bavil více. Ze začátku nám ty v krabici připadalo málo, ale ve skutečnosti vystačí na dlouho.

* OT: Zkoušel už někdo Livingstona? Nemohu se k tomu dokopat...
31.5.2016 01:00:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Kde koupit
Mel bych zájem o beast balíček a beach expansion. Ale problem je kde. Na polské stránce portál games jsou i za slušné peníze jen neposilaji do cz.Nevis jak to obejít?

31.5.2016 03:39:03

worel
Proč by portalgames.pl neposílal do ČR?

31.5.2016 07:12:51

Beast cards
Ja je beru odtud:
http://boardgamegeekstore.com/products/robinson-crusoe-beast-cards

31.5.2016 08:21:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Kompatibilita s CZ verzi
Jak je to s kompatibilitou s onou CZ verzi od ALBI?

31.5.2016 10:32:07

Kompatibilita
Co jsem četl, tak karty jsou kompatibilní s verzi Z-man. Což by mělo bý to samé jako Albi. Jediný rozdíl je, že karty jsou prý o něco tenčí. Já je stejně budu dávat do obalů.

31.5.2016 10:33:42

worel
Buď přes anglojazyčný shop portalu (někdy se prodraží) nebo přes postabezhranic.cz (resp. nějakou obdobu téhož)?

31.5.2016 11:04:33

portal eshop
Z toho, co mají na portalu mě dost lákají Beasts, Beach, Sailor a přemýšlím i o těch dalších discovery tokenech.

31.5.2016 13:42:09

drearem
Další zvěř a žetony jsou hodně dobré. Námořník příjemné spestření. Pláž je trochu sázka do loterie, ale v prvním kole umí přijít vhod.
Zajímavá je posádka. A traity zatím nechce nikdo hrát (e;

31.5.2016 14:07:48

minirozsireni
Abych se priznal, tak jedine minirozsireni, ktere povazuji za plnohodnotne, jsou karty dalsich zvirat. Vynechavam dodatecne discovery tokeny - nemam, zvazuji nakup.

Beast cards z Portalu jsou o neco malo vetsi nez Z-man zvirata ze zakladu, ale obaly to bez problemu srovnaji.

Trait cards hrajeme obcas, ale pouzitelnych je z nich jenom malo. Tady by se mozna hodila uprava pravidel pro pokrocile, ze si hraci ty charaktery nalosuji a nikoli vyberou, protoze pak je porad ve hre akorat pirat a lidr.

Sailor - nikdy jsme nepouzili, ma slabe schopnosti
Spyglass - pochopitelne nebudu prelamovat dalekohled, abych nabral par zetonu odhodlani, takze taky nikdy nepouzito.

Beach cards- povazuji za kontroverzni. Na zacatku hry nema clovek akce na to, aby jimi plytval na pruzkum plaze, kde je jen 50% sance na nalezeni neceho, a jeste mensi na nalezeni neceho uzitecneho. Ke konci scenare, kdy uz clovek jede na vitezstvi a pripadne najde par nevyuzitych lidi, zase uz ty veci bud ma, nebo je nepotrebuje. Na druhou stranu muze clovek se stestim najit neco, co pro dany scenar nutne potrebuje, treba lano v pripade druheho scenare - a to ja povazuji za spatne, protoze to ten scenar naprosto pokazi. Clovek prijde o ten pocit zoufalstvi, kdyz ne a ne objevit travu, aby mohl postavit lano, ale kdyz konecne ta trava prijde, tak je z toho oslava. Takhle si v prvnim/druhem kole v beach cards vytahnu lano, super, jasne vitezstvi, konec, zadna namaha. Kdyz jsem si beach cards poridil, tak jsem z techto karet byl nadseny a myslel si, jak to bude super. Kdyz jsme s tim ale parkrat hrali, tak jsme zjistili, ze to je celkem k nicemu, takze ted uz s nima temer nehrajem.

Livingstone a King Kong - slusne scenare, ale pokud vim, tak v ceske verzi jsou v zakladu.

Zaver: Standardni rozsireni Voyage of the Beagle jsou lepe investovane penize :-)

31.5.2016 14:32:03

miniexpanze
Beach - Muzes to lano ve druhem scenari z tech karet oddelat. :)

Me se na te moznosti hledat na plazi nejvic libi prave to, ze to dost pravdepodobne muze byt uplne k nicemu a pak si muze clovek akorat vycitat, ze neudelal neco jineho (mam casto tenhle pocit u te hry, tak mi to prijde tematicky v pohode). :D

Tokens - nejsem si uplne jisty a vzhledem k cene do nich nejspis nepujdu. Dalsi vec je, ze se tim zmensi podil scenarovych tokenu. I kdyz teda ty tokeny navic vypadaji zajimave a docela vyvazene (az na to dalsi lano teda). :))

Kdyz by nekdo z Brna chtel neco z Portal eshopu objednavat, tak bysme se mohli podelit o postovne. Neni sice extra velke, ale co.. :)

31.5.2016 18:56:56

objednání s polského portalu
co jsem se díval tak třeba beast z polského stojí 8zl a az anglického 5$ takže podstatný rozdíl to stejné je u Discovery Tokens 15zl - 10$ jazykově je jedno které budu mít jen jestli jsou kompatibilní s Albi verzí. Ještě bych bral karty Searching the Beach (8zl - 5$). Bohužel polský portál neposílá jinam než do polska (asi jim jde napsat ale na to nejsem dostatečně jazykově vybaven) a když jsem se díval zběžne na stránky postabezhranic.cz tak nabízí jen z čeké republiky vývoz do okolních států. Našel jsem ještě nějakou jinou stránku ale tam bylo tak velké poštovné že se víc vyplatí objednat z anglického eshopu portálu.


Jinak se rád přidám k drearem a podělím se o poštovné :) pro mě lepší pokud by jsme vyřešili tu poslkou verzi ale pokud to nepujde pujdu i do anglické ;)

31.5.2016 23:07:06

worel
Postoubezhranic si nechávám posílat věci z Portalu a v poho. Jen je to většinou 115,- za PPL.

31.5.2016 23:15:33

Cena
Ja jim kdysi napsal, proc maji angl. verzi 2x drazsi a ze pro lidi z Ceska je to drahe, a okamzite mi nabidli anglicke komponenty za cenu polskych. A postou jsem si to nechal poslat ke kolegovi do Rybnika, ktery mi to pak privezl do Brna autem zdarma :-) Jen to jeste bylo v dobe, kdy nebyly nove discovery tokeny, crewmeni a scenar treasure island. A uprimne 550 Kc za tyhle 3 veci fakt nedam, to si radsi koupim jinou hru. Ale byt to za 280, nevaham.
U discovery tokenu bych se nebal. Pokud netahas stylem "karlovarska losovacka", tak se v pytliku pripadne rozdily ztrati.

1.6.2016 03:14:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Stady
Klidně bych jim napsal ale moje angličtina je prach bidna :/ takže pokud to chceš zkusit tak se rad podelim o postovne, urcite se prida i drearem.

1.6.2016 06:04:50

Rozdíly PLN USD
Řešil jsem to s nima několikrát a vždy bez odezvy. Max. nabídli polské komponenty za cenu anglických. Proto postabezhranic.

Bohužel teď u "polského" obchodu zrušili paypal. Reorganizují firmu (už po několikáte?) a čekají na nové IČ či co. Je pro mně záhadou proč pro "anglický" obchod to překážkou není.

1.6.2016 16:08:13

stady
Beach se mí právě líbí, že se vždy dohadujeme, jestli po "ztroskotání" má cenu ztrácet čas průzkumem pláže. ;-) Ale myslím, že jsme tam nebyli nikdy po druhém, třetím kole scénáře.

Sailora jsem použil maximálně jako experiment a Spyglass je asi spíše "artefakt" ;-) Traits také souhlas na 100%.

Pokud je Livingstone v základu v češtině, tak super. Musím si to půjčit. Nechtějí se mi louskat z AJ ty noviny...

2.6.2016 01:04:40

Nakup rozšíření v Polsku
Chceme si udělat výlet do Krakova, tak bych rozšíření mohl koupit tam. Ma někdo odkaz na e-shop v Krakově s otevírací dobou v sobotu?

2.6.2016 01:04:53

Kraków?
Portal je v Gliwicích (více méně Katowice).Což může a nemusí být po cestě do Krakowa.

2.6.2016 07:02:20

Krakov
Spis jsem myslel na nějaký specializovaný obchod s deskovkami v Krakově.

2.6.2016 19:41:11

Vybíráme z Bazaru

Legendy Dávnozemě + expanze Orákulum
Legendy Dávnozemě + expanze Orákulum
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 5 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas