Říše snů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Říše snů

..raz som videl túto krabicu v jednom obchode, zaujala..potom sa mi o nej veľmi živo snívalo, tak som neodolal a kúpil si ju..
..tým však celé mystérium skončilo.. putovania demonov a hrdinov na inšpiratívnom hracom pláne, aj niektoré zaujímavé prvky na chvíľu zaujali, no už po druhej hre som zistil,že je to v podstate zložitejšie človeče, trochu-dosť nevyvážené a rýchlo obohrateľné -a to aj napriek všemožným úpravám a pimpom pravidiel..

nebudem radšej písať sklamanú recenziu.. ne/kvalita komponentov či ilustrácie sa ešte dajú prekusnúť..no do ríše snov ma to veru nedostalo. škoda, myslím v dobrom, že to malo väčší potenciál;)
2.4.2009 19:53:43

v jedne
slabsi chvili jsem si to taky koupil a po dvou hrach jsem to nejakym zazrakem zase prodal :)

2.4.2009 21:13:51

taky ji mám
Přítulka tuhle krabici taky jednou přinesla, že si chtěla udělat radost a tohle jí zaujalo. A já si, kluci, totiž myslím, že už jste zmlsaný všema těma descentema, arkhamem apod. Říše snů je totiž dobrá i pro hráče, kteří po dni bez deskovky nemají absťák. Pravidla vysvětlíš během pár chvil a můžeš hrát, dáš dvě hry za hodinu a zas můžeš jít od toho... řekl bych, že je to takový první stupínek k tomu, jak lidem, kteří znají člověče, osadníky a carcassone (neboli eurohry), ukázat, že existují i jinak zaměřené hry a tak je opatrně vmanipulovat do ameritrashe, aby bylo s kým hrát ;)

3.4.2009 07:36:30

Priserna hra
hral jsem ji na jedne velmi nuzne herni akci pred lety v Havirove. Vyber her katastrofalni a jednou z nich byla prave tato. Neskutecna nuda. Priserna akce, priserna hra:-)

3.4.2009 08:56:49

taky ji mam
já ji taky koupil, hned co jí Altar vydal. Zahrali jsme to 2x a odložili, že je nějaká divná. Po cca 3 letech jsme ji s manželkou zase vytáhli a dali několik her, a celkem nás to bavilo. No teď se na ní už zase nějakou dobu práší.
Jinak souhlasím s tím , co píče Morthe.
Další připomínka je, že v pravidlech je podle mě mnoho nejasností. kdysi jsem psal na Altar mail s hromadou dotazů, bohužel ho už nemám, jak mi klekl disk.

3.4.2009 09:32:40

Rise
Ja jsem ji dostal od testera zadarmo, nastesti, ale je to priserna zalezitost. Bohuzel jsem z ni vytahl koralky a zkousel je v testu jedne moji hry a pak jsem je nekde nechal, takze ji nemuzu ani prodat:)

3.4.2009 10:35:39

aneken
koralky se daji tusim v altaru dokoupit :)

3.4.2009 10:47:56

Nevnimam ji tak spatne
Podle me to neni tak spatna hra. Chtela by samozrejme doladit, ale presto u Talismanu jsem se nudil neskonale vice. Jsme uz proste zkazeni kvalitnejsimi, ale zaroven zpravidla slozitejsimi hrami. :)

6.9.2009 02:01:30

hmm..
musim sa tu priznat, ze pred nejakou dobou som musel zmenit nazor na tuto gamesku: paradna hra! :)) fajne jednoducha, uz nevyzera ako clobrdo, ale stale sa da vysvetlit dvomi-tromi vetami ..a aj celkom zabavna, idealna pre nehracov a lenivcov!

Napr.par dni dozadu sme to hrali dokopy 6ti (-idealne btw!) v podniku, nahodou som mal v batohu krabicu s hrami, medzi nimi aj tuto..hraci plan pritiahol pozornost a viac nebolo treba(okrem improvizovaneho stojanu-je ich origos len 5, cudne) nahodne sme rozdelili postavy po troch za demonov aj za hrdinov ... samozrejme vsetky ''rozsirujuce'' pravidla;) a davaj zosielat blesky na mocnu SAN (jedina holka pri stole:P ,sny a hrozy co to len slo, vybuchy smiechu pri citani textov na udalostiach (otesanek je velmi hladovy, aha aj pivo mi dopil..alebo: bejby chces vidiet moj mec lasky?..), nahanacka okolo svetov.. strany boli rozdelene zhruba rovnomerne,na preskacku okolo stola, takze sa stale niekde nieco dialo..je to fakt vpohode;) ..bujaru zabavu po par kolach skoncila naprudena barmanka, tak sme vyhlasili za vitazov hrdinov s jedinym splnenym ukolom..:))

tip: cestu, co krizuje plan, je super uzatvorit, tzn. postava co vide po nej napr. hore 'von' sa 'objavi' na ceste dole!! to iste vodorovne..;)

11.2.2010 13:33:38

..
musim zdoraznit ete raz, ze je to super, ale len s nehracmi!!
:D:D

11.2.2010 13:36:52

Tak jsme si ji po spoustě let zahráli, ať jen tak neleží doma a ... kupodivu se nám to líbilo:) Asi jak je psáno dole - člověk je tak namlsaný těma všema moderníma deskovkama, že už se mu downgradovat nechce:)
Je pravda, že první půlhodinu jsme byli ve fázi WTF a druhou řešili pravidla, ale pak jsme si na "trošku jiný styl" zvykli a v průběhu hry to docela odsýpalo. Pro pravidelné hraní to není, ale hodit to příležitostně na stůl není na škodu. I kdyby jen proto, že pak člověk zjistí, jak jsou ty současné deskovky promakané:)

17.7.2016 12:25:47

Vybíráme z Bazaru

Krabice z exp. Scythe, Duchove Ostrova, Mars Ares
Akt. cena: 1 €
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas